Politie Zeeland wint zaak bonnenjager II II II II Miljoenen minder dividend r4 Pech Kamperen raakt uit de gratie. Niet bij 50-plussers en jonge ouders, maar bij de jeugd. 22 ZEELAND Al HOOGSEIZOEN 66 Toeristen willen meer comfort en luxe als ze op vakantie gaan zaterdag EF Onderzoekers van het UMC St Radboud gaan op zoek naar het geheim van de 'golden oldies' tijdens de Vier daagse van Nijmegen. Zij vol gen daarom vijftig 8o-plussers en doen onderzoek naar de ge nen, de levensstijl en de levens instelling. „Sport je veel en ben je een piekeraar of juist positief van aard?", want dat speelt een belangrijke rol bij het oud wor den, zo wordt gesteld. Het zal wel. Als er weer eens ie mand in de krant staat die too is geworden dan wordt ook al tijd naar zijn of haar 'geheim' gevraagd. Dan krijg je altijd de meest uiteenlopende antwoor den. De een heeft iedere dag een si gaar gerookt, de ander altijd op het land gewerkt, een borreltje na het avondeten heb ik ook wel eens voorbij zien komen, en ga zo maar door, maar ik mis altijd één antwoord. Dat ze mazzel hebben gehad. Natuurlijk helpt een gezonde le vensstijl, maar geluk moet je hebben. Immers, een verkeerde stuurbeweging van een tegen ligger op de snelweg, een slech te bacterie in je eten, een boom die omwaait, en het is gebeurd. En in feite is het hebben van goeie genen ook gewoon een kwestie van geluk. Je leest ook nogal eens verha len van mensen bij wie het ge nezen van kanker wordt gekop peld aan een positieve instel ling. Dat is mooi en dat zal on getwijfeld helpen, maar dat is wel het verhaal van de mensen die nog leven. Ik heb inmiddels iets te veel mensen gezien die de strijd verloren, ondanks hun positieve instelling. Van de week hebben we af scheid moeten nemen van André Morcus, en dat was nou echt iemand van wie je dacht dat-ie 103 zou worden. Hij was sportief, rookte niet, dronk mis schien af en toe eens een pilsje of een wijntje en was de opti mist zelve. Vorig maand kocht hij nog kaarten voor mijn show in december, terwijl hij eigen lijk wist dat hij dat niet zou ha len. „Je weet het nooit", zei hij. Hij zal er niet zijn dit jaar, hij werd slechts 46. En dat is ge woon pech. Dikke vette pech. En dat is moeilijk te aanvaar den. De Raad van State bepaalde deze week in hoger beroep dat de poli tieregio Zeeland een rekening van 437 euro aan proceskosten niet hoeft te betalen aan Meerts. Het adviesbureau vocht in decem ber 2011 namens een klant een snelheidsbekeuring aan die onte recht zou kunnen zijn opgelegd door de politie Zeeland. Het bu reau vroeg in een bezwaarschrift aan het politiekorps zoals gebrui kelijk een waslijst documenten op omdat er altijd ergens een fout je kan zijn gemaakt. Het bureau wilde ook de aanstellingsakte van de verbalisant zien. Dit laatste do cument gaf de politie aanvanke lijk niet omdat de akte volgens de politie niets met de bekeuring te maken heeft. De rechtbank in Middelburg ver klaarde het beroep van Meerts hiertegen gegrond. Dat de politie een paar maanden vóór de rechts zaak in Middelburg de akte als nog had verstrekt maakt voor de rechtbank niet uit. Het bureau had in de WOB-procedure (Wet openbaarheid van bestuur) inmid dels 437 euro aan kosten gemaakt die de politie moest betalen, be sliste de rechtbank. De korpschef legde begin dit jaar de zaak voor aan de Raad van State. De Raad van State constateert dat de politie meteen na het bezwaar- MIDDELBURG - De trend zet door dat twintigers er niet meer mas saal met de tent op uit trekken. Dat zegt Yamina Abdoen, direc teur van Roompot recreatie. „Toe risten willen meer comfort als ze op vakantie gaan. De chaletjes, bungalows en ingerichte tenten doen het goed. Vanaf vandaag heb ben we bijna geen plaats meer op de campings, maar dat komt odoorat nu ook Nordrhein-West- falen en heel Nederland vakantie hebben. Dat we een goede bezet ting hebben, komt niet door de jeugd: die kiest voor een andere vorm van vakantie." Recreatiebedrijven, zoals de Zeeuwse toonzetter in deze branche Roompot, zetten vooral in op deze nieuwe vorm van kam peren. De chaletjes, caravans, inge richte tenten met eigen sanitair en bungalows schieten de grond uit. Daar is een markt voor en de ze luxere vorm van recreëren le vert meer op dan de oervorm van kamperen. De echte kampeerder zoekt zijn heil veelal op minicampings of op kleinschalige campings. Daar ko men jonge gezinnen met kleine kinderen op af én senioren. Maar ook daar zie je amper twintigers. „Als er studenten komen, dan ko men ze op de fiets", zegt Rian Hoste van kampeerboerderij De Blikken in Groede. „De jongere die van kamperen houdt, is vaak een doener, houdt ervan om in de natuur en buiten te zijn. Maar twintigers krijgen we niet veel." Mensen kiezen voor De Blikken omdat de camping in de luwte ligt en het er rustig is. „Dat hoor ik ten minste altijd. Ja, en daar zijn jongeren natuurlijk niet altijd naar op zoek. Jammer, want het zou wel eens goed zijn om niet al tijd maar op die laptop te kijken." Bij de Vlissingse stadscamping De Nolle (bijna 100 plaatsen) is de bezetting gevarieerd. Eigenaar Leendert van der Nieuwen- huyzen spreekt van een 'multicul turele samenleving'. „We hebben toch ook wel jongeren, die weten dat de camping vlak achter de boulevard is en dat ze zo de stad kunnen inlopen. Maar gezinnen, ouderen enzovoort komen ook. Leuk toch, om een mix te heb ben." Alle plaatsen op de Nolle zijn de komende periode bezet. Een moeder, dochter en zoon Ar- ne (16) zetten net hun tent op. „Arne gaat nog wel mee, maar hij wilde niet langer dan vijf dagen met zijn moeder weg. Dan is hé*, mooi geweest", zegt Martine v»" Goethem. schrift van december 2011 aan de bonnenjager een brief stuurde met de vraag of het bedoeling was dat ook de aanstellingsakte op tafel moest komen. De politie wilde met die brief een onnodige rechtszaak voorkomen. Op die brief werd niet gereageerd. Toen maakte de politie alle gevraagde documenten openbaar, met uit zondering van de aanstellingsak te. Daarna kwam de zaak bij de Middelburgse rechtbank, die de bonnenjager gelijk gaf omdat de akte aanvankelijk ontbrak. De Raad van State stapt in tegenstel ling tot de rechtbank niet over de brief heen. Meerts had daarop moeten reageren. „Het bureau heeft onvoldoende meegewerkt aan een juiste en doelmatige be oordeling van zijn WOB-aan- vraag", zegt de Raad van State. Een reactie waarin de WOB-aan- vraag zou zijn uitgelegd, had een procedure bij de rechtbank kun nen voorkomen. Het is niet de schuld van de politie dat er proces kosten zijn gemaakt, aldus de Raad van State. Volgens de politie heeft Meerts de zaak bewust la ten voorkomen bij de rechtbank om in elk geval de proceskosten terug te verdienen. Het korps spreekt van misbruik van proces recht. Overheidsbedrijven als energiebe drijf Delta en NV Westerschelde- tunnel zijn nu vrijgesteld van ven nootschapsbelasting. Volgens de Europese Commissie is dat in strijd met de EU-staatssteunre- gels en moet Nederland de vrij stelling afschaffen. Staatssecreta ris Frans Weekers van Financiën wil de vrijstelling per 1 januari 2016 schrappen. Als overheidsbe drijven vennootschapsbelasting moeten gaan betalen, krijgen de provincie en gemeenten minder dividend. Zo verwacht Delta dat de indus triewatertak van Evides (Delta is voor de helft eigenaar van het wa terbedrijf) zal worden belast. Dat betekent dat er twee miljoen euro minder dividend naar de provin cie en eenzelfde bedrag naar de Zeeuwse gemeenten vloeit. Ook de Westerscheldetunnel levert twee miljoen euro minder divi dend op. Zeeland Seaports verzet zich samen met de haven van Rot terdam tegen de vennootschapbe lastingplicht. De havens vrezen dat deze tax hun concurrentiepo sitie verslechtert. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns DEN HAAC - De politie Zeeland, die zich groen en geel ergert aan bu reaus die massa's bekeuringen aan vechten, heeft bij de Raad van Sta te een rechtszaak gewonnen van het bureau Meerts uit Stein. Jongere laat tent in de steek door Edith Ramakers Yamina Abdoen van Roompot iï Het is niet de schuld van de politie dat er proceskosten zijn gemaakt, aldus de Raad van State. I Chaletjes, ingerichte tenten, caravans en bungalows zijn de trend in het nieuwe kamperen; toeristen eisen meer luxe dan vroeger, foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - De provincie en ge meenten in Zeeland lopen vanaf 2016 miljoenen euro's aan divi dend mis, omdat overheidsbedrij ven in dat jaar vrijwel zeker ven nootschapsbelasting moeten gaan betalen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22