Een leven vol muziek en liedjes in het dialect Solo's samen op pad met camper Brewport Live ingekort tot drie dagen muziek I92O-2OI3 Gepoetst en klaar voor de strijd SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Cor Zeelenberg (82) brengt al 35 jaar lang juli en augustus door in haar camper aan de Brouwersdam. Jachthaven Dok Vlissingen laat op zich wachten ellemeet - „Wat er zo mooi aan camperen is? je hebt je huis altijd bij je. Als het je ergens niet be valt, reis je gewoon verder." Het is helder; de 82-jarige Cor Zeelen berg uit Heemskerk is niet het type oudere dat zich achter de ge raniums verschanst. Zes maanden per jaar trekt Zeelenberg met haar camper door Nederland en dat doet ze al 35 jaar, Reden voor een feestje op de Brouwersdam. Voor Zeelenberg heeft de afkor ting AOW niets van doen met de Algemene Ouderdomswet maar staat het voor Altijd Onder Weg. Dat levensmotto staat ook promi nent op het front van haar 35 jaar oude Mercedes-camper. Gedurende die zes maanden is ze overal en nergens. Ze gaat mee met allerlei trips van de Neder landse Kampeerauto Club en de speciaal op alleenstaanden gerich te afdeling Solo van de NKC. „In juli en augustus is het even uit met zwerven. Vaste stek is dan de Brouwersdam. Zeelenberg par keert haar camper daar 's och- ELLEMEET - De Solo's. Dat is de veelzeggende naam van een in 1995 opgerichte afdeling van de Nederlandse Kampeerauto Club (NKC). Speciaal bedoeld voor al leenstaande camperbezitters. De Solo's trekken er in kleine of gro tere groepen samen op uit met de camper. De Solo-groep is - zo wordt door de NKC benadrukt - absoluut niet bedoeld als 'koppelclub'. Wat niet wegneemt dat er tussen so lo's onderling hechte vriendschap pen ontstaan. De solo's is inmid- tends vroeg steevast bij een witte stip op het asfalt, door colle ga-camperaars liefkozend 'de stip van Cor' genoemd. „Er zit niks van ctjij bij hoor. Het is gewoon een stip die Rijkswaterstaat daar gezet heeft. Maar ja, die grap is zo gegroeid." De dag brengt ze samen met ande re kampeerautofans - ze kent er inmiddels honderden - door met lezen, kletsen en in de zon zitten. „En 's avonds met z'n allen naar de zonsondergang kijken en dan naar de camping om te overnach ten. want dat mag hier niet op de Brouwersdam. Maar een dag vliegt hier altijd voorbij." Zeelen berg liet de camper 35 jaar gele den op maat bouwen. „Ik had daarvoor een caravan gehad en ik wilde in de camper precies dezelf de indeling. Dat was in een tijd Het jubileumfeestje van camperaar Cor Zeelenberg werd gevierd rond 'de Stip van Cor' dels uitgegroeid tot een NKC-af- deling met meer dan vierhonderd leden. Binnen het KNC wordt de groep gezien als een niet meer weg te denken onderdeel en een welkome aanvulling. De Nederlandse Kampeerauto club is met ruim 28.000 leden de grootste camperclub van Europa. Hoofddoel is het behartigen van de belangen van kampeerautoge bruikers in Nederland en daarbui ten. De NKC organiseert recreatie ve activiteiten en camperreizen en het is ook hét platform waar dat er eigenlijk nog nauwelijks campers waren. Je werd toen als camperaar ook bekeken alsof je een soort wonder was." Vroeger ging Zeelenberg op pad met haar buurvrouw, tevens hartsvriendin. „Maar die is overle den aan kanker. Sinds 1988 ben ik alleen op pad." Dat 'alleen' hoort trouwens wel tussen aanhalingste kens want wie al zo lang in het camperwereldje vertoeft, komt overal bekenden tegen. „Hier op de dam ook. Je hebt altijd mensen om je heen." De camper van Zeelenberg mag dan 35 lentes tellen; de perfect on derhouden Mercedes ('Ik zorg er voor alsof het een kind van me is') is van alle gemakken voor zien. Ze heeft er speciale stoelen in laten zetten die precies de steun geven die wenselijk is en verder ontbreken ook hulpmidde len als satellietnavigatie niet. „Ach man, je wilt niet weten wat er allemaal in zit." Zeelenberg zorgt ook altijd voor een goed ge vulde proviand- en koelkast. Naast allerlei etenswaren heeft ze ook altijd een wijntje in voorraad. •„Op pad heb ik altijd witte wijn, rode wijn en rosé bij me." Eind augustus trekt Zeelenberg weer verder. „Dan ga ik naar Die ver in Drente voor de Shakespea- re-voorstelling en is er geloof ik nog een tocht langs de Friese wa teren. Nee, ik zal me echt niet ver velen." camperaars ervaringen uitwisse len. Zo werd eerder een Willy Wortel-verkiezijig gehouden en dat leverde creatieve ideeën van leden op. Waaronder een zelf bouw ladenkast en de tip om rich tingaanwijzers op de buitenspie gels te monteren. Andere leden hebben zich op de energievoorzie ning geworpen en komen met tips voor het omgaan met de boordspanning. De NKC biedt ook een platform voor hen die zich op het zelf bouwen van een camper hebben gestort. VLISSINGEN - Voordat er een jacht haven in de Vlissingse Dokhaven wordt aangelegd, moet initiatief nemer AW van de gemeente la ten onderzoeken of er geen bom men op de bodem liggen. Boven dien heeft de gemeente de omge vingsvergunning voor de 100 lig plaatsen tellende haven nog niet verleend. Dat gaat nog zeker twee maanden duren. Namens AVV zegt Jorgen Geurts teleurgesteld te zijn. Niet alleen AVV baalt, maar ook de organisatie van Sail De Ruyter. Die zou tijdens het evenement, in het laatste week end van augustus, gebruik willen maken van de steigers. Bei Cok uit Kruiningen, de nestor van de Zeeuwse dia lectzang, is deze week op 92-jarige leeftijd overleden. Cok werd geboren op 28 septem ber 1920. Al op zijn vierde kwam hij voor het eerst in aanraking met muziek, toen zijn moeder hem een fluitje gaf. Zij kon toen nog niet bevroeden dat dit de aan zet was voor een leven vol zang en muziek. Cok heeft veel instru menten bespeeld. Bij de muziek vereniging nam hij onder meer de mondharmonica, trompet, bu gel, piston en bariton ter hand. Verder speelde hij gitaar bij de mandolinevereniging en maakte hij muziek op de citer tijdens de dwangarbeid in Duitsland. Na de oorlog heeft Cok een aantal jaar wat minder aan muziek gedaan. Hij had het te druk met zijn werk en het gezin. Maar het bloed kruipt waar het niet gaan kan. In de jaren zeventig pakte hij de draad weer op en leerde hij zich zelf spelen op het elektronische orgel en het keyboard. Toen Cok in 1989 stopte met zijn assurantie- bedrijf pakte hij ook zijn oude lief de van het liedjes schrijven op. BROUWERSHAVEN - Jazzfestival Brewport Live! in Brouwershaven is teruggeschroefd van vijf naar drie dagen. Organisator Hans Schoon heeft dit moeten beslui ten om financiële redenen. De woensdag en donderdag zijn ver vallen en Brewport Live start nu op vrijdag 26 juli om 12.00 uur op de ijsbaan van Brouwershaven. Het inkorten van het programma heeft geen gevolgen voor het op treden van publiekstrekker en jazzlegende Lillian Boutté of voor het programma Brewport Love, het kinderfestival op de zondag- Bei Cok Een jaar later kwamen zijn eerste cassettebandjes al op de markt. Cok, die ook gedichten maakte, heeft vele optredens verzorgd in heel Zeeland. „Ik ken alle dorps huizen van binnen", zei hij daar over tijdens een interview in deze krant toen hij 90 jaar oud werd. Bei Cok wordt morgen in familie kring begraven. middag met onder meer optre dens van Mega Mindy en Kaya- man en Tjerk. Het festival wordt vrijdag geo pend door Mojam uit Middelburg met jazz met latin/bossanova in vloeden. Lillian Boutté is de grote trekker van het avondprogramma. Zij treedt vanaf 19.45 uur op. Op zaterdag staan onder andere Six strings down, Dumbsterbaby en tribute to Ray Charles op het programma. Zondag is het tijd voor de kinderen. Eerder verkoch te passepartouts blijven geldig. Een dagkaart kost 15 euro. OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP vxk raab karcher PLATBODEMS IN ZIERIKZEE VRIJDAG 19 JULI 2013 motto van Cor door Piet Kleemans door Melita Lanting www.brewportlive.com Openingstijden van 12 juli t/m 3 augustus 2013 Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 -16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055 ZIERIKZEE - Op het menu, donderdagavond aan de Nieuwe Haven van Zierik- zee, stond 155 kilo mosselen. Achttien platbodems (foto) meerden daar af als inleiding van de Van Loon Hard Zeildagen, die zaterdag op het Veerse Meer worden gehouden. Vanochtend vertrekt de vloot naar Veere. Aan de 20ste edi tie van de Hardzeildagen doen veertig schepen mee. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55