Maisdoolhof Stavenisse komt terug Grondwet kan niet gewijzigd voor vervanging raadslid in coma BEVELANDEN en THOLEN 21 Kennisgeving Door de lang aanhoudende kou wilde de mais aanvankelijk niet groeien. „Het staat nu op onge veer x,20 meter", vertelde Christa Gaakeer woensdag. „Om een dool hof te kunnen maken, moet het toch wel 1,90 meter zijn, zodat nie mand er overheen kan kijken." De verwachting is dat de mais de komende dagen nog een flinke groeispurt zal doormaken. Toch hebben Christa en Hubert Gaakeer getwijfeld of ze nog wel een doolhof wilden aanleggen. De zomervakantie is tenslotte al weer een paar weken aan de gang. „Het is al best laat, maar toch heb ben we besloten om het te doen", zegt Christa. „Het is de bedoeling om op vrijdag 26 juli weer open te gaan. We hebben net het bord aan de weg gezet." De familie Gaakeer, die een agra risch bedrijf heeft, legde het maisdoolhof in 2009 voor de eer ste keer aan. Het werd meteen een populaire attractie. Na de ver loren zomer van vorig jaar zijn de mensen het nog altijd niet verge ten. „Veel mensen vragen of we dit jaar weer een doolhof aanleg gen", vertelt Christa. Op verzoek van de fractie van D66 in de Tweede Kamer heeft de minister de mogelijkheden om de kieswet te wijzigen onderzocht. Dit naar aanleiding van de situa tie op Schouwen-Duiveland. D66-raadslid Serge Vogelenzang. kreeg op 5 december 2011 een ern stig verkeersongeval. Hij raakte in coma met als gevolg dat hij niet meer in staat was om zijn raadsze- tel over te dragen. Het adviescollege van de Raad van State heeft onderzocht of er mogelijkheden zijn om de grond wet te veranderen ten gunste van (tijdelijke) vervanging van wilson bekwame gekozen volksvertegen woordigers. Dat blijkt zeer lastig. Niet alleen zou discussie kunnen ontstaan over de term 'wilsonbe kwaam' (wanneer is iemand wilsonbekwaam) maar daarmee zou de wetgever ook ingrijpen in de relatie tussen de kiezer en ge kozene. Nu kan een raadslid al leen zélf beslissen om op te stap pen en niemand anders kan dat voor hem of haar besluiten. Daarnaast constateert de Raad van State dat een dergelijke situa tie altijd eindig is omdat er elke vier jaar verkiezingen zijn. Voor zover bekend is dit de eerste keer dat zich zo'n situatie voordoet. De gemeenteraad van Schouwen- Duiveland "heeft besloten om de zetel van Vogelenzang te laten in vullen door 'burgerraadslid' Chiel Weezepoel. Daarmee kreeg de eenmansfractie van D66 weer een stem terug, in de gemeenteraad. De bevoegdheden van Weezepoel zijn beperkt. Hij mag meepraten, maar niet meebeslissen. Green Key voor Hotel KOM! in Smerdiek Hotel KOM! in Sint-Maartens dijk is sinds woensdag in het bezit van een zogeheten Green Key. Dat is een internationaal keurmerk voor duurzame be drijven in de hotel- en recrea tiebranche. Wethouder Frank Hommel overhandigde het cer tificaat. Green Key kent drie ni veaus. Hotel KOM! haalde me teen het hoogste: goud. Nieuw voetbalveldje en speelterrein Achter de Havelaarstraat in Colijnsplaat komen een speel terrein en een voetbalveldje. Dat heeft het college van burge meester en wethouders van Noord-Beveland besloten. De gemeente wil geen toelich ting geven op het plan. Maan dag om 19.30 uur worden de di rect omwonenden geïnfor meerd in De Burg. Fietser gewond bij aanrijding met auto Een fietser is woensdagmiddag tegen half vijf gewond geraakt bij een aanrijding met een auto op de Fruitlaan in Goes. De man wilde de straat overste ken op het kruispunt met het Stationspark. Er is daar een fietsoversteekplaats. De man is met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Zijn fiets raakte beschadigd. Drenkeling gered door omstanders Bij Scherpenisse is woensdag middag een persoon uit de Oos- terschelde gehaald. De brandweer uit Yerseke en Tholen was al bijna uitgerukt om te helpen, maar de hulp diensten zijn afbesteld toen de persoon op het droge was. Vol gens de Veiligheidsregio Zee land ging het in ieder geval niet om een duiker. Schade aan vooroever door aanvaring van containerschip ten oosten van Terneuzen Het containerschip MSC Malin heeft dinsdagochtend zware schade aangericht aan de voor oever van de Westerschelde- dijk ter hoogte van de Margaret- hapolder, oostelijk van Terneu zen. Het schip van rederij MSC kreeg op weg naar Antwerpen te kampen met een storing in de besturing en liep uit het roer, recht op de vooroever. Er is ruim vijftig meter stortsteen verdwenen. De oever wordt dit najaar hersteld. Voorbereidingsbesluit Zuid-West 38okV - hoogspanningsverbinding Borssele - Tilburg (gedeelte in de provincie Zeeland) Voorbereidingsbesluit T (070) 379 89 79- DONDERDAG 18 JULI 2013 door Rob Paardekam STAVENISSE - Maisdoolhof De Zuid- moer in Stavenisse gaat deze zo mer weer open. Dat hebben de ei genaren besloten. Vorig jaar kon den ze vanwege de langdurige re genval geen doolhof aanleggen en ook dit jaar ging het bijna mis. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Minister Ronald Plas- terk blijft bij zijn standpunt dat de Grondwet niet wordt gewijzigd om 'wilsonbekwame' raadsleden te ver vangen. De minister heeft hierover advies ingewonnen bij de Raad van State en ook die is van mening dat een aanpassing van de wet niet aan de orde is. SINT-MAARTENSDIJK COLIJNSPLAAT GOES SCHERPENISSE TERNEUZEN De minister van Economische Zaken (hierna: EZ) en de minister van Infrastructuur en Milieu (hierna: lenM) bereiden een (rijks)inpassingsplan voor. Hierin zal het tracé van de nieuwe Zuid-West 38okV hoogspanningsverbinding van Borssele naar Tilburg worden vastgelegd. Dit voorbereidings besluit gaat over het gedeelte van dat tracé in de provincie Zeeland. Een eerder voorbereidingsbe sluit voor het gedeelte tussen 38okV station Borssele en de provinciegrens tussen Zeeland en Noord-Brabant is op 8 juni 2012 genomen en liep af op 7 juni 2013. Het voorbereidingsbesluit voor het gedeelte tussen de provinciegrens Zeeland en Noord-Brabant en het waterschapsterrein De Spinder (gemeente Tilburg-Noord) van het Waterschap De Dommel is op 27 november 2012 genomen. Het plangebied van het voorbereidingsbesluit is respectievelijk 160 meter breed (80 meter aan weerszijde van het voorgenomen tracé), 170 meter breed (85 meter aan weerszijde van het voorgenomen tracé) en 190 meter breed (95 meter aan weerszijde van het voorgenomen tracé). Voor enkele delen van het tracé geldt dat het voorbereidingsbesluit een bredere zone bestrijkt dan de genoemde zones. De zones zijn bedoeld als marge zodat zeker wordt gesteld dat er zich in de directe nabijheid van het tracé geen ontwikkelingen voordoen die kleine aanpassingen in het tracé onmogelijk maken. Als gemeenten een aanvraag ontvangen voor een omgevingsvergunning voor bouwen of voor overige werken en werkzaamheden, die op dit gebied betrekking heeft, dan moet bij het behande len van die aanvraag rekening worden gehouden met dit voorbereidingsbesluit. Dat kan betekenen dat de aanvraag moet worden aangehouden. Om te voorkomen dat het gebied minder geschikt wordt voor het project, kunnen sommige nieuwe ruimtelijke ontwikkelingen bovendien alleen nog maar plaatsvinden nadat hiervoor een specifieke omgevingsvergunning is verleend. Het precieze gebied waarvoor deze beperking geldt, is aangegeven op de kaart bij het voorbereidingsbesluit. Het besluit en de kaan liggen met ingang van vrijdag 19 juli 2013 tot en met donderdag 19 september 2013 tijdens reguliere openingstijden ter inzage bij: Ministerie van EZ, Bezuidenhoutseweg 73, Den Haag, T (070) 379 89 79; Gemeente Kapelle, Kerkplein 1, Kapelle, T14 0113. Er is voor een verlengde ter inzage periode gekozen, omdat anders een groot deel hiervan in de vakantieperiode valt. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking op vrijdag 19 juli 2013. Het voorbereidingsbesluit is ook gepubliceerd op www.ruimtelijkeplannen.nl en tevens beschikbaar via www.bureau-energieprojecten.nl. Het is niet mogelijk om tegen het voorbereidingsbesluit bezwaar te maken of beroep in te stellen. Dit volgt uit artikel 8:5, eerste lid van, in samenhang met artikel 7:1, eerste lid van, en artikel 1 van bijlage 2 bij de Algemene wet bestuursrecht. Informatieavonden Na de zomervakantie worden er inloopavonden georganiseerd om u te informeren over dit project. U bent van harte welkom om op (een van) deze avonden vragen te stellen en bij de diverse stands informatie te krijgen over het project. Er is geen plenair deel met presentaties of toelichtingen. U kunt vrij in- en uitlopen en op ieder moment tussen 19.00 uur en 21.00 uur de medewerkers van de ministeries van EZ en lenM en van TenneT spreken. Deze inloopavonden vinden plaats op: dinsdag 27 augustus 2013,19.00 - 21.00 uur, Vergader- en congrescentrum De Stenge, Stengeplein 1, Heinkenszand; donderdag 29 augustus, 19.00-21.00 uur. Dorpshuis DeMeiboöm, Kerkpolder 30, Krabbendijke. Nadere informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Bureau Energieprojecten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59