SPORT 39 Roemeense opponent lonkt voor Vitesse Veelers: lichaam wilde niet meer Dikke nederlaag Van der Meet in kwartfinale stoppen bij Bar^a nyon - Vitesse moet het in de der de voorronde van de Europa Lea gue waarschijnlijk opnemen te gen de Roemeense club FC Petro- lul. Die ploeg heeft in het twee luik met Vikingur van de Faeroër-eilanden al een comforta bele voorsprong van 3-0 geno men. Volgende week is de return in de tweede voorronde. Vitesse werd vrijdag bij de loting in Nyon gekoppeld aan de win naar van het duel tussen FC Petro- lul en Vikingur. Als FC Utrecht volgende week voor eigen publiek de opgelopen schade tegen Differdange (2-1-ne- derlaag) weet te repareren, speelt het in de volgende ronde tegen Tromso IL of Inter Bakoe. De Noorse club Tromso won de eerste wedstrijd tegen Inter Ba koe uit Azerbeidzjan met 2-0 en heeft de beste papieren. LE GRAND-BORNAND - Voor Tom Veelers was de negentiende etap pe in de Ronde van Frankrijk de laatste. De renner van Argos-Shi- mano stapte vrijdag tijdens de rit naar Le Grand-Bornand af. „Ik wilde het maximale uit mezelf ha len, maar mijn lichaam wilde van daag niet meer", zei de Dikker. Veelers moest al vroeg in de etap pe lossen. „Ik probeerde een groepje te vinden, maar dat lukte niet. Toen wist ik dat het moeilijk zou worden." Veelers kwam eer der in de Tour in een massasprint hard ten val. „Daar ben ik nog steeds van aan het herstellen. Sa men met mijn huidige conditie en vermoeidheid, ging het van daag niet lukken. Mijn lichaam was niet fris genoeg meer." De 28-jarige renner speelde een be langrijke rol bij de drie zeges van zijn ploeggenoot Marcel Kittel. Bij diens eerste twee overwinning was Veelers de 'lead-out'. CONTREXEVILLE - Tennisster Ange- lique van der Meet heeft vrij dagmiddag in het Franse Con- trexeville een verrassend dikke nederlaag geleden. De 22-jarige speelster uit 's-Heer Abtskerke verloor de kwartfinale van het 50.000 dollartoernooi met 6-1 6-1. De 22-jarige Van der Meet, de nummer 250 van de wereld, trof de zeven jaar jongere Kroatische Ana Konjuh, die 387e staat. De Be- velandse was favoriet, maar kwam niet in haar spel tegen het toptalent. Konjuh versloeg ook al andere geplaatste Speelsters. Ondanks de nederlaag deed Van der Meet goede zaken tijdens de challenger in Frankrijk. Ze verdiende veel punten voor de ranking en zal daardoor weer zo'n twintig plaatsen gaan stij gen. Arantxa Rus is er vrijdag niet in geslaagd de laatste vier van het tennistoernooi in Bad Gastein te bereiken. De speelster uit Monster was in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Oos tenrijkse Yvonne Meusbur- ger: 6-17-6. Rus won tot aan het toer nooi in Oostenrijk dit jaar nog geen wedstrijd in het enkelspel op de WTA Tour. Eindzege Grochal en De Leeuw Voor de 28e keer werd don derdag in Oostkapelle het zo- meravondtoernooi voor schakers en dammers geor ganiseerd. Bij de schakers won net als vorig jaar Joey Grochal met overmacht. De man uit Kloetinge won ze ven partijen en speelde slechts één keer gelijk. Johnny de Leeuw werd met een score van honderd pro cent winnaar bij de dam mers. De Goesenaar had een voorsprong van maar liefst vijf punten op een groepje van drie dammers. Vilanova moet Tito Vilanova heeft besloten met onmiddellijke ingang te stoppen als trainer van Bar celona. Voorzitter Sandro Ro- sell maakte het vertrek van de coach vrijdagavond be kend. Vilanova is door ziek te gedwongen zijn functie bij de landskampioen neer te leggen. De 44-jarige Vila nova, die bij de Catalaanse club de succesvolle Pep Guardiola opvolgde, ver bleef afgelopen seizoen ge ruime tijd in de Verenigde Staten om zich te laten be handelen voor keelkanker. Van der Graaffnet boven streep Marjet van der Graaff mag ook in het weekeinde nog meedoen aan. het Spaans Open in Madrid. De golfster, afkomstig van Tholen, bleef vrijdag dankzij een tweede ronde van 72 slagen (par) net boven de streep. Met een totaal van 147 (+3) deelt ze de 57e plaats. De Zuid-Afrikaanse Lee-An- ne Pace leidt na 36 holes met 136 in gezelschap van de Franqaise Céline Herbin. Gal kan titel bijna niet meer ontgaan Edward Gal kan met Glock's Undercover de Nederlandse titel amper meer ontgaan. Net als in de Grand Prix was de overwinning in de Grand Prix Special weggelegd voor Gal. Hans Peter Minderhoud, af komstig uit Westkapelle, staat met Glock's Romanov (Rohdiamant x Grundstein II) met 73.125 procent vijfde. Rus loopt halve eindstrijd mis ZATERDAG 20 JULI 2013 BARCELONA Mark van Bommel bedankt het publiek. In een team van oud-ploeggenoten nam de middenvelder met een wedstrijd tegen het nieuwe PSV afscheid van twintig jaar profvoetbal, foto Marcel van Hoorn/ANP UITSLAGEN »- PAARDENSPORT Nisse. Paarden M2: 1. Lenneke Wils, Un predictable (Prins Karei) 198; 2. Dtepha- nie de Frel, VMF Dalina (Hulst) 193; 3. An neke Phernambucq, Celrite (Weelr.) 180. Ml: 1. Chantal Nijpjes, Don't Worry N (Sé-Ros) 213; 2. Jessica Nijpjes, Devil Dia mant, (Sé-Ros) 209; 3. Emma van den Hooven, VMF Dutchman (Walcheren) 202. L2: 1. Ilma Salm, Dropshot (Paarde bloem) 210; 2. Meghann van Wylck, Apa che (Prins Auveregne) 205; 3. Michelle Everesdijk, Dilana (Paardebloem) 199. L1: 1. Lisette den Dekker, Excellent (Honter.) 191; 2. Kim van 't Hl, Fareosa (Schouwse R.) 186; 3. Naomi van den Broeke, Zelmi- ra (Gouwe Reyers) en Quinty van Taten- hove, Bonny (Gouwe Reyers) 183. Tweede proef. M2: 1Stephanie de Frel, VMF Dalina, 207; 2. Lenneke Wils, Um- predictable, 194; 3. Diana Polderman, Goodwill's Calypso (weelr.) 185. M1: 1. Stephanie de Frel, VMF Doraya (Hulst) 221; 2. Jessica Nijpjes, Devil Diamant N, 217; 3. Jessica Nijpjes, Sambucco, 214. L2: 1Valesca Lefeber, Enjoy N (Schelde- stad) 200; 2. Wilma Salm, Dropshot, 197; 3. Carl;ijn Leewids, Westerscheld's Gold (Braanjenhoek) 194. LI: 1. Lisette den Dekker, Excdelent, 212; 2. Marieke Kleinjan, Edeem (Weelr.) 186; 3. Iris Scdhunselaar, Dalila Imani rCÓ.Rncï 1Sfi OOSTKAPELLE MADRID HOOFDDORP BAD GASTEIN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39