ZEELAND Maaltje mosselen Nieuwe cijfers Kamer van Koophandel laten zien dat de hardste klappen in de horeca, detailhandel en de zorg vallen. Chocolate Lovers overvallen op klaarlichte dag almanak NIEUWSTIP? redactie@pzc.nl of 0118-434010 Kamperen raakt uit de gratie bij jongeren eg p Video: Stationnetje verhuist 35 meter ZATERDAG 20 juli 2013 MIDDELBURG - Het regent faillisse menten in Zeeland. Het zijn er ruim 30 procent meer dan in de zelfde periode in 2012. Dat blijkt uit de jongste cijfers van de Kamer van Koophandel Zuidwest-Nederland (KvK). De recessie maakt dit jaar steeds meer slachtoffers onder Zeeuwse ondernemers. In het tweede kwar taal is het aantal bedrijven dat de deuren noodgedwongen moest sluiten, gestegen naar recordhoog te. Veertig bedrijven vielen in de afgelopen drie maanden om. Dat zijn tien procent meer faillisse menten dan in het toch al slechte eerste kwartaal. Vorig jaar leek het de goede kant op te gaan voor Zeeuwse onderne mers. In het voorjaar daalde het aantal failliete bedrijven, een trend die zich tot november door zette. Sindsdien schiet het aantal faillissementen als een komeet omhoog. De hardste klappen vallen in de detailhandel. Oorzaken: de consu ment houdt de hand op de knip en tegelijkertijd neemt de concur rentie van webwinkels toe. Ook in de horeca zijn veel zaken geslo ten. Voor beide sectoren geldt een verdubbeling van het aantal faillis sementen ten opzichte van het tweede kwartaal van 2012. Opvallend is dat ondernemers in de zorg steeds vaker failliet gaan. Vooral de sluiting van kinderop vangcentra is hiervoor verant woordelijk. Vergeleken met de rest van Nederland telt Zeeland overigens naar verhouding min der faillissementen. Lichtpuntje is dat er in het twee de kwartaal) meer starters (700) waren dan mensen die stopten met hun bedrijf (400). De KvK duimt dat het aantal 'stoppers' vol gend kwartaal daalt. In de horeca en detailhandel is het aantal star ters en stoppers nu bijna gelijk. MIDDELBURG - Chocolaterie Choco late Lovers op de Vlasmarkt in Middelburg is vrijdagmorgen overvallen. Een man, bewapend met een groot mes, kwam rond elf uur de winkel binnen en be dreigde de eigenaar. Met de maandomzet vluchtte hij de winkel uit waarna hij er sa men met een handlanger op een donkerkleurige scooter vandoor ging. Naar aanleiding van het incident is de politie een onderzoek ge start. De chocolaterie is van stich ting Chocolate Lovers. Zij maken chocoladeproducten waarvan de omzet gaat naar Walchenaren die het niet breed hebben. De man die de winkel overviel, heeft volgens de politie een getin te huidskleur en een slank pos tuur. Hij droeg een zwarte jas met capuchon en is ongeveer 1,70 meter lang. Bij de overv.al raakte niemand gewond. Op het mo ment van de overval waren er geen klanten aanwezig. De win kel is inmiddels weer open. wilde beëindigen. „Anders wordt het wel een heel duur gesprek.Nog net voordat ze kon ophangen, vroeg zoonliefs vriendin waarom ze zo snel wilde afbreken: „Terneuzen is wel een heel eind rijden, maar dat maakt de belkosten niet hoger hoor." Het was even stil in Rotter dam. Toen zei de collega: „O, ik dacht dat je Tunesië zei." Het echtpaar uit Terneuzen kreeg deze week zoonlief op visite. Ook zijn Rotterdamse vriendin kwam mee. Die moest nog even een tele foontje plegen over haar werkroos- ter. Ze kreeg een vrouwelijke collega in Rotterdam aan de lijn, die be nieuwd was waar vandaan ze bel de. „Terneuzen", zei de vriendin. Waarna de collega het gesprek snel www.skinjewelry.nl ZEELAND WESTERSCHELDE bedrijven bankroet Steeds meer door Frank Balkenende MIDDELBURG - Cor van Hees (links) neemt een maaltje mosselen aan van Cor- jan Hoogerheide. De chefkok kookte vrijdagochtend voor de klanten van de Voedselbank Walcheren 75 kilo mosselen. Voor wie geen mosselen lustte was er mosterdsoep, foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl GRATIS SAMPLES! «r GRATIS BEZORGING Ut 1 VANAF t 30.00 «-Tm.*®**- your beauty products online

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21