VIERDAAGSE VAN NIJMEGEN 28 ZEELAND Zeeuwse wandelaars genieten van de intocht van de 97e Nijmeegse Vierdaagse. 41i_ ZOEK FINISH met zich mee. Abco Blok (52), oorspronke lijk uit Borssele, heeft een vlaggetje achter op zijn rolstoel bevestigd. „Ik woon in Arn hem, maar ik voel me nog hartstikke Zeeuws", zegt hij, terwijl hij een shagje op steekt. Abco is één van de negentien rolstoe lers die meedoen aan de Vierdaagse. „Het is hard werken, maar ook fantastisch. Jaren lang mochten rolstoelers alleen voor spek en bonen meedoen, maar dat is vier jaar ge leden rechtgezet. Het voelt als erkenning." Kees Westerweele en Adrie Hollestelle uit Middelburg dragen knalgele Zeeuwse shirts met de rode leeuw erop. „We geven al de hele week Zeeuwse vlaggetjes weg", vertel len de mannen. „We willen de provincie promoten!" Ze lopen met een brede glim lach langs het publiek, ook al hebben ze de Vierdaagse beiden al vele keren gelopen. „Dit is elk jaar weer grandioos", zegt Adrie. „Hier leven we het hele jaar naartoe." Terwijl Kees en Adrie zwevend over de Via.- Gladiola gaan, zijn Therese (40) en Jamie (12) Blommaert uit Wolphaartsdijk al over de finish. „Ik vind het hier superleuk", zegt Jamie, die haar eerste vierdaagsekruis bin nen heeft. „Vanochtend had ik even geen zin meer, maar nu word ik echt blij van al die reacties." Bij Therese, die als begeleider met haar dochter meeloopt, voert opluch ting de boventoon. „Ik dacht steeds: als ik maar niet uitval, want dan zou Jamie ook moeten stoppen. Gelukkig ging het alle maal heel lekker." Vorig jaar eindigde de Vierdaagse van Chan- tal Cornelissens en Cindy van den Abeele uit Kloosterzande in een grote teleurstel ling. Cindy brak aan de vooravond van de intocht haar voet, toen ze aangereden werd door een auto. Dit jaar is de herkansing. In jurkjes gemaakt van de Zeeuws-Vlaamse vlag gaan ze over de finish. „Het was heel zwaar, omdat we niet veel konden trainen", zegt Chantal. „Mijn schoen zit vol met wat ten vanwege de blaren. Maar dit geeft wel voldoening. Eindelijk gerechtigheid!" NIJMEGEN - Ook al lopen er tienduizenden wandelaars over de Via Gladiola, Jan Melse (82) uit Vlissingen is niet te missen. Zijn Zeeuwse vlag wappert fier boven de menig te uit. Naast hem loopt zijn dochter Rona Verhage (55) uit Oost-Souburg. Als ware kampioenen wuiven ze naar het publiek. 'Zeeland! HopL Hop! Hop!', roept één van de toeschouwers, als hij de Zeeuwse vlag ziet. Jan beantwoordt de aanmoediging met een high-five. „Ik heb net ook al een paar keer gedanst", verklapt de kwieke Vlissinger. En zodra twee meisjes uit het publiek uitdagend met een bord 'kiss me' zwaaien, twijfelt Jan geen moment. Hij geeft ze allebei een smak- kerd. „Daar moet je gebruik van maken, toch?", zegt hij met een knipoog. Moe? „Ik voel niks", jubelt Jan. „Ik zbu mor gen weer dertig kilometer kunnen wande len! Je wordt hier naar de finish gedragen. Dat is echt super." Rona geniet net zo hard. „Natuurlijk zijn we moe, maar dat vergeet je gewoon als je hier loopt. De sfeer is ge weldig." Ze is apetrots op haar vader. „Ik neem mijn petje voor hem af. Ik vind het heel leuk dat ik dit nog samen met hem kan doen. Wie loopt er nou de Vierdaagse met z'n 82-jarige vader?" Waar je ook krjkt, zie je Zeeuwse vlaggen tijdens de intocht. Zelfs mensen die al lang niet meer in Zeeland wonen, dragen 'm Hier word je naar de finish Ze is één van de jongste deelne mers, maar dat maakt niets uit. Ja- mie Blommaert (12) liep de Vier daagse zonder pro blemen uit, samen met haar moeder Therese (40). Annelies Steyart-De Wever uit Hoofdplaat (rechts) liepen samen met haar tweelingzus Ria de Vierdaagse uit. Jan Melse (82) uit Vlissingen en zijn dochter Rona Ver- hage (55) uit Oost-Souburg gin gen zwaaiend en dansend de Via Gla- diola over. „Ik kan morgen weer", zegt Jan. door Cornelleke Blok Rosalie Meijer (35) uit Krabbendijke finishte met haar team 'Blaren voor Afrika'. De groep zamelde geld in voor een jongeren project in Kameroen. „Het ging heel goed en het is gezellig. Al die mensen, overal gladiolen: daar doe je het voor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28