Frank de Boer opleiden is leuk SPORT 37 Elf Zeeuwen naar Amsterdam voor NK atletiek En debutant op het senioren-NK is Noah Heijnen. De sprinter uit Burgh-Haamstede werd drie we ken geleden in Eindhoven natio naal kampioen bij de junioren A. Hij klokte 10,82 in de finale. Voor de limiet voor het EK voor junio ren (10,75) kwam hij daar, én bij andere outdoorwedstrijden, nog tekort, anders had de Delta Sport-atleet dit weekeinde net als Tommy Staal in Italië gezeten. Heijnen is al wel snel genoeg om zaterdag op het NK gelijk in de halve finales te zitten. De acht tienjarige Schouwenaar zit bij de snelste zestien mannen en hoeft daarom geen voorrondes te lopen. Mogelijk staat hij in de halve fina les met Churandy Martina op de baan, de nummer zes van de Olympische Spelen. Zondag komt Heijnen ook nog in actie op de 200 meter. Met 22,32 seconden is hij als 22e geplaatst. De enige andere Zeeuw die op twee nummers uitkomt, is Steven Nuytinck uit Wolphaartsdijk. De AV'56-atleet loopt zowel de 110 meter horden als de 400 meter horden. Op de langste afstand wordt de 22-jarige Bevelander in staat geacht de finale te halen. Mo gelijk kan hij zijn pr van 52,49 se conden, gelopen op het NK van 2012, verbeteren. Hij hikt daar al het hele seizoen tegenaan. dig, want in Nederland bulken we van het talent." Zijn werkwijze kenschetst Thuijs als 'bloedserieus, met als het even kan ruimte voor luchtigheid'. „Ik maak een inschatting van een sporter. Vervolgens wil ik er uitha len wat er inzit. Mits ze hebben aangegeven ervoor te gaan. Want ik eis pas van iemand iets, als ze zelf een vastomlijnd doel hebben en toewijding tonen." In Yvonne Hak, de 27-jarige medi cijnenstudente die deelname aan 'Rio 2016' bovenaan haar verlang lijst heeft gezet, herkent hij veel van Van Langen. „Als loopsters zijn ze verschillend, maar wat ze delen is hun ambitie, discipline, intelligente kijk op zaken, dosis humor en maatschappelijk besef. De ogen worden niet gesloten voor de dagelijkse realiteit. Dat maakt dat ik met Yvonne een ver gelijkbare klik heb als destijds met Ellen." Een brevet van onvermogen vindt Thuijs het dat de Atletiekunie zich eind vorig jaar zonder mor ren achter de toptienambitie van sportkoepel NOCNSF heeft ge schaard en derhalve de middellan ge afstand met een pennenstreek heeft afgeschreven. „De focus op medailles alleen is een foute in steek. Je zou moeten kijken naar het serieuze karakter van een sport in relatie tot een gedegen topsportplan. Nu beloon je spor ten die er mondiaal nauwelijks toe doen, zoals schaatsen en hock ey. Hardlopen is daarentegen we reldwijd de meest ontwikkelde en beoefende sport. Het steekt met kop en schouders boven schaatsen en hockey uit." Het deels afgestoten MiLa-pro- gramma op Papendal bestempelt Thuijs, die inmiddels zo'n dozijn atleten traint, tot een 'zinloos mo del'. „Waar we naar toe moeten zijn intensieve vormen van sa menwerking, in plaats van con centratie op één centrale plek. Er zou kennisoverdracht moeten plaatsvinden en de krachten zou den moeten worden gebundeld om talentherkenning te bevorde ren. In dat proces zou ik best het voortouw willen nemen. En te gen trainers die geen zin hebben te participeren, zeg ik: dan zoek je het toch lekker zelf uit." De oud-international doelde op het mogelijke vertrek deze zomer van een, twee of misschien zelfs nog wel drie basisspelers (Siem de Jong, Toby Alderweireld en Christian Eriksen). „Spelers bij ons denken goed na over een vol gende stap in hun carrière", legde De Boer uit. „Ze hebben bij Ajax ook een goede uitgangspositie. Er moet echt een goede club uit een sterke competitie komen, willen ze Ajax verlaten. Daar mogen we trots op zijn als club." De Boer zei wel dat de onzeker heid tot 2 september, als de trans fermarkt sluit, niet leuk is. „We zitten tot die dag in spanning wat er kan gebeuren. We hebben al ge- anticipeerd op een mogelijk ver trek van Alderweireld. Voor De Jong en Eriksen kunnen we het ook binnen de club oplossen. Dat neemt niet weg dat ik ze graag voor Ajax wil behouden." Volgens De Boer, die opnieuw zijn interesse uitsprak in Lerin Duarte van Heracles Almelo, zal volgende week vrijdag veel duide lijk worden over zijn plannen met zijn basisteam. Ajax speelt op die dag oefenduels tegen Osasuna en Werder Bremen. „Het raamwerk staat nu wel. Dat zal in Duitsland te zien zijn." De Boer onthult dan sowieso wie komend seizoen zijn eerste keeper is, Kenneth Vermeer of Jas per Cillessen. „Wie tweede keeper wordt, zal daar goed mee om moeten gaan. Het liefste houd ik ze er allebei bij." Volgens De Boer komen de spe lers Eyong Enoh en Jody Lukoki nu niet in zijn plannen voor. Van der Meet naar kwartfinale Tennisster Angelique van der Meet heeft donderdag zonder problemen haar tweederondepartij in Con- trexeville gewonnen. Door een zege op Lisanne van Riet (6-1 6-4) schaarde de speelster uit 's-Heer Abts- kerke zich bij de laatste acht in het Franse 50.000 dollar- toernooi. Minderhoud en Zweistra naar finale Hans-Peter Minderhoud uit Westkapelle en Thamar Zweistra uit Schore hebben zich op het NK dressuur in Hoofddorp geplaatst voor de finale van de Lichte Tour. Minderhoud won met Glocks Ziësto donderdag ook de tweede wedstrijd, met een score van 77,325%. Zweistra werd met Whoopy zevende met 68,816%. De fi nale, de kür op muziek, wordt zaterdag verreden. RIJSWIJK Powell verliest hoofdsponsor De Jamaicaanse atleet Asafa Powell moet het doen zon der de financiële steun van zijn hoofdsponsor Li Ning. Het Chinese bedrijf heeft de samenwerking met de 30-ja- rige topsprinter per direct stopgezet Afgelopen week einde werd bekend dat Po well, samen met vier landge noten, op doping was be trapt. De Amerikaan Tyson Gay testte ook positief, waarop diens sponsor Adidas de ver bintenis stopzette. Skeelertraining van Annamarie Thomas Schaats- en skeelerclub de Poel houdt woensdagavond 24 juli van 19.00 uur tot 20.30 uur op de skeelerbaan aan de John Lennonlaan in Goes een skeelerclinic. Iedereen mag die avond meetrainen onder leiding van oud-schaatskampioen Annamarie Thomas. Helm en beschermers zijn verplicht. Meetrainen is gra tis. Voor inlichtingen: secretaris@sscdepoel.nl ROTTERDAM Feyenoord laat Janmaat wachten Feyenoord Iaat Daryl Jan maat wachten. Technisch di recteur Van Geel kan de on derhandelingen met de 23-ja- rige international pas na het sluiten van de transferter mijn op 2 september ope nen. „Tot de transferdeadli ne is verstreken, wil ik mijn resterende salarisbudget be schikbaar houden voor ande re dingen", liet de topman van de Rotterdamse VQlks- club donderdag weten. Jan maat ligt bij Feyenoord nog vast tot medio 2015. VRIJDAG 19 JULI 2013 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het is een onge kende weelde. Tijdens het Neder lands kampioenschap atletiek, za terdag en zondag in het Olympisch Stadion in Amsterdam, zijn liefst elf Zeeuwen actief. In geen jaren is het aantal zo hoog geweest. Overige Zeeuwse deelnemers. Man nen: Lars Paardekooper (Cifla, 800 meter), Wouter Jansen (Cifla, 1500 meter), Neal Bouterse (Prins Hendrik, 1500 meter), Erwin Adan (AV'34, 5000 meter), Victor Besters (Spado, 500 meter horden), Joeri van der Hooft (AAC, hinkstapsprong). Vrou wen: Esther Platteeuw (Scheldesport, 800 meter), Marijke de Visser (Phoe nix, 1500 meter), Vera Wisse (AV'56, discus). Frans Thuijs is na jaren van afwezigheid komend weekend weer actief tijdens het NK atletiek in het Olympisch sta dion van Amsterdam, foto Karei Delvoye/dPD DE LUTTE - Opleiden is leuk. Dat zei trainer Frank de Boer van Ajax don derdag tijdens een persbijeen komst in De Lutte, waar de lands kampioen deze week op trainings kamp is. Frank de Boer tijdens de presbijeenkomst in De Lutte. foto Cathrinius van der Veen/ANP CONTREXEVILLE HOOFDDORP GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37