IWTSPOflWTS DOMINICAANSE REPUBLIEK 38 SPORT Beachvolleyballen voor de jeugd Eerste wedstrijden Jumpin de Weel Tennissers hebben het druk Mark van Bommel neemt vanavond met een sterrenteam afscheid van het profvoetbal. Zijn ouders kijken terug. KRAS.NL Staal mist finale EK voor junioren PUERTO PLATA PUNTA CANA RONDREIS BOEK ONLINE of bel 0900-9697 1 Vrijdagmiddag houdt Stichting Promotie Beach- j 0*£ S - j volleybal Zeeland op het strand bij Strandpavil- I u joen Breezand te Vrouwenpolder een beachvol- 3 M V m leybaltoernooi voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Ouders die mee willen doen, kunnen zich ook inschrijven en spelen in een aparte poule. Het toernooi begint om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Ook kinderen die nog niet goed kunnen volley ballen, of dat misschien nog wel nooit gedaan hebben, kunnen meedoen. Het enige dat ze wel moet kunnen, is het vangen en gooien van een bal. Deelnemers kun nen zich alleen inschrijven of als team van twee personen. De dressuuruiters bijten zoals gebruikelijk het spits af van Jumpin de Weel, het grootste paar densportevenement dat Zeeland rijk is. Donder dag openden de lagere klassen van de pony's en paarden Jumpin de Weel, dat gehouden wordt aan de Ambachtsheerendijk, tussen Nisse en Ovezande. Vrijdag en zaterdag komen de hoge re klassen aan bod en zijn er tal van nevenactivi teiten. De menners sluiten het weekeinde af met wedstrijden voor enkelspannen, tweespan nen en vierspannen. Er komen deelnemers uit heel Nederland aan de start. Vooral de activiteiten van de viervoeters in en om de waterbak mogen op veel belangstelling van het publiek rekenen. De zomervakantie is voor veel tennisclubs zoals gebruikelijk aanleiding om een toernooi te orga niseren. Deze week worden drie wat grotere toernooien gespeeld. In Arnemuiden is dat het Arnetoer- nooi, dat georganiseerd wordt door tennisvere niging De Schenge. In Goes staat de Goese Maan Open op de rol, georganiseerd door de fu sieclub met dezelfde naam en in Kruiningen houdt de plaatselijke tennisclub een veteranentoernooi. De finales worden op alle drie de locaties op zondag gespeeld. De eer ste wedstrijden staan zondag zowel in Kruiningen, als in Arnemuiden en Goes om 9.00 uur gepland. maasbracht - Daar zitten ze, met zijn tweeën. Aan de keukentafel, thuis in Maasbracht. De tranen in hun ogen. Ook nu nog, drie maan den later. Ze kunnen het nog steeds niet bevatten. 27 april 2013, PSV - FC Groningen. Niemand die het na afloop over de wedstrijd heeft. Nee, er wordt maar over een ding gesproken: de minutenlange ode aan Mark van Bommel die door het Philips Sta dion galmde. Pa en ma Van Bom mel schudden het hoofd. „Niet nor maal... niet normaal." FC Barcelona, Bayern München, AC Milan. Daar speelde hun zoon, hun enige kind. Dé top. Maar wat er bij zijn grote liefde PSV gebeurde, op die avond. „Het is het mooiste wat ik ooit heb mo gen meemaken. Niet normaal", zegt John nog eens. Die twee woorden zullen vaker vallen deze avond. De verwonde ring over de carrière van hun zoon spreekt uit alles. Uit de fo to's aan de muur, de plakboeken, de shirtjes. Maar die spreekt voor al uit de blik in hun ogen. Die was er voor het eerst toen hij door Fortuna Sittard gescout werd. Steeds ging Mark een stapje verder, een stapje hoger. En die zelfde verwondering bleef. Dan staat lohn van Bommel op. Hij haalt een enorme map tevoor schijn, slaat 'm open. Precies bij die wedstrijd, tegen Groningen, de pagina's die hij al vaak bekeek. „En elke keer weer tranen in mijn ogen. Bij het inplakken liepen ze over mijn wangen." Vijfentwintig van deze loeiers van mappen heeft John inmiddels volgeplakt met artikelen over Mark. „300 pagina's dubbel be plakt, in een map. Ik begin 's och tends om acht uur, dan houd ik 's avonds rond half tien op. Het is een hobby geworden, ik houd al les bij." In het huis waar John en Andrea aan de keukentafel zitten, werd 36 jaar geleden hun zoon ge boren: Mark Peter Gertruda Andreas van Bommel. „Vernoemd naar Mark Spitz, de zwemmer", zegt zijn vader. Vijf jaar was Mark toen hij begon bij w Maasbracht, om de hoek. Andrea: „Ik ging elke zaterdag kij ken omdat John moest werken." John: „Ik had een drankenhandel, hele dagen sjouwen met zware kratten en flessen. Kwam ik thuis, stond die gast alweer met de bal onder zijn arm. Voetballen! Na een kwartier ging ik weer naar binnen. Ik was kapot, had nog niet eens gegeten. Was-ie weer boos." Ondanks de fikse aanbie dingen die steeds voorbijkwa men, bleef Mark Fortuna trouw. John: „Mark was erg gehecht aan thuis, nu nog. Hij zei: 'Ik kan be ter de jeugdopleiding afmaken en hier het eerste halen'. Daarvoor deed hij alles." Andrea: „Zo belde zijn school in Sittard: dat ik Mark tijdig moest uitschrijven. Ik snap te er niks van. Hij ging elke och tend met zijn schooltasje weg. Bleek-ie al tijden niet naar school te gaan, maar naar Fortuna, om te trainen met de selectie! Dan kwam-ie weer thuis, met zijn tas je, alsof ie op school had gezeten. Ik was woedend, hij moest ge woon zijn opleiding afmaken. Maar ja, ik heb 'm toch maar uitge schreven, anders moesten we weer 1500 gulden betalen voor een jaar school waar-ie niet naar toe ging. Dat is veel geld!" Over een opleiding heeft Mark zich niet meer druk hoeven ma ken. Een rijke carrière bracht hem door heel Europa. Andrea en (ohn kijken elkaar aan. De mooie mo menten lepelen ze zo op, de min der mooie, daar moeten ze over nadenken. „Mark praat daar niet over. Hij heeft de verloren WK- fi nale nooit meer teruggezien", zegt zijn moeder. En dan waren er natuurlijk de pro blemen met Marco van Basten en Louis van Gaal. Andrea: „Wij we ten niet dens wat er gebeurd is. Mark zwijgt daarover. Ook uit be scherming voor ons." RIETI - Tommy Staal is er niet in geslaagd de finale te halen van de 1500 meter tijdens de Europese ju niorenkampioenschappen in het Italiaanse Rieti. De atleet uit Nieuw-Haamstede eindigde in zijn serie als negende. Een plaats bij de eerste vier was nodig voor kwalificatie voor de finale. De verschillen in de halve finale waren klein. Staal gaf op winnaar Sean Tobin uit Ierland iets meer dan anderhalve seconde toe. Sean liep een tijd van 3.50,31 minuten. Staal noteerde een tijd van 3.51,97. Daarmee bleef Staal ver verwij derd van zijn persoonlijke record dat hij eerder deze maand liep in Oordegem. Daar klokte hij nog 3-47,90. De atleet van AV'56 had vooraf ge hoopt zijn persoonlijke toptijd aan te scherpen, maar die missie mislukte. Ook de tweede Neder lander, Jorijn de Mare, werd in de series uitgeschakeld. Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl VRIJDAG 19 juli Nog altijd tranen in de ogen VRIJDAG ZATERDAG 20 en ZONDAG 21 JULI door Mayke Wijnen De vader van Mark van Bommel bekijkt een plakboek, foto Franco Gori/dPD Dominicaanse Repubfiek Mies waar U van droomt Zonvakantie Zonvakantie Prachtig uitzicht over de baai Hotel Topacio Azul* 9 t/m 23 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 28 juli t/m 20 oktober het hotel ligt direct aan het strand en op ca. 100 m van het centrum van Sosua beschikt o.a. over 5 restaurants, 2 bars, 2 zwembaden en entertainment incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31510 Beoordeeld met een 8,5 Catalonia Bavaro Resort***** 9 t/m 23 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 8 augustus t/m 23 maart het super-de-luxe resort ligt direct aan het strand van Bavaro beschikt o.a. over 6 restaurants, 4 bars, zwembad, een fitnessruimte en een spa incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/22280 Super-de-luxe resort Gran Bahia Club Premier* 9 t/m 23 dagen o.b.v. All Inclusive Vertrek: van 1 augustus t/m 23 maart •het resort ligt aan het strand in Area Gordo, op ca. 5 km van Bavaro beschikt o.a. over 2 zwembaden, gratis WiFi'en een treintje naar het strand incl. vliegreis, taxen, transfers en verblijf Zie www.kras.nl/31364 Alléén te boeken bij KRAS.NL Rondreis Dominicaanse Republiek 16 dgn incl. 14 x ontbijt, 4 x lunch en 3 x diner Vertrek: van 5 september t/m 24 oktober met o.a. Santo Domingo, Barahona, Jarabacoa, Laguna Oviedo, Santiago, Las Terrenas en stranddagen in Bavaro incl. vliegreis, taxen, verblijf, NL-sprekende reisleiding en excursies Zie www.kras.nl/36476 waarom zou je meer betalen 15 cpm Prijzen zijn p.p.. exclusief re: ifonds. Voor de meest actuele prijzen, zie www.kras.nl w-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38