Pijnlijke boodschap voor Ajax-doelman Jasper Cillessen Stephanie de Frel noteert hoogste dagscore tijdens Jumpin de Weel 38 SPORT AFSCHEIDSWEDSTRIJD Middenvelder van PSV neemt in een uitverkocht Philips Stadion met sterrenteam afscheid van het profvoetbal. „Ik voetbal voor mijn plezier, niet voor een trainer of wie dan ook", verklaarde Cillessen zijn fanatis me na afloop van het duel met de (zwakke) Spanjaarden. „Anders had ik gezegd: bekijk het maar." De boodschap van de technische staf kwam niettemin keihard aan. „Ik baal enorm, al kwam het niet als een grote verrassing. De trai ner heeft geen reden om Kenneth te wisselen. Maar je hoopt altijd dat er iets gebeurt wat in je voor deel uitpakt-" Daarmee doelde hij op een trans fer van Vermeer. Helaas voor Cil lessen meldden zich to.t nu toe geen serieuze kandidaten bij Ajax. „Het zou nog kunnen gebeu ren. De transfermarkt sluit pas op 2 september. Alleen gebeurt er weinig. Als de carrousel eenmaal op gang komt, kan het hard gaan. Er kan ook niets gebeuren." Over wat hij doet als Vermeer bij Ajax blijft, wil hij de komende tijd gaan nadenken. Een verhuur- periode, Roda JC informeerde al naar hem, sluit hij niet uit. „Ik heb daar nog niet over nagedacht. Als je bij Ajax vertrekt, doe je al tijd een stap terug. Aan PSV of FC Twente zullen ze me immers niet verhuren. Naar Roda gaan brengt sportief gezien risico's met zich mee. Maar blijven als reserve doet dat ook. Ik wil gewoon spelen. Op de bank zitten en rustig mijn cent jes opstrijken wil ik niet. Dat zou ook niet goed zijn." De Boer begreep zijn frustratie, maar kon de boodschap niet min der pijnlijk maken. Hij vertelde de aanwezigheid van Cillessen zeer op prijs te stellen. Een trans fer zit er daarom niet in. Ajax wil hem aan zijn tot 2016 doorlopen de contract houden. Doof voor zijn ambitie is hij echter niet. „Hij moet dit rustig laten bezin ken", vertelde de coach. „Dan be kijken we volgende week wat het beste voor beide partijen is." Het liefst ziet De Boer dat alle re serves, die speelden tegen Osas una, blijven. Ze houden de beoog de basiskrachten, die voetbalden tegen Bremen op het complex van SV Meppen, tijdens het lange seizoen scherp. Op een aantal po sities verschilt het niveau van de eerste keus en diens stand-in nau welijks. Opvallend was wel dat Christian Eriksen en Siem de Jong tegen de Duitsers begonnen, terwijl Toby Alderweireld in bei de duels een half uur in actie kwam. „Dat was geen signaal naar hem toe", ontkrachtte De Boer de suggestie dat Ajax de Belg de deur probeert uit te werken. „Toby zat het dichtst van die drie bij een transfer (naar Norwich Ci ty). Als hij blijft, is hij mijn num mer één. Maar nu moet ik zijn mo gelijke opvolgers in actie zien om een goed beeld van hen te krij gen." Daarmee doelde hij op Mike van der Hoorn en Joel Veltman. De Boer gaf aan geen spelletjes te spelen. Als Alderweireld volgende week zaterdag nog in dienst van Ajax is, stelt hij hem diezelfde avond op in de strijd om de Johan Cruijff Schaal met AZ. „Dan speelt Toby zonder meer. Dat hij twee keer als wissel begon, was niet anders. Dat soort dingen zijn lastig en niet leuk." Het beoogde basisteam van Ajax bestaat uit de volgende spelers: Kenneth Vermeer; Daley Blind, Niklas Moisander, Toby Alderwei reld, Ricardo van Rhijn; Christian Poulsen, Siem de Jong, Christian Eriksen; Viktor Fischer, Kolbeinn Sigthórsson, Bojan Krkic. Krkic scoorde vrijdagavond tegen Werder Bremen zijn eerste goal in Ajax-shirt tegen Werder Bre men. Blind en Eriksen maakten de overige Amsterdamse treffers. EINDHOVEN - In een team van oud-ploeggenoten heeft Mark van Bommel vrijdagavond met een wedstrijd tegen het nieuwe PSV afscheid genomen van twin tig jaar profvoetbal. Het werd een mooie avond in het uitverkochte Philips-stadion, waar de luidruch tige supporters oude sentimenten ophaalden en de hoop uitspraken dat het komende seizoen beter verloopt dan het voorgaande. Aan het einde van een zwoele Open Dag van PSV draaide het even niet om de vele nieuwe ge zichten bij de club uit Eindhoven. Zij verbleekten, in elk geval voor even, bij Van Bommel. De King van Philips, volgens de makers van een megagroot span doek. De middenvelder had een team geformeerd van oud-ploeg genoten bij PSV, AC Milan, Bayern München en het Neder lands elftal. Team Van Bommel startte met de aanvallend ingestel de spelers Zlatan Ibrahimovic, Arjen Robben, Frank Ribéry, Thomas Müller en Wesley Sneij- der. Gelukkig voor PSV waren doel man Ronald Waterreus en verde digers als Jaap Stam en Giovanni van Bronckhorst al langer met pensioen dan de hoofdrolspeler van de avond. Mede daardoor had het er zelfs even van weg dat het afscheid van Van Bommel het ka rakter kreeg van het laatste duel van Johan Cruijff, die met Ajax met 8-0 onderuitging tegen Bayern München. Want Team van Bommel keek binnen acht mi nuten tegen een achterstand van 2-0 aan. Adam Maher, de nieuwe nummer 6 van PSV, opende de score, Mem phis Depay verdubbelde de voor sprong. Dat Van Bommel nog steeds niet tegen zijn verlies kan, bleek maar weer toen hij even na' de 2-0 zijn opvolger Maher tegen de grond werkte. Hij was er even later als eerste bij om zijn ploegge noot Arjen Robben met de 2-1 te feliciteren. Van Bommel werd een afstraffing als die van Cruijff bespaard. PSV geloofde het allemaal wel, zeker toen de sterspelers van Team Van Bommel na een half uur het veld verlieten. Bovendien raakte de Eindhovenaren ook nog een keer de* paal en de lat, waardoor de schade voor Team Bommel be perkt bleef. Het publiek vermaakte zich ver volgens met invaller Heurelho Go- mes, die direct onder luid gejuich vier keer de lat aantikte. Zoals hij dat altijd deed als hij met PSV een veld betrad. Ook Mateja Kez- man en uiteraard Luc Nilis kon den op veel bijval rekénen. Phillip Cocu, de nieuwe hoofdtrainer van PSV, speelde de laatste twin tig minuten eveneens nog mee met Team Van Bommel, waar de hoofdrolspeler zoals het hoort bij afscheidswedstrijden de laatste treffer voor zijn rekening mocht nemen (4-3). Van Bommel nam uiteindelijk met een kleine neder laag afscheid, maar hij verliet als een held onder oorverdovend ap plaus het speelveld. Het: la la la la Mark van Bommel klonk nog mi nuten na. „Afscheid nemen is niet makke lijk", zei Van Bommel na zijn af- scheidswedstrijd. „Maar met zo veel topspelers om me heen en een uitverkocht stadion ben ik nu wel trots. Ik ben blij en trots dat ik een PSV'er ben." Van Bommel stelde dat hij niet ie dereen kon bedanken die hem de afgelopen twintig jaar als profspe ler had gesteund. „Dan sta ik hier morgen nog", zei hij. Daarom lichtte hij zijn naaste familie er uit. Van Bommel sloot zijn dank woord af met een belofte. „Toen ik in 2005 hier voor de eer ste keer afscheid nam, heb ik be loofd terug te komen. Dat heb ik gedaan en dat ga ik nu weer doen", zinspeelde hij op een nieu we loopbaan als trainer. PSV TREFT ZULTE WARECEM IN CHAMPIONS LEAGUE In Mi eisten de Middelburgse tweelingzusjes Chantal en Jessica Nijpjes een dominerende rol voor zich op. Chantal stuurde in de eer ste proef de mooi in balans lopen de en veel uitstraling tonende Johnson-nakomeling Don't Wor ry N met 71,00 procent naar de ze ge. In het spoor van haar zus liep Chantal met de met veel afdruk van de bodem verende Devil Dia mant N met 69,66 procent naar de tweede stek. Een week eerder werd de VMF Doaya uitgeroepen tot het beste Zeeuws gefokt dres- suurpaard. In de tweede proef van Mi bewees de Colman-doch ter dat die titel niet op toeval be ruste. Stephanie de Frel stuurde de met veel souplesse en lichtvoe tig door de baan dansende schim melmerrie met 73,66 procent naar de overwinning en de hoogste dagscore. Jessica Nijpjes eindigde met Devil Diamant N met 72,33 procent op de tweede en met de Stedinger-zoon Sambucco met 71,33 procent op de derde stek. Jes sica Nijpjes toonde zich, ondanks dat ze twee maal naast de over winning greep, toch tevreden. „Na wat uitproberen heb ik ont dekt hoe ik Devil het beste kan losrijden. Dat was in het begin een beetje een probleem. Nu heeft hij mij een gevoel gegeven hoe ik hem scherp kan stellen. Ook Sambucco toonde weer veel progressie." Ondanks de verzengende hitte hadden de paarden van Stephanie de Frel toch blijkbaar behoefte aan een warmlooprondje. In de eerste manche van M2 eindigde de amazone van de VMF Horse Stables uit Ellemeet met de VMF Dalinna nog nipt achter de Bra bantse Lenneke Wils met Unpre dictable. Met een expressief en goed gecontroleerde proef behaal de De Frel met de ontketende Sandreo-dochter met een straat lengte voorsprong van 69,00 pro cent de overwinning. Jasper Cillessen had stiekem gehoopt om eerste keeper te worden bij Ajax, maar waarschijnlijk moet hij genoegen nemen met weer een seizoen op de bank. foto Catrinus van der Veen/ANP door Geert Langendorff EMMEN/MEPPEN - Met stemverhef fing gaf hij ploeggenoten aanwijzin gen. Zijn gezicht kleurde rood van de inspanning tijdens het oefen duel van Ajax met Osasuna (1-0), gespeeld in het stadion van FC Em- men. Op een foutje viel hij even min te betrappen. Doelman Jasper Cillessen liet uiterlijk niets blijken van het slechte nieuws dat hij eer der te horen kreeg van trainer Frank de Boer. Niet hij maar Ken neth Vermeer, die een paar uur la ter keepte met de beoogde basis elf tegen Werder Bremen (2-3-ze- ge), krijgt de voorkeur in het doel van de Amsterdammers. Groots afscheid Van Bommel PSV stuit op SV Zulte Waregem in de derde voorronde van de Cham pions League, zo bepaalde de lo ting vrijdag in Nyon. PSV en Zulte Waregem treffen el kaar eerst op dinsdag 30 juli (20.45 uur) in het Philips Stadion, de return vindt een week later plaats in het Constant Vanden- stockstadion op woensdag 7 au gustus (20.45 uur). De ploeg van trainer Francky Dury wijkt uit naar het onderkomen van Anderlecht in Brussel, omdat het eigen Regen boogstadion niet aan de eisen van de Uefa voldoet De fusieclub, die in 2001 ontstond uit KSV Waregem en Zultse W, was afgelopen seizoen dichtbij de titel. De club werd tweede. door Lucien Roelandt NlSSE - De dressuurwedstrijden op Jumpin de Weel waren vrijdag van hoog niveau. De United-zoon Exe- lent zette onder het zadel van Liset- te den Dekker in de openingru briek meteen de toon. Met twee af getekende overwinningen stal de combinatie uit Kloosterzande in de L1 de show. Stephanie de Frel uit Koewacht liep met VMF Doraya naar de hoogste dagscore en be zorgde met de merrie VMF Dalina met een proef uit het boekje in M2 de tweede dag van het evenement in Nisse een fraaie afsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38