ZEELAND Mosselen en feest in Bruinisse PLflMECQ- 1 Vormen onnikenwerk 'onnike De Middelburgse rechtbank heeft Thermphos veroordeeld voor de dood van twee medewerkers. Vlag in top voor verjaardag regio Interieur almanak www.pzc.nl/monnikenwerk Nog geen spoor van Van Liere, maar familie blijft hopen NIEUWSTIP? Ex-coach Thuys wil weer een Olympisch kampioen maken De rechtbank in Middelburg ver oordeelde gisteren het bedrijf tot een boete van twee ton plus het betalen van 20.000 euro schade vergoeding aan de nabestaanden. Het vonnis was conform de eis. Naast het 'dood door schuld' acht te de rechtbank Thermphos ook schuldig aan overtreding van zo wel de Arbowet als het Besluit ri sico zware ongevallen. De mannen overleden op 15 mei 2009 bij onderhoudswerkzaamhe den in oveij-2. Het ging fout toen de elektroden waren geplaatst, de oven gesloten was en er geen ven tilatie meer was. Door het plaat sen van de elektroden ontstond de giftige stof fosfine en doordat kennelijk was nagelaten de inert- gastoevoer af te sluiten ontstond zuurstofgebrek. Toen een van de mannen de oven in ging, werd hij onwel. Zijn collega ging hem ach terna om hulp te verlenen. Beide mannen kregen zuurstofgebrek, werden overgebracht naar een zie kenhuis en overleden daar later. Volgens de rechtbank mankeerde er van alles aan de veiligheid bij het bedrijf. Er was geen risicoana lyse voor een ovenstop, werkover- drachten waren er nauwelijks en het was ook niet duidelijk wan neer een oven als besloten ruimte (en dus verboden om in te gaan) moest worden aangemerkt of niet. De boete en de schadevergoe ding worden in dit geval be schouwd als preferente schulden van het failliete bedrijf. BRUINISSE - „Als klein meisje droomde ik hier al van en nu sta ik hier", zei Lindi Olree uit Brui nisse vlak na haar inhuldiging tot miss Visserij 2013. Als dochter van een handkokkel- aar en met een opa die mosselvis ser was, heeft ze diepe wortels in de visserij. Ze zal vandaag en mor gen veelvuldig te zien zijn tijdens de Visserijfeesten Bruinisse, maar ook daarna blijft ze Bruinisse ver tegenwoordigen. Wie naar het feest in Bruinisse trekt kan de eerste bodemmosse len komen proeven, hoewel het seizoen formeel pas volgende week begint. Want, zoals de voorzitter van de Bruse visserijvereniging eerder de ze week al zei, Visserijfeesten in Bruinisse zonder bodemmosselen is ondenkbaar. Het hele feestprogramma is te vin den op www.visserijdagen-brui- nisse.nl. Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 OVERSLAG - De Zeeuws-Vlaamse vlag gaat zaterdagmiddag om 12 uur in top in Overslag. Die dag viert de regio de 199ste verjaar dag. Het is een initiatief van Oost- burgenaar Guust Langeraert, die jaarlijks op 20 juli op een locatie in de streek de vlag hijst. Dit keer gebeurt dat bij grenspaal 300 in Overslag. Alles over www.pzcw01ten.11l Journalistiek. Het is een mooi be roep, maar het kan soms hard zijn. Die verslaggever te Zierikzee vond dat hij zijn lezers een prachtig ver haal te vertellen had. Alleen jam mer nu dat nergens op de Schou- wen-Duivelandse pagina een vorm te vinden was waar zijn verhaal in zou kunnen passen. Een telefoontje naar de eindredactie biedt dan meestal uitkomst. Daar zit iemand die de vormen op de pagina aan de wensen van de verslaggeving kan aanpassen. Die dag echter, stuitte de wens van de verslaggever op de strenge regels van de vormgeving. „Tjonge," verzuchtte de verslagge ver „Waarom doen ze nou niet ge woon wat ik wil? Het lijkt wel of ik thuis ben." ZEELAND redactie@pzc.nl of 0118-434010 SPORT FZC VRIJDAG 19 juli 2013 Thermphos schuldig verklaard door Ad Roos MIDDELBURC - De failliete fosforpro- ducent Thermphos is voor de volle 100 procent schuldig aan de dood van een 49-jarige Middelburger en een 60-jarige man uit Vlissingen. •V Lindi Olree, miss Visserij 2013. foto Ronald den Dekker PLAFONDS O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25