Internationaal klassiek toptalent laat zich horen in kerk Domburg Podiumagenda 8 UIT Voor het tweede jaar op rij wordt in de Hervormde Kerk in Domburg een se rie zomeravondconcerten gehouden met internationaal klassiek toptalent. De vijfdelige reeks begint zondag met optre dens van zowel het Helianthus Pianotrio uit Hongarije (met werken van Haydn en Rach- maninov) als de Russische pianist Artem Arutyunyan (met werken van J.S. Bach, Rach- maninov en Kapustin). De concertserie is een initiatief van The In ternational Holland Music Sessions, dat al 25 jaar in de zomerperiode jonge, getalenteerde musici uitnodigt voor een Summer Academy in Bergen, met masterclasses van gerenom meerde musici. De deelnemers verzorgen te vens concerten in het land, waaronder dus een serie in Domburg. Na de Summer Aca demy wordt een aantal deelnemers geselec- J teerd voor New Masters on Tour, die vanaf 1 het najaar langs concertzalen in heel Europa trekt. Het Badpaviljoen in Domburg is inmid- f dels ook in deze serie opgenomen. r t City of Dance, het jaarlijkse spektakel in Middelburg, is zaterdag groter dan ooit. Ofwel: XXL. Dat betekent meer muziek, meer artiesten, meer podia, meer enter tainment. Meer van alles dus. Allemaal ten dienste van de muzikale ontdek kingsreis die het festival wil bieden. Acht podia, zestien geluidstorens, vijf tig ton aan steiger materiaal, vijftien kilometer stroom kabel, drieduizend manuren opbouw werk, tachtigduizend watt aan lampen, honderd medewerkers, dertig koelkasten. City of Dance, ooit voortgekomen uit de Dance- parade Middelburg, is het festijn van de grote getallen geworden. Steeds grotere getallen zelf, want dit jaar wil de organisatie met een XXL-versie opnieuw de voorgaan de edities overtreffen. Met 75 ar tiesten verspreid over acht podia is het muzikale aanbod ruimer dan ooit en er is steeds meer aan dacht voor de inrichting van de DONDERDAG 18 Zomeravondconcerten in Hervormde Kerk in Domburg. Aanvang: 20.30 uur. Programma: zo 21 juli Helianthus Pianotrio en Artem Arutyunyan, zo f 28 juli Mira Luxion (VS, cello) en Noriko Yabe (Ne- derland, piano), zo 4 aug Emilija Kortus (Servië, t viool) en Luka Mihailo Jovic (Servië, piano), zo 11 S aug Benjamin Manis (VS, cello) Istvan Lajkó (Hongarije, piano) en Vivian Cheng (VS, piano), zo 18 aug Iris Hsu (VS, piano) en Karol Danis (Slowa- kije, viool) Sophiko Simsive (Georgië, piano). t Het Hongaarse pianotrio Helianthus opent zondag de serie zomeravondcon certen in Domburg. DONDERDAC 18 JULI Middelburg Middagpauze(orgel)concert Wouter van der Wilt (Rotterdam), Oostkerk, 12.30-13.00 uur Ouddorp Orgelconcert door organist Matthias Havinga, Dorpskerk, 20.15 uur Renesse Concert Delta Quintet, salon ensem ble, Jacobuskerk, 20.00 uur Optreden Day Broke, Rockcafé Lub, Korte Reke 1, 22.00 uur VRIJDAG 19 JULI Domburg Eerste editie Domburg Rise Up!, met optredens van Haagse formatie Splendid en de Zeeuwse band Steady New Sounds, Stationsstraat, 21.00 uur Groede Adrie Oosterling speelt zijn nieuwe voorstelling 'Het verlangen', De Twee Duiven, 21.00 uur Vlissingen Orgelconcert door Henk G. van Put ten, Sint Jacobskerk, 12.00 uur bluesklassiekers en eigen werk, Panta Rhei, 17.30 uur. DINSDAG 23 JULI Aardenburg Orgelwandeling onder begeleiding van organist Piet Beun langs de orgels van Aardenburg. Gespeeld worden werken van o.a. Pachelbel, Guilmant, Widor, Derx, Eberlin, Vierne, Valerius en Jan Zwart, Vertrek vanaf O.L.V. Hemelvaartkerk, Weststraat, 19.30 uur Brouwershaven Orgelconcert door Paul Kieviet, Sint Nicolaaskerk, 20.00 uur Groede Adrie Oosterling speelt zijn nieuwe voorstelling 'Het verlangen', De Twee Duiven, 21.00 uur Middelburg Orgelconcert Ton van Eek (Haarlem), in kader van zomerserie Commissie Or gelconcerten Middelburg, Nieuwe Kerk, 20.00 uur Ouddorp Samenzang, Dorpskerk, 19.30 uur 1 Renesse Optreden John the Cavalry, Rockcafé Lub, Korte Reke 1, 22.00 uur Dancespektakel grot door Rolf Bosboom ZATERDAG 20 JULI WOENSDAG 24 JULI Kortgene Optreden coverband The Broodtroos ters, Eetcafé Graaf van Buren, 22.00 uur Middelburg City of Dance, dancespektakel op acht area, Binnenstad/Hof van Tange, vanaf 12.00 uur Tholen Zomerconcert met Dina Verheijden (sopraan), Jan de Viet (davecimbel), Oude Stadhuis, 15.30 uur Aardenburg Zomeravondconcert aan Zee met Ro- mina Lischka, gamba en Sofie Vanden Eynde, luit. Op het programma staan wer ken van Marin Marais, Sainte Colombe en Robert de Visee, Doopsgezinde Kerk 'De Vermaning", 15.00 en 20.00 uur Brouwershaven Begin vijfdaags festival Brewport Live!, met optredens van Zinkzand, Jimmy Dumbbell, Erne Alfonso, Pekka Pylkkanen, Captain Hook, Lillian Boutté en Sintesis, IJsbaan/Slingerbos, vanaf 13.00 uur ZONDAG 21 JULI Domburg Zomeravondconcert The International Holland Music Sessions: Helianthus Pia notrio (Hongarije) en met werken van Haydn en Rachmaninov en pianist Artem Arutyunyan (Rusland), met werken van J.S. Bach, Rachmaninov en Kapustin, Hervormde kerk, 20.30 uur Veere MuziekPodium Zeeland: concert Shu- ann Chai (piano) en het Matangi Kwartet, met werk van Sjostakovitsj, Grote Kerk, 15.30 uur Vlissingen Gitarist Chris van Nauw speelt covers, Oostkapelle Celliste Daniella Ferdinand (artistiek lei der van het Rotterdam Chamber Ensem ble) en Arco van Zon (hobo) spelen sui tes van Bach en duo's van Mozart en Beethoven, Dorpskerk, 20.00 uur Sluis Zomeravondconcert op carillon door Dominique Wybraeke, stadsbeiaardier van Ronse en Geraardsbergen, Het Belfort, 20.00 uur. Uw culturele evenement ook in deze agenda? Stuur tijdig een bericht met in formatie over plaats, tijd en program ma naar kunst@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44