-4- Traditionele na-kermis gaat dit jaar niet door Bezorger in bezit van auto PZC Accountant oordeelt over regels, niet over moraal SÜIF II I I I II II -4 ■P 24 WALCHEREN 'Oranje' klinkt op ZK Ringlopen Veerse carillon in Crijpskerke Vlissingen Accountant en onderzoekscommissie komen er samen niet uit wat eigenlijk moet worden uitgezocht. 7 VLISSINGEN - Normaal gesproken blijven na de Vlissingse kermiswe- ken behalve de draaimolen, de oliebollenkraam en de suikerspin- kraam ook nog verschillende kin derattracties tot het najaar staan. Maar dit jaar niet. Ook de blijvers moeten eerder weg zijn dan anders: op 13 augus tus. Eén van de redenen van de maatregel is dat de gemeente Vlis- singen niet meer wil dat er maan denlang woonwagens staan op het grasveld aan de Commando- weg. Aanstaande woensdag moe ten ze weg zijn. Met de exploitan ten die blijven, zoekt de gemeen te andere standplaatsen, zoals op camping De Nolle. In het najaar evalueert de gemeen te met alle kermisexploitanten hoe het verder moet met de ker mis in Vlissingen. Dat gebeurt elk jaar, maar het is de bedoeling dit keer wat verder in de toekomst te kijken. Gemeentevoorlichter Mir jam Jongejan: „We willen van ker misexploitanten horen hoe de ker mis is geweest, wat bezoekers von den en wat die verwachten." Vorig jaar trok de kermis minder bezoekers dan andere jaren. Nu valt dat nog niet te zeggen, omdat het zondag pas is afgelopen. VEERE - Gastbeiaardier Gerda Peet- ers geeft vandaag een concert ge ven op het carillon in de stadhuis toren van Veere. Thema is de viering van het 525- respectievelijk het 200-jarig be staan van de marine en van de ad miraliteit. Er klinkt onder meer de Oranjerapsodie, die in 2002 ge componeerd werd voor de brui loft: van Willem- Alexander en Maxima. Het concert begint om 20.00 uur. Programma's worden in Veere uitgedeeld. weGeNeR Media CRIJPSKERKE - De ZRV houdt maandag in Grijpskerke het Zeeuws Kampioenschap Ringlo pen voor kinderen tot twaalf jaar. De begeleiding is in handen van echte topringrijders, die ze de fij ne kneepjes van het vak kunnen leren. Het ZK Ringlopen begint om 13.00 uur en duurt tot onge veer 17.00 uur bij Stal de Pagter, aan de Hogelandseweg 7. Alle deelnemers die zich vooraf opge ven via coenzrv@zeelandnet.nl krijgen een herinnering. VLISSINGEN - Het onderzoek naar de declaraties van het college van Vlissingen ligt stil. De accountant en de onderzoekscommissie blij ken andere ideeën te hebben over wat boven tafel moet komen. Eigenlijk zou de accountant aan staande maandagavond met de uitkomsten naar buiten treden. Al thans, daar ging de onderzoeks commissie van uit. Maar daar dacht de accountant anders over, zegt raadsnestor Tobias Meijers namens de onderzoekscommis- sie. „Er zijn nog wat misverstan den over wat precies van hem ver wacht wordt." Na al die weken. Meijers: „Dat is inderdaad onvoorstelbaar." Volgens Meijers weet de commis sie precies wat ze wil en kan ze dat ook goed duidelijk maken. „Gewoon, een quickscan welke declaratie volgens de regels is en welke twijfels oproept. En dan niet alle bonnetjes, maar een se lectie, omdat het anders geen doen is. De uitkomst moet uitwij zen of er iets aan de hand is en dus of verder onderzoek nodig is. Dat is een quickscan." De accountant die de bonnetjes controleert, is Deloitte. Het is het vaste accountantskantoor van de gemeente Vlissingen, dat elk jaar de jaarrekening opstelt. Dat De loitte zich nu buigt over onderde len van haar eigen werk, hoeft vol gens Meijers, die in het verleden zelfheeft gewerkt als accountant, niets uit te maken. „Een accoun tant is altijd onpartijdig." Toch overweegt de onderzoeks commissie om een andere accoun tant in de arm te nemen. „We be kijken alle mogelijkheden. Maan dag komen we weer bij elkaar om te bespreken hoe verder." Volgens Meijers is vertraging van het onderzoek 'jammer, maar niet rampzalig'. „Voor het onderzoek op zich maakt het niet uit. Die bonnetjes veranderen niet, al zou den we ze pas over een jaar onder zoeken. Toch moet er zo snel mo gelijk een oplossing zijn. Deze si tuatie is voor niemand prettig. Al ga ik ervan uit dat iedereen ge woon zijn werk doet." Intussen staan de bonnetjes waar over de accountant zich buigt, ge woon op internet. Die heeft bur gemeester Roep er, tegen de wil van de onderzoekscommissie in, vorige week op laten zetten. vlissingen - Barkrukken, plafoniè- res en een flamingolamp. Congres sen, adviesbureaus, netwerkbor rels. Een stomer, een strijkplank, een wasmachine, een koelkast, een bed, een bestekset en heel veel etentjes. Bonnetjes wilde de Lokale Partij Vlissingen en bonnetjes kreeg ze. Sterker nog: heel Vlissingen kreeg ze, want vlak nadat raadsleden in zage kregen in de declaraties van het college, liet burgemeester Re- né Roep ze prompt op de gemeen telijke website zetten. Binnen de onderzoekscommissie rijst de vraag of alle bonnetjes zijn prijs gegeven of slechts een selectie. Die bonnetjes, eerst alleen te zien voor raadsleden, Vormden aanlei ding om een accountant een on derzoek te laten uitvoeren. Dat be vestigde het vermoeden dat bij uitgaven vraagtekens gezet kon den worden. Binnenskamers werd volop gemopperd en met de vinger gewezen, in de openbaar heid bleven de raadsleden met meel in de mond praten. En wat doet de politiek als ze zelf niet de boodschapper van het slechte nieuws wil zijn? Een des kundige van buitenaf inhuren ach ter wiens brede rug het aange naam schuilen is. De affaire draait formeel om de IJS vragen of alles wat gedeclareerd werd, ook door de burger van een stad die toch al in financiële nood verkeert, moest worden betaald, en of de bonnetjes bureaucratisch goed verwerkt zijn. Dus met een fatsoenlijke verantwoording en voorzien van de juiste handteke ningen om tot uitbetaling over te mogen gaan. En wat nou eigenlijk precies die regels zijn. Het zou niet de eerste keer zijn als blijkt dat het Vlissingse beleid niet goed genoeg op papier staat. Maar eigenlijk draait het om ver trouwen. Welk normbesef hou den onze bestuurders er op na? Die meetlat heeft een accountant echter niet in zijn etui zitten. Hij kan nagaan of alles is gegaan vol gens de regels der boekhoudkun de, maar zal geen oordeel uitspre ken over het feit dat bij een 'over leg' flink wat alcohol werd genut tigd. Dat is een moreel en politiek oor deel. En daar is de gemeenteraad voor. De accountant zegt nog steeds niet te weten wat nou ei genlijk van hem verwacht wordt. Zou de onderzoekscommissie dan zo'n ondoordachte opdracht heb ben geformuleerd of kan de ac countant de verwachtingen niet waarmaken? Ie kunt je afvragen of het hele on derzoek, dat zich nota bene richt op de vraag of verder onderzoek nodig is, überhaupt nog nodig is. De bonnetjes liggen op straat en het is nu aan de raad om te bepa len of de collegeleden - in dit ge val burgemeester Roep, aangezien wethouder Jacques Damen, die eveneens uitblonk in bonnetjes, al ontslag heeft genomen - mo gen blijven of niet. De onderzoekscommissie bestaat uit raadsleden en in Vlissingen staan die niet bepaald bekend om hun daadkracht. Toch zullen zij nu moeten doorpakken. Want hoe langer deze affaire voort sleept, hoe onbestuurbaarder de stad wordt. En of Roep het nu aan zichzelf heeft te wijten of niet; be schadigd is hij toch al. Het hele onderzoek is een motie van wan- trouwen op zich. EP S door Wendy Wagenmakers Bezorger gezocht, in het bezit van een auto, die 's middags tussen 16:00 uur en 18:00 uur de krant wil bezorgen. Wat staat er tegenover? Het bezorgen van de krant levert een prima bijverdienste op. Daarnaast ont vangt u een kilometervergoeding. De hoogte 'van de bijverdienste wordt in een persoonlijk gesprek besproken. Direct aanmelden of meer informatie? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 www.bezorgers.nl Meer bereiken. Met Wegener Oplossing voor 'bonnetjesgate' nog niet in zicht door Wendy Wagenmakers ANALYSE DECLARATIES door Wendy Wagenmakers «tri; J «Ktt fef* 01 tu 73 U «e ON 1 «a Üttwmfi CnwM» 2 l»*ISX «0 4 •3" 11 m «■Ofiv 1 *3M Ml l X 7 ia as SJC rrrTir 2 rus 'jmxmw ior«if 7 Pt MOB OX «ti*:, Oetaw 2 «HU 14 2 6 ÖKItt ft** V 2 «3* Toiaa m VOMM ua m '.m y «te UK lM« l '0 <1 Een van de vele bonnetjes die op het internet zijn gezet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24