'Heerlijk om even ver weg te gaan' Krimp in haven Rotterdam SioomTfifir Goes BoPiSEif Topdrukte ZEELAND 23 commentaar Zeeuwse (42) vermoord in Dominicaanse Republiek zomeractiei 25% korting _LÜ_ We wilden er even snel tussen uit en dan ook echt helemaal niks doen", zegt Anna Houtman (23) uit Viissingen. Ze boekte met haar vriend Reinout Schiewold een'all inclusive vakantie naar Ibi- za voor 890 euro per persoon. Ze zitten in de staart van hun va kantie. „Zondag vliegen we naar huis. Eigenlijk hou ik wel van kamperen, maar dit is zo'n goed kope aanbieding en we hebben een drukke periode acher de rug. Dan is het heerlijk om even ver weg te gaan en aan niets te hoe ven denken", zegt ze. „Het eten is hier trouwens erg gevarieerd en heerlijk." Zeker campings voelen de concur rentie van goedkope vliegbestem- mingen. Dat is volgens brancheor ganisatie Recron ook de hoofdoor zaak van de teruglopende popula riteit van de kampeervakantie. Weinig vrienden van Anna en Reinout gaan nog kamperen. „Ik heb jaren terug in Frankrijk ge kampeerd. De tent had ik te dro gen gehangen op zolder en daar hing hij drie jaar later nog. Twee jaar terug zijn Reinout en ik met de camper op vakantie gegaan, naar lie de Ré en la Rochelle. Dit keer had ik geen zin om veel kilo meters te rijden. Vandaar dat we naar last minutes zijn gaan uitkij ken." En echt, kamperen, zegt ze nog maar eens, vindt ze eigenlijk wel aardig. „Maar het is voor een kor te vakantie ook wel een gedoe om telkens de tent op te zetten en weer af te breken." Ze zegt dit laatste haast veront schuldigend en wijst snel op de hectische periode die ze achter de rug hebben. Zes maanden gele den openden ze de nieuwe brasse rie Jong in Viissingen en op star tende ondernemers komt veel af. Ze hebben niet voor Ibiza geko zen omdat je er 'goed feest kan vieren'. „We zijn wel twee keer gaan stap pen, maar ook een paar keer vroeg naar bed gegaan. Het is hier heerlijk en het heeft ook wel wat dat je kunt vertrouwen op het weer." Maar hoe erg kun je het hebben, zegt ze, en lacht. „In ons hotel zijn animatieteams voor de toeris ten. Dat is niets voor ons. We heb ben een scooter gehuurd en het ei land verkend. Morgen gaan we naar het zuiden en dan hebben we alles gezien." Het is zo langzamer hand topdrukte in Zeeland. De recrea tiesector doet zijn uiterste best om het de toeris ten naar de zin te maken. Dat lukt over het algemeen prima. Bij één doelgroep is het echter oppassen. Twintigers ldezen nogal eens iets anders. Zij heb ben geen zin om in een tentje te kruipen, vinden een vaste ac commodatie in Zeeland aan de prijzige kant en vliegen liever naar een zonbestemming. Als deze trend doorzet, dreigt Zee land veel gasten kwijt te raken. De Zeeuwse ondernemers rea geren tamelijk alert. Ze bieden een ruime keus. Van een inge richte tent tot een luxe bunga low. Maar om de jeugd echt te bin den, is heel wat meer nodig. Kritische jonge consumenten verwachten veel. Goed onder dak in een prachtige omgeving is niet genoeg. Ook het eten en het vermaak moeten geva rieerd en goed zijn, en natuur lijk betaalbaar. Aan deze zaken kan Zeeland veel verbeteren. MIDDELBURG - De 42-jarige van oorsprong uit Zeeland afkomstige Gina van Someren is woensdag vermoord aangetroffen in haar woning in de Dominicaanse Re publiek. De vrouw woonde al sinds mid den jaren negentig in dit land in de Caraïben. Volgens de media in de Dominicaanse Republiek is de vrouw met messteken om het le ven gebracht in haar woonplaats Cabrera. Het zou niet gaan om een roofmoord. Een aantal men sen is in verband met het onder zoek aangehouden. Van Someren deed in 1987 eind examen aan de Stedelijke Scholen gemeenschap in Middelburg. Ze werkte in de Domicaanse Repu bliek eerst voor een Duitse reisor ganisatie en later voor een make laarskantoor. op dagkaarten voor het volledige traject. Of de recessie ook haar weerslag heeft op de resultaten van Zee land Seaports wordt in de loop van volgende week duidelijk. Het havenbedrijf legt momenteel de laatste hand aan de kwartaalcij fers, zegt een woordvoerder van het Zeeuwse havenbedrijf. Dat wil op dit moment niet reageren op de slechte cijfers van Rotter dam. De daling van de grootste Neder landse haven komt vooral door de gedaalde vraag (negen procent minder) naar olie en onderbrekin gen bij raffinaderijen. Olie vormt in Rotterdam bijna een kwart van de over- en opslag. Bij de presentatie van de eerste- kwartaalcijfers in april, ging presi dent-directeur Hans Smits nog uit van een groei van twee pro cent. Rotterdam verwacht nu dat de overslag over heel 2013 uit komt op hetzelfde niveau als vo rig jaar (442 miljoen ton). De haven van Antwerpen, die donderdag haar cijfers naar bui ten bracht, is voorlopig het goud haantje. Antwerpen noteerde een groei van twee procent in het eer ste halfjaar. en i ZATERDAG 20 JULI 2013 Moeder Martine, Arne en Amber zijn neergestreken bij camping de Nolle in Viissingen. „Vijf dagen en niet langer." foto's Lex de Meester Tegen inlevering van deze (originele) advertentie Alleen geldig aan ons loket in Goes. Max. 1 groep per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen, niet stapelbaar. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2013. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl ROTTERDAM - De economische ma laise treft de haven van Rotterdam. De overslag van goederen is in het eerste halfjaar met één procent ge krompen naar 220 miljoen ton, meldt Havenbedrijf Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23