Celstraf voor rivaal president Poetin nieuwe smet op viering Ruslandjaar Hartpatiënten bezorgd Miljoenen voor varkensboer 66 De kranten 4 BINNENLAND BEZOEK ANTILLEN Rutte bezocht op Curasao wel de wijk Fleur de Marie, maar niet Koraal Specht, een probleemwijk. Bijna 1.000 uitvallers derde dag Vierdaagse De derde dag van de Nijmeeg se Vierdaagse telde de meeste uitvallers tot nog toe. 964 deel nemers verlieten het wandel evenement gisteren. De eerste twee dagen lag het aantal uit vallers op respectievelijk 917 en 857. Het aantal resterende deelnemers is nu gezakt tot on der de 40.000, namelijk 39.755. 13-jarige steekt leeftijdgenoot neer Een 13-jarige jongen heeft don derdag in Den Haag een leef tijdgenootje neergestoken. Dat gebeurde op een basketbalveld je, zei een woordvoerder van de politie. De twee kregen ru zie. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Hoe het met hem is, kon de politiewoordvoerder niet zeggen. Waarover de twee jon gens ruzie hadden is nog niet bekend. DNA-resultaat van wolf duurt langer De uitslag van de DNA-test op de mogelijke wolvin die bij Lut- telgeest is gevonden, laat lan ger op zich wachten. De eerste bepaling die bij het Sencken- berg Instituut in Duitsland was gedaan, is door een tech nisch probleem mislukt en wordt nu opnieuw gedaan. Mo gelijk eind volgende week is voor 100 procent zeker of het gevonden dier een wolf was en waar ze vandaan kwam. Hartpatiënten Nederland en de Hartstichting maken zich zor gen dat veel politieagenten geen reanimatiecursus meer volgen. In een brief van Hartpa tiënten Nederland aan minis ter Ivo Opstelten (Politie) schrijft de club dat door het be leid binnen de nieuwe politie organisatie agenten ontmoe digd worden een cursus reani matie te volgen of dat het hen zelfs onmogelijk wordt ge maakt, en dat dit beleid men senlevens in gevaar brengt. De Hartstichting vindt dat men er van op aan moet kunnen dat een agent kan en gaat reanime ren bij een hartstilstand. Door nieuwe interne regels la ten steeds meer chefs de ver plichte reanimatiecursus voor agenten schieten, meldde vak bond ACP een dag eerder. Gedupeerde varkenshouders krijgen alsnog schadevergoe ding voor de te hoge tarieven die zijn berekend voor het inen ten van varkens tegen de Ziek te van Aujeszky in de jaren '90. De Nederlandse Vakbond Var kenshouders (NW) keert voor lopig 12 miljoen euro uit aan 3.200 leden en oud-leden. Het Landbouwschap, een organisa tie die al ter ziele is, stelde tus sen 1993 en 1998 de tarieven vast voor de entstof en de ar beid door dierenartsen. Daar door kon er geen eerlijke marktwerking plaatsvinden. De NW spande vijftien jaar ge leden een juridische procedure aan en kreeg begin dit jaar ge lijk van de Hoge Raad. Na die beslissing ontving de NW in maart 16,1 miljoen van de So ciaal-Economische Raad die als vereffenaar optreedt omdat het Landbouwschap is opgeheven. WILLEMSTAD - De wereldberoem de, kleurrijke Handelskade, prach tige stranden en luxe hotels en restaurants wekken voor bezoe kers vaak de indruk van een tro pisch paradijs. Maar iets verder achter die faqade heerst in veel wijken de armoede. Ondanks heel veel beloften wacht Curasao nog steeds op een daadwerkelijke, aanpak van de problemen. Minister-president Mark Rutte is deze week bezig met een rondreis rond de Caribische delen van het Nederlandse koninkrijk. Samen met een handelsdelegatie bezoekt hij veel ondernemingen en er zijn gesprekken met lokale onderne mers en politici. Rutte had naar ei gen zeggen 'visie en lef gezien bij de bedrijfspresentaties die hij bij woonde/De premier toonde zich dan ook positief over de mogelijk heden van economische ontwik keling op Curasao. In Willemstad stond ook een wan deling door de wijk Fleur de Ma rie op het programma, een nu weer kleurrijke wijk die lang ver waarloosd werd. Het is één van de vijf wijken op het eiland die met Nederlands geld zijn gereno veerd en een heropleving hebben doorgemaakt. Gebouwen zijn ge renoveerd en geverfd, straten ver- schrijven over het geweld. Mensen denken dat het hier gevaarlijk is beterd, er is een buurtcentrum. Kortom, een mooi voorbeeld van 'een opgeknapte wijk' waar een premier zich graag laat zien. De meeste bewoners zijn blij dat Rutte op bezoek is geweest en zeggen zijn aandacht voor hun ei land te waarderen. Maar er klinkt ook gemor, want het is alsof be zoek uit Nederland steeds maar weer hetzelfde succesrondje maakt. Toen toenmalig minister van Ko ninkrijksrelaties Piet-Hein Don- ner in januari 2011 Curasao be zocht, werd hij ook al rondgeleid door Fleur de Marie. Een jaar later kwamen oud-Feyenoordspelers, die met een 'Soccer School Camp' op Curasao waren, op wijkbe- zoek. Alweer in het opgeknapte Fleur de Marie. Niemand gaat naar bijvoorbeeld Koraal Specht. Die wijk grenst aan een bij toeristen zeer populair strand. Maar het ligt ook tegen de nationale gevangenis aan. Hier geen geverfde huisjes, maar veel achterstallig onderhoud en socia le problemen. Bovendien wordt Koraal Specht gekweld door schietpartijen tussen rivaliseren de bendes. Regelmatig doet de po litie invallen waarbij drugs en wa pens worden ingenomen. Jongens die in de wijk op een bankje zitten, vlakbij een Chinese minimarkt, verbazen zich er niet over dat Mark Rutte hier niet is komen kijken. Er komt hier nooit hoog bezoek uit Nederland. „De kranten schrijven over al het ge weld in de wijk", zegt een van de jongens. „Sommige mensen den ken dat het een gevaarlijke wijk is, maar dat valt mee. Alleen is daar geen aandacht voor." Een moeder met twee kinderen die boodschappen doet, zegt dat 'meer aandacht van minister-pre sidenten' het imago van de wijk wellicht een beetje zou verbete ren. Wie weet komt er dan ook geld voor renovatie. Wijkverbetering was één van de speerpunten van de toenmalige minister-president Gerrit Schot- te. Hij liet na zijn installatie in 2010 alle ruim tweehonderd wij ken en buurten in kaart brengen. In 2011 werd begonnen met vijf tien wijken die het meest ver waarloosd waren en dringend duurzame verbetering nodig had den; daar viel Koraal Specht net re o k\ ta sl n; inclusief touringcar^ Boek nu: www.effeweg.nl atfauuon nl of bel 0529 46 96 67 CffCWirc^.flf Het Nederlandse kabinet is zeer bezorgd over de rechtsstaat in Rusland nu de Russische activist Aleksej Navalny is veroordeeld tot een celstraf van vijf jaar wegens corruptie en diefstal. Navalny, een bekend tegenstander van pre sident Vladimir Poetin, zou in 2009 als adviseur van de gouver neur van de regio Kirov 400.000 euro hebben verduisterd. Corrup tiebestrijder Navalny ontkent en spreekt van een politiek gemoti veerd proces. Door zijn vèroorde- ling lijkt hij uitgeschakeld als kan didaat bij de volgende presidents verkiezingen. Volgens minister Frans Timmer mans (PvdA, Buitenlandse Za ken) wordt de beschuldiging niet Grote zorg bij minister Timmermans over veroorde ling van corruptiebestrijder Aleksej Navalny met feiten onderbouwd. „Het is juist van het grootste belang dat mensen die in Rusland tegen cor ruptie strijden, zoals Navalny, de ruimte krijgen misstanden aan de kaak te stellen", zegt Timmer mans. Hij hoopt dat het vonnis in hoger beroep sneuvelt. Naleving van de mensenrechten is een terugkerend pijnpunt in de relatie met de Russen. Premier Mark Rutte sprak Navalny twee jaar geleden bij zijn bezoek aan Moskou. Rutte kreeg toen, net als bij het bezoek van Poetin in april aan Amsterdam, op het hart ge drukt om de naleving van men senrechten aan de orde te stellen. kl Hi ki m zc h( to e« V< m bl te P' I11 m m d( er ve -f NIJMEGEN katern Zeeland: Ik ga de finish halen, al moet ik kruipen Een wandelaar tijdens de derde etappe, foto ANP DEN HAAG DEN HAAG MILLINGEN HILVERSUM Elke keer weer door onze correspondent Oscar van Dam Inwoner van Koraal Specht bi w d< d< ra g« v; 11)1111 4 dagen v.a Vertrek: 31 juli, 6, 12 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3# hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak twee geweldige stadswandelingen door Praag. Bekijk de wisseling van de wacht bij De Burcht, het astronomische uurwerk, de Karelsbrug de St. Nicolaasdom en de prachtige St. Vituskathedraal. Maak een lichttour door Praag en een rondvaart over de Moldau! ^O'ov'c Ook supervoordelige stedentrip* mogelijk naar Par ijs Berlijn Londen Kopenhagen Antwerpen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. door Michel Reijns DEN HAAG - Nederland en Rusland vieren dit jaar hun onderlinge rela tie met tal van activiteiten maar die heeft er sinds gisteren een kras bij. Al

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4