Recitals aan zee slaan aan Dagbladbezorger |j||3 ZEEUWS-VLAANDEREN 25 naar een bijbaan? OPZOEK >N'ssteineR De toerist én de Zeeuws- Vlaming willen meer dan zon, zee en strand. De re citals voorzien duidelijk in een be hoefte. Het duo Raskin/Fleischmann begon met Sonate voor piano en viool in B van Mozart. Hij schreef het voor de violiste Regina Strinasacchi. Omdat de vioolpartituur pas op de dag van de uitvoering klaar was en de pianopartij niet was uit geschreven, speelde Mozart deze zelf uit het hoofd. In Cadzand ver zorgden de musici een uitgebalan ceerde uitvoering van deze vrij lange sonate. De chromatische loopjes, akkoordenreeksen en klei ne versieringen in het slotdeel zorgden voor verrassingen en een feestelijk gevoel. De derde Sonate in d op. 108 schreef Brahms op va kantie in Zwitserland. Het is een thematisch bijzonder rijke sonate, omdat er vier delen zijn en omdat de toonaard in mineur staat. De vioolpartij klonk in de hoge to nen wat scherp, maar de modula ties kwamen duidelijk uit. Het langzame Adagio kreeg een helde re invulling en klonk aangrij pend. Brahms zonder koraalthe ma is ondenkbaar en dat werd ste vig in de verf gezet in het Presto agitato. De Sonate voor viool en piano in G op 6 van Erich Wolf gang Korngold is geen bekend werk. De sonate is een jeugdwerk. Opvallend waren de melancholi sche frasen die afgewisseld wer den met pittige rollende loopjes, het contrasterende trio van het virtuoze Scherzo, enkele impres sionistische passages, de syncopi sche ritmes en de afwisseling tus sen hard en zacht. Als geheel klonk het werk ietwat pompeus en breedsprakig. Zomeravondconcerten aan Zee. Sonates voor viool en piano van Mo zart, Brahms en Korngold. Door Jo hannes Fleischmann (viool) en Philip pe Raskin (piano). Gehoord woens dag in de N.H. kerk in Cadzand. Zomeravondconcert fanfare tijdens kermis De fanfare Weldoen door Ver maak verzorgt zaterdagavond een gratis zomeravondconcert. De fanfare speelt daarmee in op de jaarlijkse kermis in Clin- ge. Het concert, onder leiding van dirigent Dirk Verholle, vindt plaats op het Kerkplein. Er staan composities op het programma die prima passen bij een zwoele zomeravond. HAK wordt sponsor bruinebonenroute De VW Zeeuws-Vlaanderen heeft groentefabrikant HAK ge strikt als sponsor van de twee fietsroutes langs bruine bonen- velden in de regio. De sponsor wordt dinsdagochtend in Bier vliet verwelkomd. Er wordt een reclamebord geplant. Waterspelletjes om wat af te koelen De beheerders van de sporthal in Cadzand-Bad organiseren de ze zomer tal van activiteiten voor kinderen van het dorp en van vakantiegangers. Er wer den al oud-Hollandse spelle tjes gedaan en een sportmix. Woensdag staan van 10 tot 13 uur waterspelletjes op het pro gramma. AARDENBURG Tropenrooster in zwembad Elderschans Het bestuur van de Stichting Recreatiebad Elderschans in Aardenburg gaat vanwege het zomerweer over op een tropen rooster. Het zwembad is zon dag langer open. Het bad is die dag geopend van 11.00 tot 18.00 uur open. Nor maal gesproken is het bad op zondagen open van 13.00 tot 17.00 uur. Visio geeft informatie over hulpmiddelen Visio, het expertisecentrum voor slechtzienden en blinden, staat maandag met een mobiel informatiepunt bij de biblio theek aan de Oostkant in Ter- neuzen. Tussen 13 en 16 uur worden bezoekers geïnfor meerd over hulpmiddelen. Ons water, ons leven te zien in watertoren In de Axelse watertoren is tot eind oktober de expositie Ons water, ons leven te zien. Het is een tentoonstelling van het mi nisterie van Infrastructuur en Milieu. Er worden waterhel den, rampen en grote water bouwprojecten getoond. Ope ningstijden: woensdag tot en met zaterdag de hele middag. weGeNeR Media ZATERDAG 20 JULI 2013 Meer bereiken. Met Wegener RECENSIE door Jeanette Vergouwen Het vlagvertoon ter gelegenheid van de troonswisseling in België geeft de Kerkstraat in Zelzate een feestelijke aan blik. foto's Peter Nicolai CLINGE TERNEUZEN CADZAND TERNEUZEN AXEL I De terrasgangers bij café In De Witte Swaen in het Oostvlaamse dorp Watervliet lopen bepaald niet warm voor de wisseling van de wacht op Het Laken. De PZC is op zoek naar dagbladbezorgers die 's ochtends voor 07.00 uur de krant willen bezorgen. Wat staat er tegenover? Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele extra's. Uitstekend te combineren met andere bezigheden. Ga naarwww.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101