Borsele ontvangt 14 creatieve Goed toeven op het ideeën Webcams brengen Westerschelde in beeld Een leven vol muziek en zang 1920-2013 ZOMERWEER 28 BEVELANDEN en THOLEN De keten is straks te zien via de website portterneuzen.com. In op dracht van de gemeente is uitge breid onderzoek gedaan naar de mogelijkheden van de keten. Het is uitgevoerd door oprichter Ge rard Mol, die nu al experimen teert met een webcam op pavil joen Westbeer op de Scheldedijk. Fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/GB is mede-initiatiefne mer en promotor van de webcam- keten. Van Boom: „Het is heel belangrijk dat de gemeente nu het voortouw neemt met een webcam op het stadhuis. Er is veel onderzoek ge daan en daarmee kunnen bedrij ven in de Kanaalzone nu hun voordeel doen. We praten al met tal van geïnteresseerde bedrijven. Die kunnen met een webcam aan sluiten, maar ook met een link naar hun eigen website. Er zijn le gio mogelijkheden." Bei Cok HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele heeft veertien ingezonden ideeën gekregen voor nieuwe be zuinigingen. De gemeente moet 1 miljoen euro besparen en heeft de inwoners om hulp gevraagd. Veel creatieve en interessante reac ties, vindt Richard Wiskerke, hoofd Financiën van de gemeente Borsele. „Het aantal reacties is bo ven verwachting. Ik heb eerder al gezegd dat ik tevreden ben met tien tot twintig reacties en we zit ten nu al op veertien. En dan heb ben we nog een maand. Ik ver wacht nu toch wel dat we over een maand dertig reacties heb ben." Er zijn verschillende ideeën bin nengekomen, van minder maaien tot het overkappen van het open luchtzwembad Stelleplas in Hein- kenszand. „Het idee is dat er een overkap ping komt die ervoor zorgt dat het zwembad het hele jaar open kan blijven." Het is niet de bedoe ling dat het een overdekt zwem bad wordt, maar dat er een over kapping komt die je er ook weer makkelijk afkan halen. „Verder is er ook nog een idee bin nengekomen om rotondes te la ten sponsoren door hoveniersbe drijven. De hoveniers onderhou den hem dan en zetten er een re clamebordje van het bedrijf bij." Ideeën kunnen worden inge stuurd tot en met 21 augustus. Al le inzenders krijgen daarna een brief waarin ze worden bedankt. Daarin staat ook wat de gemeente met het idee kan. Op 5 september is er een informa tiebijeenkomst waarin de ingezon den ideeën en de ideeën van de gemeente zelf gepresenteerd wor den. De jury, die bestaat uit de burgemeester, een raadslid en de wethouder financiën, kiest het beste ingezonden idee uit. De in zender mag een goed doel in de gemeente Borsele uitkiezen waar aan de gemeente de prijs geeft. De begroting wordt op 7 novem ber vastgesteld. Dan valt een defi nitief besluit over de bezuinigin gen. .L» Bei Cok uit Kruiningen, de nestor van de Zeeuwse dia lectzang, is deze week op 92-jarige leeftijd overleden. Cok werd geboren op 28 septem ber J920. Al op zijn vierde kwam hij voor het eerst in aanraking met muziek, toen zijn moeder hem een fluitje gaf. Zij kon toen nog niet bevroeden dat dit de aan zet was voor een leven vol zang en muziek. Cok heeft veel instru menten bespeeld. Bij de muziek vereniging nam hij onder meer de mondharmonica, trompet, bu gel, piston en bariton ter hand. Verder speelde hij gitaar bij de mandolinevereniging en maakte hij muziek op de citer tijdens de dwangarbeid in Duitsland. Na de oorlog heeft Cok een aantal jaren wat minder aan muziek gedaan. Hij had het te druk met zijn werk en het gezin. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. In de jaren '70 pakte hij de draad weer op en leerde hij zichzelf spe len op het elektronische orgel en het keyboard. Toen Cok in 1989 stopte met zijn assurantiebedrijf pakte hij ook zijn oude liefde van het liedjes schrijven weer op. Een jaar later kwamen zijn eerste cas settebandjes al op de markt. Cok, die ook gedichten maakte, heeft vele optredens verzorgd in heel Zeeland. „Ik ken alle dorps huizen van binnen", zei hij daar over tijdens een interview in deze krant toen hij 90 jaar oud werd. Bei Cok wordt morgen in familie kring begraven. door Wout Bareman TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen werkt mee aan een webcamke- ten die de Westerschelde en de Ka naalzone in beeld brengt. Ook be drijven kunnen meedoen. Zo goed als zeker wordt de komende jaren ook de bouw van de nieuwe zee sluis in beeld gebracht. door Marina Smits I Op het strandje bij de Bergsediepsiuis, aan de Oesterdam, was het donderdagmiddag weer erg druk. foto's Eddy Westveer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60