Een bolus is een heel gevoelig product ZOMERAGENDA Zeeland 4 ZOMERKRANT MADE IN ZEELAND ieat, en Of je moet betalen om te parkeren? Wel nee, hier in Zaamslag is alles gratis!" Het is een rustige ochtend in het dorp. Terwijl de passant lachend zijn weg ver volgt, stappen aan de andere kant van de kerk de eerste mensen bakkerij Dees binnen. Daar moet je toch echt gewoon betalen voor je inkopen, maar dan krijg je ook wat. Bakker Jan Dees is dit jaar voor de vierde keer ver kozen tot beste bolusbakker van Zeeland. En dan te bedenken dat hij eigenlijk helemaal geen bak ker wilde worden. „Mijn vader is dit bedrijf in 1957 gestart, maar ik zag er als jonge jongen nog niets in om het later over te nemen. Toen ben ik in dienst gegaan." Na zijn tijd in het leger veran derde hij echter van mening. Hij leerde zijn huidi ge vrouw Jacqueline kennen, en samen namen ze het bedrijf over. Zijn vader, Cornelis Dees, is er blij mee. „Ik ben trots op hem", zegt hij. „Hij doet het goed." Toch kan Cornelis de bakkerij nog niet helemaal loslaten. Elke dag schuifelt hij er nog rond, met gebogen rug en voorzichtige stapjes om niet uit te glijden op de gladde vloer. Zo af en toe doet hij wat kleine klusjes. Zoals Jan Dees vroeger zijn vader hielp terwijl hij de zaak runde, helpt Cornelis zijn zoon nu nog een handje. Met de prijs voor beste bolus van het jaar zijn ze allebei blij. Het is dan ook niet gemakkelijk om Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl VRIJDAG 19 JULI door Simone Maas c De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV www.wvzeeland.nl AACTEKERKE Sjezenrijden. Een sjees is een 'C PS-' tweewielige vaak antieke wagen 'Sv. die achter een paard is gespan- H' nen. In de sjees zitten man en vrouw in Zeeuwse klederdracht. Het paard moet draven door het parcours en de vrouw moet gedurende deze vlotte rit drie tot vier ringen steken, van 17.00 tot 21.00 uur. BIERVLIET Dorpswandeling. Begin: bij de maquette van Bier vliet, Kerkstraat 4. De rondleiding is op aanvraag, kan de gehele dag, duurt anderhalf uur en de deel name is gratis. Meer info: 0115-481521. BURCH-HAAMSTEDE Nachtmarkt centrum Haamste de. Centrum, de Ring en Noord- I straat, van 18.00 tot 00.00 uur. BRUINISSE Bruinisse bruist tijdens de 52e editie van de Visserijdagen: drie dagen kermis, braderie, mosse len, zilte zaligheden, terrasjes, dweilbands en aller lei andere muziek, kinderactiviteiten, sloeproeira- ce, palingrookwedstrijd, vlootshow, demonstra ties en (stunt)shows en een grandioze vuurwerk show. Dorpscentrum en Havenplateau, van 13.00 tot 00.00 uur. CADZAND-BAD Workshop natuurfotografie. Erva ren wildlife- en natuurfotograaf •J Louis Drent organiseert work- shops natuurfotografie in het mooie en veelzijdige natuurge bied Het Zwin. Elke vrijdag kunt u mee op ontdekkingsreis. Een workshop geschikt voor iedereen die fotograferen leuk vindt en voor alle soorten camera's. Startpunt: Tearoom Columbia, Boulevard de Wielingen, om 10.30 uur. Voor meer info en aanmelden: www.fotolouis- drent.nl of 31 6 22380446. COLIJNSPLAAT Rondleiding op proefbedrijf Zeeuwse Tong. Be nieuwd naar de bijzondere wereld van aquacul- tuur? Is het echt mogelijk om 'vis op land' te kwe ken? Zeeuwse Tong is de benaming van een groot schalige proef om binnendijks vis te kweken in een gesloten kringloop. Behalve het kweken van vis worden er proeven en onderzoeken gedaan naar de teelt van algen, zilte groenten en schelpdieren. De rondleiding be gint om 14.00 uur op het Proefbedrijf in Colijns- plaat, Oostzeedijk 11 (naast de Zeelandbrug). Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's of online via vwzeeland.nl. DOMBURG Beach yoga Domburg. Tot en met 31 augustus, di t/m za van 9.30 tot 10.30 uur op het strand Wa tertoren oost. Lesprijs: 7,50 p.p. Voor aanmel dingen sms 06-50911013 of mail els@yogadomburg.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48