Het Duitse streekbier is lekkerder en goedkoper hede*Und$ en J)uit$ lie* ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? se in Renesse. Het stel runde lan ge tijd een succesvolle croissante- rie, maar Jaap was daar op een ge geven moment niet meer op zijn plek. Na een aantal burn-outs be sloten ze het roer om te gooien. Met geld dat ze hadden gespaard konden ze investeren in een uit breiding van het bescheiden ijs-gedeelte dat ze in de croissante- rie al hadden. De broodjes lieten ze verkopen door iemand anders, en intussen bouwden zij een gro te vitrine met kleurrijke bakken ijs. En een zitgedeelte., want dat wilde Christa graag. „Het is een soort woonkamer voor mij", glimt ze. „Als ik hier zit en ik kijk naar de mensen die tevreden een kopje koffie drinken, dan haal ik daar ontzettend veel voldoening uit." Ook Jaap is nu in zijn element, al dus Christa. „Hij is constant bezig met het bedenken en uitproberen van nieuwe ijssmaken of het per fectioneren van de vitrine. Zo af en toe komt hij uit zijn werkruim te, om de klanten dollend een mi crofoon onder de neus te houden. 'Wat vindt u van mijn ijs?', lacht hij dan. Heerlijk om te zien hoe hij daarvan opbloeit." Hoewel de ijssalon in Renesse in middels vele prijzen heeft gewon nen (zoals voor mooiste ijsvitrine en voor beste chocolade-ijs), blijft het ook voor hen bikkelen. „In de ze branche is moet je constant blijven innoveren. Nieuwe ijssma ken, nieuwe dingen bedenken om klanten te trekken, overal con stant bovenop zitten." Maar Chris ta vindt dat niet erg. Zoals ook bij de andere ijssaloneigenaren bleek: ze ondernemen niet om er rijk van te worden, maar uit liefde voor het vak. Zolang zij het warm krijgen van het ijs dat ze maken, zijn ze gelukkig. Op jongerencamping Elzenhof in Renes se is een groep Duitse jongeren neerge streken. „We hebben zojuist ons mid delbaar schooldiploma gehaald, een be ter afscheid dan een weekje Renesse is er niet." Vorig jaar was het voor de jongens ook al feest op dit Schouwse Chersonissos. „We zouden wel naar zo'n jongeren hotspot in Griekenland kunnen gaan, maar zo'n reis is veel duurder en Renesse is makkelijk te bereiken met zo'n drie uur rijden." De jongens schrokken wel toen ze de Nederlandse grens overstaken. „De benzineprijzen zijn zo veel hoger dan in Duits land", vertelt Sylvan. Maar het allerbelangrijkste wat de jongens hebben meegenomen op vakantie is ook veel duurder dan in hun thuisland. „Toen we in de supermarkt stonden schrokken we ons dood. We hadden beter wat meer van ons streek bier mee kunnen nemen, goedkoper en lekker der", zegt Ace. De jongens hebben ook niks met de Nederlandse meisjes. „We hebben tot nu toe alleen meiden uit Keulen ontmoet", vertellen ze. „Met ons gebrekkige Nederlands en de harde mu ziek in een club komen we ook niet ver", lachen de jongens. AUOOU VRIJDAG 19 JULI 2013 IJssalon Geleijnse van ijsmeester Jaap Geleijnse in Renesse. foto's Ronald den Dekker Kleurrijke bakken ijs in ijssalon Geleijnse in Renesse. In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Jojo (19), Sylvan (18), Ace (20), Baptiste (17), Jables (18), David (18), Flo (18) uit Keulen. door Adriënne van der Werf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47