ZEELAND 27 Woensdag Donderdag I Kees Willeboer: „Ik ver baas me er elke keer weer over hoeveel professione le vrijwilligers we heb ben." foto Eddy Westveer De komende anderhalve week hebben we meer dan tweeduizend starts in dressuur, mennen en springen Kees Willeboer gaat er nu al super uitzien. Onze schil der Antoin Uitterhoeve komt na z'n werk direct door. De huiskleur van de Jumpin is de laatste jaren aangepast en een en ander wordt in een handom draai door Antoin met deze nieuwe kleur opgefrist. Ik verbaas me er elke keer weer over hoeveel professionele vrijwilligers we hebben; elektriciens, timmerlieden, horecamensen, koks, loonwerkers, kraanmachinisten, stoffeer ders, maar ook de dierenarts en de hoefsmid. Het enthousiasme waarmee al deze mensen zich inzetten is iets waar je kippenvel van krijgt! Bij de wis seling van de wacht om zes uur eten we snel iets van de afhaalchinees. Er arrive ren twee vrachtwagens vol met kliko's. Joke Schipper van de PR komt binnen en ik vraag haar even een brief op te stel len met informatie voor de omwonen den. Voodat de avond om is heeft ieder een 'm in de bus. Aan het eind van de avond, als we (flink vermoeid) gezellig aan een biertje zitten, bespreken we nog wat zaken over het parkeerbeleid en andere knelpunten. Óm elf uur naar huis.. Voor acht uur 's ochtends al vijf tele foontjes gehad, dit keer van de zaak. Het is de laatste week voor de bouwvak, dus altijd druk. Even wat technische proble men op het nieuwbouwproject, vier te lefoontjes verder zijn we eruit. Ook moet er vandaag materiaal aangevoerd worden op een school in Middelburg die in de schoolvakantie gerenoveerd wordt, 's Avonds zijn we nog lang bezig allerlei kleine dingetjes af te werken. De laatste bordjes worden opgehangen, het podium wordt aangekleed, overgeble ven materiaal wordt verzameld en opge ruimd, de laatste loodjes... Om elf uur ronden we de dag af. Voor zeven uur zijn we al op het ter rein. Parkeerwachters, bemanning, se cretariaat, iedereen is er klaar voor. Nog even overleg met onze veiligheidscoördi nator, hij heeft nog wat opmerkingen over het veiligheidsplan. Om negen gaat de eerste dressuurruiter de ring in en daarmee is Jumpin'de Weel 2013 begon nen. Na maanden van voorbereiding en een week lang opbouwen is het zover. De komende anderhalve week hebben we meer dan tweeduizend starts in dres suur, mennen en springen. Ruim drie honderd medewerkers zijn bezig om een en ander in goede banen te leiden, er passeren naar schatting zo'n twintig duizend bezoekers de hoofdingang, er gaan enorme aantallen broodjes, ham burgers, eieren etc. over de toonbank, ve le honderden warme maaltijden wor den er gekookt en er vloeit zo'n zesdui zend liter (fris)drank/bier door de dor stige keeltjes... Het weer is goed en lijkt standvastig. Tevreden en trots kijk ik nog eens rond. Wat we hier met z'n allen weer neer hebben gezet, prachtig toch! Dinsdag Vanmorgen eerst naar de zaak. We wer ken aan een nieuwbouwproject van 28 woningen, dus overleg met uitvoerder en onderaannemers. Het is negen uur en ik heb al tig telefoontjes gehad. Hout vezel wordt gebracht, vertegenwoordi ger belt, telefoontje van de stal, ze ko men een paard keuren. Terwijl ik op de zaak ben gaat de opbouw gewoon door. Er zijn koelcontainers gebracht, twee honderd dranghekken en een vrachtwa gen vol bouwhekken. Een sponsor belt, hij heeft zijn vip-kaarten niet ontvan gen. Wordt geregeld. Wandborden opge haald in Bruinisse (kom ik toch langs). Eenmaal op het terrein bekijken we wat er allemaal gehaald en gebracht is. Het paardensport

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27