9 w w wz MENINGEN 13 Biobased bouwen Stadsbelang Prins Friso Tijdbom Politici Minima-vakantie Samson Bokkegat Declaraties Ziekenhuizen Promotie Vlissingen Vierdaagse nemers. Het artikel over de Neder landers contra de Oost-Europea- - nen zegt dat wij niet willen wer ken, het andere artikel zegt dat er bij de Oost-Europeanen (deftig uitgedrukt) geen animo voor is. Je zult buiten je schuld werkloos worden, altijd de sociale premies en belasting hebben betaald en vervolgens als arbeidsweigeraar worden weggezet. Wie zijn er ei genlijk mee begonnen met de ar beidsmigranten naar ons land te halen, ze onderbetaald werk te la ten doen en huisvesten onder pri mitieve omstandigheden, en heb ben de vakbonden dan voor niets de bibliotheken, uiteindelijk weg gestemd wordt met het doel stem men te winnen voor de aanstaan de verkiezingen en hierdoor het vele, langdurige, moeilijke en cor recte werk van overleg en ak koord met alle betrokkenen door een serieuze, bekwame en intege re wethouder, met een dolksteek in de rug om zeep wordt gehol pen. Daar alle betrokkenen bin nen de bibliotheekwereld uitein delijk volledig akkoord waren met de te nemen maatregelen om de noodzakelijke bezuinigingen door te voeren, is het des te op merkelijker dat er thans zo een te- spreekt het voor zich dat de Ame rikanen zoveel mogelijk te weten willen komen en waakzaam zijn. Timmermans weet dat er ook in Nederland bespioneerd wordt zonder enige terughoudendheid. Alleen de technische mogelijkhe den vormen de grens. 'We zoeken naar terroristen, het gaat om uw veiligheid, voorkomen van aansla gen' zeggen de autoriteiten. Een bezorgdheid die we niet zien wan neer de sociale voorzieningen worden afgebroken, als de neo-li- berale politiek de mensen in de ar moede drukt. Waarom moet daar enboven die geveinsde bezorgd- o gestreden voor de rechten van hun leden? Of je nu Nederlander of Oost-Europeaan bent: de mees te willen en kunnen goed werken en er redelijk voor betaald wor den maar het is zeer onfatsoenlijk om arbeiders tegen elkaar uit te spelen puur uit eigen belang. De provincie Zeeland gaat een fors bedrag aan subsidie pompen in een demonstratieproject voor Biobased Bouwen in Kruiningen. Abusievelijk wordt hierdoor de in druk gewekt als zou men hier en nu het ecologisch ei van Colum bus gaan uitvinden. Deze experti se is echter bepaald geen noviteit, maar in 1989 bijvoorbeeld reeds toegepast in het experimentele woonerf'Ecolonia' in Alphen aaan den Rijn. Dit was de eerste Nederlandse voorbeeldwijk, die aan de wieg stond van duurzaam bouwen en wonen, en vele ecolo gische snufjes introduceerde, zo als lage temperatuurverwarming, centraal stofzuigsysteem, reinigba- re ventilatie, gebruik van oplos- middelarme verf, zonne-energie, serre's, enzovoort. Voor verdere info: zie except.nl. Onbegrijpelijk en onaanvaardbaar gedrag van het bestuur in Terneu- zen, waarbij unaniem besluit en vooraf afgesproken akkoord voor noodzakelijke bezuinigingen op genstrijdige wending kan plaats vinden, door PvdA en consorten welke persoonlijke- of partij-be langen laten prevaleren boven de financieel- economische toestand van de gemeente Terneuzen en hiermee Wethouder Bos ten on rechte in zijn hemd zetten. Jan van Gijn krijgt de leiding van het medisch team voor Prins Fri so. In het artikel werd beschreven dat hij grote belangstelling ont wikkelde voor onbegrepen licha melijke klachten. Hij heeft een boek gepubliceerd: Lijf en Leed, waarin hij beschrijft dat deze klachten veel te maken hebben met de geestelijke gesteldheid van de patiënt en dat de moderne medische wetenschap dit vaak over het hoofd ziet. Ik heb het des kundige boek al een paar maal ge lezen. Jan van Gijn laat zien oog te hebben voor de verwevenheid van lichaam en geest. Hij stelt dat de scheiding tussen lichaam en geest ten onrechte is ingeroest in onze cultuur. Daar moeten we vanaf vindt hij. En zo'n man krijgt dan gewoon de leiding van het medische team prins Friso. Zou de bio-medische geneeskun de dan toch zijn langste tijd ge had hebben Ik hoop het van har te.... Volgens minister Timmermans heid over ons welzijn geheim blij ven? Waar het werkelijk om draait is de tijdbom van het groeiende sociaal verzet. Een tijd bom veroorzaakt door het econo misch systeem van vandaag, dat staat voor afbraak, vernietiging en oorlog, onderdrukking en stagna tie. Een tijdbom die ondanks hun spionage snufjes toch niet zal kun nen ontmanteld worden. Geboefte heeft de snoepwinkel in Middelburg ontdekt. Politie was snel ter plaatse, toch wisten ze het gespuis niet te pakken. La chend proosten ze op de volgende kraak, wel weer in Nederland, daar wordt je toch niet gearres teerd. Staatssecretaris Teeven meent dat verwonding of ernsti ger tot het beroepsrisico behoort van misdadigers. Direct ontstond er heibel in de Kamer. Met name de geitenwollensokken waren weer 'geschokt en verbijsterd'. Het politieoptreden, voorzichtig en terughoudend, is een gevolg van deze politieke steun. Stevig aanpakken is er niet bij, raak schieten al helemaal niet. Er volgt dan een onderzoek en eventueel vervolging van de politie. Het ge boefte is dus ontkomen, een bla mage van de eerste orde. Te dan ken aan slappe Haagse politici die uitvoering van politietaken in de weg zitten. Niet de politie maar de politici zijn de knoeiers. Afschaffen van vakantie voor de sociale minima op kosten van de gemeenschap betoogt de heer Murre in deze rubriek. Afschuwe lijk! Of je voor je lol tot de sociale minima behoort. Bijstandsarmoe- de en daarvan kun je geen vakan tie betalen. En hoe kom je met de huidige massawerkloosheid aan een job? Hoe ontsnap je hieruit? Feest is het voor mij als iedereen aan de maatschappij kan mee doen en daartoe behoort ook va kantie. Iedereen heeft recht op va kantie, de sociale minima net zo goed! Samson staat er op dat er genivel leerd wordt, de minimuminko mens mogen niet te ver achterop raken. Goed idee, laat het comple te politieke establishment eens 25 procent inleveren van hun inko men inclusief hun royale kosten vergoeding. Verder breng je de Tweede Kamer terug van 150 naar 50 leden, de Eerste Kamer van 75 naar 25. Wachtgeld van politici, ook terugbrengen naar de duur van de WW en verplicht sollicite ren. De bedoeling is, dat ook in Brussel genivelleerd wordt, want daar rijzen de inkomens en onkos tenvergoedingen schrikbarend de pan uit, alleen daar hoor je nie mand over nivelleren of in eigen vlees snijden. Daar mag ook iets aan het ambtenarenbestand en het aantal politici gedaan worden, teveel en allerlei belastingvoorde len, die de gewone belastingbeta ler niet heeft, die mag alleen inle veren. 'In wat nu nog boerenland en na tuur is, komt straks een recreatie park met 150 huisjes', schrijft uw redactrice Nadia Berkelder (15 juli). Wat dat boerenland betreft heeft ze gelijk, maar het Natuurre- sort Bokkegat (wat een andere sfeer beoogt dan een recreatie park) wordt ontwikkeld naast het door Staatsbosbeheer beheerde natuurgebied Bokkegat en dan nog wel met een bufferzone van 100 meter. Dat natuurgebied wordt dus niet aangetast. Sterker nog: van de huidige 32 hectaren (landbouw)grond wordt 12,5 hec taren ontwikkeld als nieuwe (deels natte) natuur. Ik loop een kleine 50 jaar mee in de Zeeuwse natuur- en milieuwereld en durf te stellen dat men de huidige na tuurwaarden van het Bokkegat niet moet overdrijven. Ik zou zeg gen, mijnheer Ralf Joosse van Staatsbosbeheer: tel je knopen! En wat de bezwaren van de om wonenden betreft: de gemeente Noord-Beveland heeft te maken met krimp en is gebaat bij econo mische ontwikkeling. Daar moe ten individuele belangen helaas soms voor wijken. Maar met de beoogde invulling van het Natuur- resort Bokkegat (met vormen van stilte-recreatie) mogen ook de om wonenden in hun handen knij pen. Hoe is het het ook alweer? De mens lijdt nog het meest door het lijden dat hij vreest? Gelegenheid maakt de dief. Neem nu die bonnenaffaire van B&W Vlissingen. Ik ben geen fan van de LPV, maar deze keer prijs ik hun initiatief. Ze hebben terecht twijfels over de rechtmatigheid van sommige declaraties, denk ik. Het openbaar maken van declara ties - het 'toppunt van transparan tie'? Sorry, dames en heren ambte naren - u maakt mij niet wijs dat er ondanks parafen en krabbeltjes ter goedkeuring geen onoorbare zaken bij zitten. Wie controleert of iets onder de noemer 'gemeen tebelangen' valt? Of dat de men sen met wie u duur gaat lunchen wel 'externe relaties' zijn? Ik be grijp überhaupt niet dat mensen met behoorlijke salarissen en rian te onkostenvergoedingen hun toe vlucht nemen tot dit soort truc jes. Over dat schimmige gedoe met die verhuizing van burgerva der Roep zal ik het maar niet heb ben. In het krantenartikel over zieken huizen ontbreekt dat wachten op de uitslag van kweekjes niet altijd mogelijk is. Voor zieke, verzwakte verpleeghuisbewoners met wei nig weerstand kan wachten fatale gevolgen hebben. Onder druk van cliënten wordt bij niet bacteriële besmetting wel eens onterecht an tibiotica voorgeschreven. In ver pleeghuizen moet er meer aan dacht komen voor preventie en screenen van cliënten. Cliënten kunnen zonder het weten al dra ger van gevaarlijke micro-organis men zijn. In de bio-industrie is dit een nieuwe 'beroepsziekte'. MRSA en ESBL gaan bijvoorbeeld van dier naar mens en vlees, maar via mest ook naar gewassen en grondwater. Een antibioticateam in elk ziekenhuis betekent meer vergaderen en minder handen aan het bed. Alle ziekenhuizen be schikken al over alle deskundigen en een formularium- en infectie preventie Commissie. Eenduidige landelijke richtlijnen voor zieken huizen en verpleeghuizen zijn een meer efficiënte oplossing. Het valt mij op dat gezegd wordt: Voor nog meer promotie van Vlis singen zijn geen financiële midde len. Maar er is nog zoveel dat bijna niets kost. Alle winkeliers hangen altijd de vlaggen uit bij elk evenement: Bij de Ruyter- markt, Sail, film by the Sea, On derstroom, de Kermis, de boule vardloop enzovoort. Op alle etala ges een sticker plakken met daar op geschrevenIk hou van Vlissin gen. We attenderen onze familie, vrienden en relaties erop dat ze te gen iedereen moeten zeggen dat Vlissingen mooi is en bruist als de branding. Gratis optredens in de stad, muziek dans enzovoort. Vaak erger ik mij aan de berichtge ving over ouderen, die vaker ziek zouden zijn, en daarom minder aantrekkelijk voor werkgevers. Ge lukkig laat de Nijmeegse Vierdaag se het andere beeld van ouderen zien: het geheim van de gezonde, meewandelende 80-plusser wordt onderzocht! De Rad- boud-universiteit keert deze ge heimzinnige, 245 wandelaars bin nenstebuiten. Gekeken wordt naar de vraag, of zij over erfelijke eigenschappen beschikken? Komt hoge bloeddruk in hun families minder voor? Hoe was hun levenswijze? Niets van deze 80-plussers zal meer ge heim voor ons blijven! Dan hoop ik, als deze resultaten bekend zijn, dat werkgevers nooit meer zullen zeggen, dat ouderen vaker ziek zouden zijn! ZATERDAG 20 JULI 2013 U De wolf die langs de kant van de weg bij Luttelgeest gevonden is. foto J. van der Linde Thon Bastiaansen Drostlaan 1, Sluiskil Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje A.K. Dees Waterfront 242, Terneuzen Niek Knol Verlengde Dishoekseweg 2, Koudekerke Luc Brusselaers Hoefkensdijk 11, Kuitaart P.L Brounts Kenau Hasselaarstraat 153 Vlissingen. W.N. Osterman, huisarts De Kempenaerst 2, Vlissingen A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht B.J. Smulders Kruisbeslaan 4, Kortgene Inge Oosterman Strobbelhoekstraat 14, Ovezande H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg J.J. van Gent Boulevard de Ruyter 112, Vlissingen Aaffce Klopman Kwekerijstraat 11, Leeuwarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13