Joyce en Jan Jobse winnen verleiding bij zonsondergang I WALCHEREN 29 ringrijden Onder fraaie weersomstandighe den werden er prima prestaties ge leverd door zowel de sjezenrijders als de ringrijders. Na 18 rondjes sjezenrijden waar bij in totaal 72 ringen gestoken kon worden, bleken vier van de 35 combinaties de maximale score te hebben. Om met de overwinning aan de haal te gaan moesten Joyce Jobse met haar vader Jan twee rin gen van 20 mm steken. Rosanne Jobse en Paul van den Broeke wonnen de tweede beker en Na- tasja de Buck en vader Lou Louws de derde. Naast de prijzen voor de meest gestoken ringen is er ook veel aandacht voor de kleder dracht en de versiering van paard en sjees. Machteld en Rinus Moens waren het best geklede paar. Naast de 35 sjezencombinaties wa ren er ook 27 ringrijders die in kle derdracht streden om de titel. Ook hier was het prestatie niveau hoog. Maar liefst vier rijders sta ken hier alle dertig ringen. In een spannende kamp viel eerst Johnny Wisse buiten de prijzen; hij miste de 32 mm ring. Ronald Geertse werd derde doordat hij de 26 mm ring miste. Uiteindelijk bleven Coen en Koen Minder- houd over. Deze rijders misten eerst tweemaal de kleinste ring van 10mm, maar daarna stak Coen Minderhoud uit Domburg wel twee keer deze kleinste ring en werd zodoende Kampioen. Bij de ringrijders was de mooiste combinatie ruiter en paard van Coen Minderhoud met zijn paard Liza. OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP de reacties van het publiek. En dat terwijl de zon in de zee zakt." „Ik had wat vrije tijd tussen twee festivals en wilde een weekje te rug naar Zeeland. Ik was van plan om gewoon op het strand te plof fen en te spelen. Maar ja, stel dat het regent. Ik ben op de bonnefooi langs wat strandpaviljoens gegaan of ik op hun terras mocht zingen. Dat was toch vrij snel geregeld." Mazzel met het mooie weer deze week? „Nee", is de overtuiging van de muzikant. „Als je positieve ener gie hebt, komt alles goed. Zoals in Vrouwenpolder; de zon kwam vlak voor die onderging vanachter de wol ken en verdween prachtig in zee." De songwriter is overigens pas sinds een jaar of twee fulltime muzikant. Zijn vaste baan liet hij los en hij leeft nu van de muziek. Letterlijk en fi guurlijk. „Het heeft lang geduurd voor ik de veiligheid in m'n bestaan kon loslaten. Nu doe ik dat en het is fantastisch. Ik heb zo'n vrijheid. Het is puur nu, ik ben wie ik ben. Ik wil mijn verhalen, mijn muziek de len met anderen. Laten horen en zien dat ik er ben." Hij pakt zijn gitaar en gezeten in het Vlissingse zand zingt hij zachtjes voor zich heen. „Wow, wat is het hier toch mooi", mijmert hij en volgt een enorm containerschip tot het achter de horizon is ver dwenen. „Ik mis Zeeland, maar ook weer niet. Ik ben nu veel in Zweden. Dat is de laatste wildernis van Europa. Zo veel vrijheid en ruimte. Heerlijk. Maar ik geniet hier nu ook." v>hv raab >>y karcher Naar het strand: Vlissingen VRIJDAG 19 JULI 2013 - door Sjaak janse Joyce en Jan Jobse zijn donderdag na een spannende kamp winnaars geworden bij het sjezenrijden tij dens de eerste Folkloristische dag in Middelburg. r een ringetje te halen Vanavond Domburg strandpavil joen de Zeeuwse Rivièra en zater dag Panta Rhei Vlissingen; 21.00 tot 22.00 uur. Openingstijden van 12 juli t/m 3 augustus 2013: Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 -16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29