Johnny Depp, meester reorganisatie bij metselaar van Ghana Ringrijden om pollepel Algemeen Nederlands Verbond wil beter busvervoer in grensstreek €99 20 ZEEUWS-VLAANDEREN Directie gemeente Terneuzen opereerde niet 'open en transparant' en vroeg ondernemingsraad te laat om advies. (t Belofte dat reorganisatie geen negatieve gevolgen mag hebben, is belangrijk Slotakkoord van onderzoek naar munitie in kreek Hanne Liefting van stichting Su- guru was met haar vader Cees Liefting weer in Ghana, in het Su- guru-weeshuis dat ze sinds vorig jaar met haar stichting onder steunt. Zie ook: www.stichtingsu- guru.nl/bankrekening: 175867305. Hanne Liefting in Ghana Mijn dochter stoot me aan. „Kijk daar is hij weer, johnny Depp." Niet begrij pend kijk ik haar aan. „Van Pirats of the Caribian, lack Sparrow!" Ik herkende hem nog van foto's van vorig jaar. Hij was de metse laar die met leem en teer het weeshuisje dichtsmeerde. Ik was blij hem weer te zien. Een dag eerder waren we voor het eerst in het gebouwtje aan de slag gegaan. Er waren twee deuren weggevreten door termieten en toen ik de ruimte binnenstapte, vlogen er zeker dertig vleermui zen rond mijn hoofd. De schei dingswand met de belendende op slagruimte was niet goed afge werkt en de vleermuizen vlogen daar naar toe. Het was duidelijk dat het gat dichtgemaakt moest worden. Na enige uitleg gingen de jongens en meiden aan de slag. De mei den om water uit de pomp hon derd meter verderop te halen en de jongens met de hak en een schop vlak naast het gebouw. Zij maakten de grond los en gooiden het op een hoop. Ondertussen kwamen de meiden terug met op hun hoofden grote emmers wa ter. De grond en het water werden zorgvuldig tot een specie ge mengd en wij konden aan de slag. Grote ballen klei werden op de muur gelegd en afgesmeerd. Na een paar uur gaven we het op. Wat we ook deden, het gat kregen we niet goed dicht. Er lag onder tussen meer specie op de grond dan op de muur. „Misschien moet het eerst een beetje drogen voordat je verder kunt", opperde mijn dochter. Met leem werken is toch een vak apart. Gelukkig werden we snel opgepikt en was de werkdag ten einde. De volgende dag stond bij het gastgezin Johnny Depp. Diep bui gend gaf hij mij twee handen tege lijk. Ik vroeg naar zijn naam. „Al Hassan." Hij bood zijn diensten aan als metselaar. Ik overhandig de hem mijn pas aangeschafte troffel. Al Hassan heeft de afgelopen we ken het gat gedicht, de kozijnen geplaatst, de bakoven van een nieuwe smeerlaag voorzien, de muren van het gastenverblijf ge- stuct en noem maar op. Zonder dralen aanpakken en afmaken, ge reedschap schoonmaken, oprui men en kijken wat nodig is voor de volgende klus. Hoezo piraat? Al Hassan, de meestermetselaar uit Walewale! Ook een terugkerend programma onderdeel bij de opening is de dui- venloopvlucht van duivensport vereniging Steeds Sneller. Vóór de opening rijden ringlijders met hun paard en in sjezen in een stoet met genodigden - op een wa gen getrokken door trekpaarden - naar de Markt. Direct na de ope ningsceremonie beginnen de ring- rijwedstrijden om de pollepel en het kampioenschap van IJzendij ke. Daarnaast zijn er tal van ande re activiteiten, zoals (de hele dag) demonstraties van oude ambach ten op de Markt, in de Gouver neurstraat en Kerkstraat. Cultuur krijgt volop aandacht. Volksdansgroep Ons Boeregoed treedt twee keer op in de kiosk op de Markt, om 12.00 en 14.00 uur. Muziekvereniging Geduld Over wint en mannenkoor St. David's Minstrels concerteren om 13.30 uur in de hervormde kerk. In de tuin van die kerk is het vijfde Re gionaal Amateur Jeugd Schilder festival. En er zijn krulbolwedstrij- den en een jaarmarkt. De Markt in IJzendijke is zondag het po dium voor de Internationale Trek paarden Keuring. terneuzen - De ondernemings raad en de directie van de ge meente Terneuzen hebben hun meningsverschil over de grote re organisatie, die momenteel wordt voorbereid, uitgepraat. De OR vond dat de directie (ge meentesecretaris Franqois Lauret en adjunct Jan Princen) niet 'open en transparant' opereerden en de OR te laat om advies had den gevraagd. OR-voorzitter Jack Veraart: „De procedures verliepen gewoon niet goed. We werden om advies ge vraagd, terwijl het besluit bij wij ze van spreken al op tafel lag. Uit eindelijk zijn we toch akkoord ge gaan, omdat ons is beloofd dat de reorganisatie geen negatieve ge volgen mag hebben voor de mede werkers. Is dat tóch het geval, dan worden er oplossingen gezocht. Dat was voor ons een uiterst be langrijk punt." De directie beloof de ook de OR nauw te betrekken bij het vervolgtraject. Veraart: „Voortaan wordt alles met ons doorgesproken." Hoewel de bezwaren van de OR zijn weg- genomen, is het negatieve advies nu niet gewijzigd in een positief. Veraart: „Nee, zo werkt dat niet. Want onze bezwaren tegen de he le aanpak en procedure blijven na tuurlijk overeind." B en W van Terneuzen besloten in het kader van de bezuinigin gen tot een ingrijpende reorgani satie. In het kader van de zestig- plus-regeling vertrokken veertig ambtenaren. Het totaal aantal ambtenaren is op die manier te ruggebracht tot vijfhonderd. Aanpassing van de complete orga nisatiestructuur is de volgende stap. Het aantal afdelingen wordt teruggebracht van zeven naar vijf. Die afdelingen zijn opgebouwd uit teams die zich met deeltaken (groenbeheer, vergunningen etce tera) bezighouden. Terneuzen telt er nu nog drieëntwintig. Dat aan tal wordt teruggebracht tot negen tien. De nieuwe organisatiestructuur wordt de komende maanden door gevoerd. Het verbond, een internationale vereniging voor de Nederlandse taal, cultuur en maatschappij, stelt vast dat het aantal grensover schrijdende buslijnen de laatste ja- OOSTBURG - Waterschap Schelde- stromen heeft het onderzoek naar munitie in de Groote Gat bij Oost burg weer opgepakt. De komende drie weken worden 273 verdachte locaties onderzocht. Dit is nodig, omdat het Groote Gat moet wor den uitgebaggerd. In maart is een eerste munitie-on derzoek gedaan. Tien locaties zijn toen bekeken, waarbij alleen oude gebruiksvoorwerpen zijn gevon den. Een stop was nodig vanwege het broedseizoen (15 maart tot 15 juli). Het waterschap denkt dat in de kreek vooral klein oorlogstuig ligt, zoals granaten. Oostburg is in 1944, bij de opmars van Cana dese troepen tegen de Duitse be zetters, zwaar beschoten. De Groo te Kreek moet worden gebaggerd om de waterkwaliteit op te krik ken. Dit werk zou eind augustus moeten beginnen. ren sterk is afgenomen. In veel ge vallen rijden er nog maar een paar bussen per dag. De werk groep is niet verbaasd dat het rei zigersaanbod beperkt is, ook al omdat het betaalsysteem in de grensbussen veel te ingewikkeld in elkaar steekt. Ook dat moet ver anderen. De werkgroep vindt dat extra moet worden geïnvesteerd in grensoverschrijdende samenwer king. Bestuurlijk en ambtelijk moet er meer overleg worden ge pleegd en dient het beleid beter op elkaar te worden afgestemd. In het grensgebied moet ook een on afhankelijke adviseur worden aan gesteld, die- de overheden en de vervoersmaatschappijen met el kaar in contact brengt. En bij het verstrekken van concessies voor het vervoer in het grensgebied ver dienen de grensoverschrijdende buslijnen extra aandacht. De provincie Zeeland bedient de ANV op z'n wenken. Er loopt een onderzoek naar een dagelijkse, rechtstreekse verbinding tussen Middelburg en Gent. Speciale lezersaanbieding 3 dagen genieten van de Achterhoek Hom De Schepers kamp P.P. OR legt conflict door Cees Liefting Hanne helpt meestermetselaar Al Hassan een handje, foto Cees Liefting IJZENDIJKE - In IJzendijke wordt za terdag de 42ste Folkloristische Dag gehouden. Die wordt traditiege trouw om 10.00 uur geopend met het zingen van het Zeeuws-Vlaam- se volkslied en het hijsen van de Zeeuwse vlag. door Wout Bareman Jack Veraart, OR-voorzitter door Wout Bareman TERNEUZEN - De werkgroep Grens verkeer van het Algemeen Neder lands Verbond (ANV) pleit bij de Nederlandse, Vlaamse en Belgische regering voor verbetering van de kwaliteit van het grensoverschrij dend openbaar busvervoer. Fiets over stille zandweggetjes, bezoek knusse dorpen en maak een mooie wandeling door het bos. U verblijft 3 dagen in Fletcher Hotel-Restaurant De Scheperskamp in Lochem, waar u gastvrij zal worden ontvangen. Dat wordt een heerlijk verblijf! Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2-gangen keuzemenu op de dag van aankomst (hoofdgerecht en keuze uit een voor- of nagerecht) Informatiepakketje van de omgeving inclusief Fiets- en wandelroutes Gratis parkeren Gratis draadloos internet Prijs is o.b.v. een 2-persoonskamer. exclusief toeristenbelasting ((2 p.p.p.n.), reserverlngskosten (€5 per boeking) en weekendtoeslag bi) verblijf op vnjdag en/of zaterdag van €5 p.p.p.n. Boeken? Ga naar: www.hotelscheperskamp.nl/actie of bel: +31 (0)573 - 254 051

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64