Clingenaren bedanken politie voor ingrijpen Warnow is in het niets verdwenen ZWEDEN ZIJN ZUINIG Fundusfoto's Alcoholvrij UW VOLVO V60 €31.995 ZEELAND 27 commentaar diabetespatiënten ook bij ADRZ De Nederlandse tankstations blijven alcoholvrij. Pomp houders hebben gis teren een proefproces verloren. De rechter bleek niet onder de indruk van het argument van rechtsongelijkheid met wegres taurants of met buitenlandse pompen. Dat de ondernemers proberen hun verloren nering terug te krijgen, is niet heel vreemd. Al cohol is tegenwoordig zo ruim verkrijgbaar, dat het oneerlijk lijkt om juist de verkoop bij tankstations te verbieden. Toch heeft de Tweede Kamer des tijds weloverwogen tot een ver bod besloten. Eén van de stel lingen was, dat je de kat op het spek bindt als je een automobi list die even komt tanken drank voorschotelt. Dit argu ment staat nog als een huis. Sinds de Kamer een grens trok voor de verkoop van alcohol langs de weg, is de maatschap pelijke consensus gelukkig niet veranderd: het ontmoedigen van alcohol in het verkeer weegt zwaarder dan het belang van de pomphouders. De politie-actie vond plaats na meerdere meldingen uit de buurt over drugshandel vanuit de wo ning. Voor de zekerheid heeft de politie ook nog in de straat ge post. Dit leverde voldoende infor matie op om het joint hit team in te schakelen. Dit team is speciaal opgericht om grensoverschrijden de criminaliteit en drugshandel te bestrijden. Om kwart voor zes woensdagmid dag viel het joint hit team de wo ning van de verdachte binnen. Niet alleen de Clingenaar is daar bij opgepakt, maar ook vier Bel gische 'klanten'. Van hen hadden er drie (twee van 19 en één van 22 jaar) meer dan de toegestane hoe veelheid verdovende middelen op zak. Ze hebben de drugs moeten afstaan. De vierde, een 17-jarige Belg, had geen drugs bij zich, maar kon zijn identiteitsbewijs niét laten zien. De woning aan de Klinkerstraat is door het joint hit team uitge kamd. De zoektocht leverde een klein geldbedrag, een vuurwapen en diverse kleine hoeveelheden verdovende middelen op. De be woner is na zijn aanhouding over gebracht naar gevangenis Toren- tijd in Middelburg. Omwonenden spraken tegenover de politie de hoop uit dat 'de overlast nu zal op houden'. ming, golfhoogtes en de windsnel heden. Maar de informatie is te summier om een duidelijke recon structie te maken." Willy reisde vorige maand samen met Ramon Bimmel naar de Shet- land-eilanden, op zoek naar Peter en de andere bemanningsleden van de Warnow. Ze vonden geen enkel spoor van hun kameraad, maar maakten de instanties en de lokale bevolking attent op de ver missing van de bemanningsleden van de Warnow. Sinds hun terugkomst hebben de vrienden alle foto's van wrakstuk ken die de Noorse kustwacht eer der doorstuurde nog een keer be keken. „We hebben ook nog enke le nieuwe foto's ontvangen van de Noorse kustwacht. Maar er stond geen enkel wrakstuk op dat van de Warnow zou kunnen zijn." Vrienden en familie blijven zoe ken naar aanknopingspunten. Willy: „We hebben regelmatig meetings, waarin we overleggen wat we nog kunnen doen. We pro beren iedereen scherp te houden. Daarom hebben we een oproep gestuurd naar de media om weer de aandacht te vestigen op de ver missing van Peter. Maar het wordt steeds moeilijker. De aan dacht verslapt." Toch blijft Willy hoop houden op een goede afloop. „Hoop hou je al tijd, maar naarmate de tijd vor dert, wordt het wel minder. Het is heel moeilijk, zeker omdat het leven gewoon doorgaat Als je niets weet, kun je het geen plekje geven. Een knop omzetten en ac cepteren dat hij nooit meer terug komt, dat kan ik niet. Mocht dat echt zo zijn, dan zal het moeten slijten." COES - Diabetespatiënten op de Bevelanden kunnen voor zoge naamde fundusfoto's voortaan ook terecht bij het laboratorium van het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis in Goes. Bij diabetespa tiënten moet één keer per jaar een fundusfoto gemaakt worden. Tot op heden was het voor patiën ten uit 'de Bevelanden' alleen mo gelijk om funduscopie te laten doen via het SHL (Stichting Huis artsen Laboratorium). Afgelopen week hebben 136 pa tiënten van de huisartsen op Noord- en Zuid-Beveland een brief van het ADRZ ontvangen dat zij een fundusfoto moeten la ten maken. De nieuwe dienst van het ADRZ- laboratorium is een succes. Na een aantal dagen zijn er al ruim tien afspraken gemaakt voor het maken van een fundusfo to bij het ADRZ. De bedoeling is om deze dienst uit te breiden naar alle patiënten die hiervoor in aanmerking komen. De nieuwe dienst is 1 juli begonnen. In het verhaal in deze krant van donderdag over de Gastrovan (tel: 06-29215750) in het tijdelijke restaurant in de Vlissingse Tim merfabriek is een technische fout geslopen, die wel uitleg behoeft. De vermelde wokkels waren kok kels. De beiaardconcerten op 24 en 31 juli in Sluis (Uitgids van don derdag) beginnen niet om 20.00 maar om 19.00 uur. Cappendijk Auto'sTerneuzen B.V. Mr. F.J. Haarmanweg 49 Tel. 0115 697455 www.cappendijk.nl DE WARNOW „We hebben alles wat we weten aan de maritieme politie doorge geven. Zij hebben meteo-gege- vens opgezocht, zoals de stro- VANAF 20% BIJTELLING OOK IN AUTOMAAT vanaf VRIJDAG 19 JULI 2013 CLINCE - De politie heeft woensdag bedankjes gekregen van bewoners van de Klinkerstraat in Clinge, na dat een speciaal politieteam was in gevallen in een woning aan die straat. De 27-jarige bewoner van de woning die volgens de omwo nenden al langere tijd overlast ver oorzaakte, is opgepakt op verden king van handel in drugs. Zweden Is grotendeels bedekt met uitgestrekte naaldbossen en bezaaid met duizenden meren. Zweden zijn zuinig op de natuur. Dit zit ook verweven in het DNA van Volvo. We doen alles aan de verlaging van CO;-uitstoot, wat zorgt voor steeds zuiniger wordende motoren. Ook handig voor u omdat het resulteert in zeer aantrekkelijke bijtellingstarieven, ook in automaat. Compromisloos rijplezier met een stukje positieve Zweedse zuinigheid. BIJ NADER .«tffeN foto Willy Berrevoets infographic Rolant Quist V0LV0CAR5.Nl 18 maart 2013 Acht vrienden vertrekken met De Warnow richting Engeland. 23 maart Warnow naar Engeland gesleept na problemen in een storm. 15 april Peter van Liere, Arnoud Brinkman en Tirza Smit vertrekken richting Noorwegen. De rest gaat naar huis. 17 april Boorstation Draupner pikt gsm-signaal van Warnow op. 20 april Noorse visser zegt Warnow te hebben gezien bij Bergen. 29 april Vijf teruggekeerde vrienden lichten Noorse en Schotse kustwacht in. 2 mei Kustwacht vindt aangespoelde spullen, maar ze zijn niet van de Warnow. 4 mei Kustwacht staakt actief zoeken. GSM-alarmering wel ingesteld. 10 mei Facebookpagina FindingPeterNow opgezet door vrienden. 5 juni Op aanwijzing van paragnosten gaan vrienden zoeken bij Shetlandeilan- den, zonder resultaat. door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Het blijft een raadsel waar de Warnow is gebleven. Tot nu toe is niets van het schip terug gevonden. Vrienden van Peter van Liere hebben samen met de mari tieme politie geprobeerd om de vaarroute na te gaan. Maar dat heeft weinig opgeleverd, zegt Wil ly Berrevoets uit Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59