Meer ouders naar de Opvoedpoli Geen -j—il 1 verkoop bij pomp BINNENLAND 5 buiten. Het plan van de nationale wijkaanpak begon nadien te lij den onder het gebrek aan geld. Na de regering van Schotte heeft Cu rasao alweer drie nieuwe regerin gen gezien en voor de bewoners van Koraal Specht is er al die ja ren niets veranderd. Om het nog erger te maken, kwam begin dit jaar het plan op tafel om een nieuwe vuurwerkop slagplaats in de wijk te bouwen, nadat bij een explosie eind vorig jaar in een opslagplaats elders op het eiland vier doden waren geval len. Koraal Specht kwam stevig in opstand en verantwoordelijk mi nister Earl Balborda trok het plan in. Tijdens een persconferentie som de Balborda de problemen van de wijk op: „De gevangenis is er ge vestigd, het waterverwerkingssys teem is niet goed geregeld, waar door er overstromingen zijn als de regen valt, de vuilnisbelt zorgt voor overlast van muggen en rat ten. Ook zijn er veel sociale pro blemen en problemen met ge weld." Balborda streek met de hand over zijn hart en kondigde aan een nieuwe plaats voor de vuurwerkopslag te zoeken en het waterverwerkingssysteem te ver beteren, maar daarvan is tot nu toe niet veel zichtbaar. Volgens de bezoekers van de Chi nese minimarkt beschouwt het ei landbestuur Koraal Specht vooral als opslagplaats van problemen. Een oudere man, flesje bier in de hand, roept luid: „Niemand inte resseert zich voor ons." Mark Rut- te zal hem niet horen, die is in middels doorgereisd naar Bonai re. ASSEN - De ban op bier en wijn in tankstations blijft van kracht. Pomphouders mogen geen alco hol verkopen, heeft de rechter in Assen gisteren beslist. Tanksta tion Ewout Klok uit Hoogeveen had een proefproces uitgelokt door, ondanks het verbod dat sinds 2001 bestaat, toch alcohol te verkopen. Hij kreeg daarbij steun van de be langenvereniging voor pomphou ders BETA, waarvan hij tot vorig jaar voorzitter was. De 1.200 aan gesloten pomphouders vinden het onterecht dat tankstations geen alcohol mogen verkopen en wegrestaurants en supermarkten langs de weg wel. Ze voelen zich door dit verbod gediscrimineerd. Dat vindt de rechter niet. Een tankstation is niet vergelijkbaar met een supermarkt of wegrestau rant. Aan het argument dat de tankhouders grote last hebben van concurrerende bezinestations net over de grens die wel alcohol verkopen, ging de rechter voorbij. Het verbod geldt immers voor al le tankstationhouders in Neder land. Volgens de rechtbank had de wet gever voldoende gronden om het alcoholverbod destijds in te stel len. Alcohol en verkeer gaan niet samen. Volgens Klok loopt hij sinds het verbod op alcoholverkoop tot 35 procent aan omzet mis. De BETA waagt zich echter niet aan schat tingen. „Toen het verbod inging, waren supermarkten nog niet 's avonds open. Sinds dat het geval is, verdienen we ook minder aan vergeten boodschappen zoals wc-papier en kattenvoer", zegt voorzitter Petra van Stijn. „Daar komt bij dat tankstations het al moeilijk hebben. Sinds de crisis wordt minder brandstof verkocht. In de grensstreek lijdt de branche onder de tabaksaccijns, die hoger is dan in de buurlanden." Volgens directeur Linda Bijl ko men ze met allerlei vragen en pro blemen, van een baby die al nach ten niet slaapt tot een stevige de pressie. Bijl heeft overigens niet het idee dat het aantal gezinnen met problemen sterk is toegeno men. „Het is eerder zo dat meer deskundigen onze aanpak kennen en vaker patiënten naar ons door verwijzen." De Opvoedpoli, zegt Bijl, kijkt naar wat het kind of de ouder nodig heeft en regelt daar dan de juiste hulpverleners bij. Maar veel vaker komt het voor dat er serieus onderzoek moet wor den gedaan naar de problemen, er kent ze. Dan blijkt een druk kind dat onderzocht moet worden op adhd ineens uit een gezin te ko men waar meer hulp nodig is. „De ouders liggen bijvoorbeeld in scheiding, maken veel ruzie. Moe der is depressief en net haar baan kwijtgeraakt. Geen rustige omge ving dus. Dan kun je wel een adhd-test afnemen bij de zoon, maar dan moet ook de moeder ge holpen worden om er weer boven op te komen." Ook financiële zor gen door de crisis doen de situa tie thuis vaak geen goed, merkt Bijl. Maar de meest gehoorde klacht van ouders blijft nog altijd dat hun kind niet luistert. „Dat kan allerlei redenen hebben. Ouders geven soms geen duidelij ke signalen af, spreken zichzelf te gen en dan weet een kind niet wat er van hem wordt verlangd." Sommigen zijn voortdurend met het kind over van alles aan het on derhandelen. „Het is juist prima om grenzen te stellen en te zeg gen: dat gaan wij nu niet doen." BELANGRIJKE MEDEDELING VRIJDAG 19 JULI 2013 Premier Rutte in gesprek met een bewoonster van de wijk Fleur de Marie in Willemstad. De woonwijk werd flink opgeknapt, foto Evert-Jan Daniels/ANP Tankstations vinden het onterecht dat zij geen bier en wijn mogen verkopen en wegrestaurants wel AMSTERDAM - Steeds meer ouders kloppen bij de Opvoedpoli aan. Het aantal hulpzoekende ouders en kinderen steeg het afgelopen jaar met drieduizend, een toename van zo'n 43 procent ten opzichte van het jaar ervoor. In 2012 deden in totaal 10.000 ouders en kinderen een beroep op de Opvoedpoli. De meest gehoorde klacht van ouders blijft nog altijd dat hun kind niet luistert. Soja ijs vanille van het merk Diepvriesspecialist met de houdbaarheidsdata (THT) 18/03/2015, 16/04/2015, 22/05/2015 en 09/07/2015 niet consumeren. Bij controle is gebleken dat een partij lactosevrije soja ijs vanille door een productie fout toch lactose kan bevatten. Mensen met een lactose-intolerantie die dit product hebben geconsumeerd kunnen maag- en darmklachten krijgen. Consumenten die in het bezit zijn van het bovengenoemde product wordt met klem geadviseerd dit product niet te consumeren. Voor alle duidelijkheid: het betreft alleen soja ijs met vanille. Van zowel de nog ongeopende bekers als de geopende bekers kunt u het aankoopbedrag terug ontvangen van Froster. Daarvoor kunt u de code die na de houdbaarheidsdatum (THT) op de beker wordt vermeld, sturen naar Froster BV. Antwoordnummer 10500, 5140 WB te Waalwijk. Een postzegel is niet nodig. Vermeld hierbij de naam van de rekeninghouder, het rekeningnummer en adres. Mailen kan ook naar: klantenservice@froster.nl. Froster zorgt ervoor dat het aan koopbedrag zo snel mogelijk op uw rekening wordt bijgeschreven. Voor vragen kunt u tussen 08.00 en 20.00 uur gratis bellen naar 0800 - 024 66 42. Wij bieden onze excuses aan voor het ongemak. Froster BV naar Fleur de Marie aicoh°'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5