Op camping duin en strand wordt de h< ZOMERAGENDA Zee a nd Ckillai op be c&Hipintj 4 ZOMERKRANT CAMPINCLEVEN —Ju. In de rubriek campingleven bekijken we verschil lende aspecten van verblijven op - of runnen van - een camping. Deze week: jongerencampings. Camping Duin Strand te Scharendijke is een fenomeen onder jongeren. „En dan vooral rond de omgeving Amsterdam en Enschede", zegt eigenaar Gerard Cobus- sen. Hij omschrijft de kracht van de camping met meerdere punten. „Ten eerste de ligging, dicht bij het strand en vlak bij Renesse. Daar hebben die jongeren in het noorden en oosten van het land al lemaal van gehoord." Met zo'n 1500 jonge kam peerders is er voor ieder wat wils. „Ze komen hier echt om hun horizon te verbreden, nieuwe men sen te ontmoeten en een zo goed mogelijk feestje proberen te bouwen hier in onze eigen horecagele genheid, de Schuur." Acht jaar geleden heeft Ge rard de camping overgenomen. „De vorige eige naar had de camping in twee regio's verdeeld, een deel jongeren en een deel families. Dat heb ik met een omgegooid." In het hoogseizoen, van begin juli tot eind augustus, is Duin Strand een volle dige jongerencamping, en dat heeft z'n redenen. „Jongeren halen alles uit de kast als ze op vakantie gaan. Veel mensen gaan voor de rust op vakantie, behalve jongeren", lacht hij. „Als die twee groe pen naast elkaar slapen kunnen we ze niet allebei Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl DONDERDAG 18 JULI door Adriënne van der Werf De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV www.wvzeeland.nl BIERVLIET Dorpswandeling. Begin: bij de maquette van Bier vliet, Kerkstraat 4. De rondleiding is op aanvraag, kan de gehele dag, duurt anderhalf uur en de deel name is gratis. Meer info: 0115-481521 BRESKENS Fietstocht met bezoek aan de vuurtoren. Op de tocht van 19 km langs de kust en door de polder laat onze gids u in ongeveer 2,5 uur de mooiste plekjes van de regio zien. Deelname: €9,50 per persoon. Begin: 13.00 uur bij het Visserijmuseum. Reserveringen via 0117-383656, Kaai 1-103. BRESKENS Rondvaart naar de Zeehondjes. H Vanuit de haven van Breskens (Keerdam 1) vertrekken we om J 10.00 uur voor een rondvaart over de Westerschelde. We gaan speciaal op zoek naar de kolonie zeehondjes die hier leeft. Meer info en reserveren via: www.defestijn.nl. BROUWERSHAVEN Meezeilen op de Vrouwe Jannigje, platbodem, tra ditioneel zeilschip over de Oosterschelde. Kosten: 19 euro voor volwassenen en 14,50 euro voor kin deren en 65+. Vertrek vanaf de Loswal om 10.00 uur. Bespreekt u a.u.b vooraf uw plaats, tickets aan boord. Info: 06-54752572. BRUINISSE Bruinisse bruist tijdens de 52e editie van de Visse- rijdagen: 3 dagen kermis, braderie, mosselen en andere zilte zaligheden, terrasjes, dweilbands en allerlei andere muziek, kinderactiviteiten, sloep- roeirace, palingrookwedstrijd, vlootshow, demon straties en (stunt)shows en een grandioze vuur werkshow. Dorpscentrum en Havenplateau, van 13.00 tot 00.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Ringpromotie, toeristische markt. Van 10.00 tot 16.00 uur. Het centrum van Haamstede het decor van een gezellige markt met leuke attracties voor jong en oud. De markt biedt een breed assortiment met pro- dukten van sokken tot onderbroeken en van boe ken tot hobby-artikelen. Noordstraat Ring, van 10.00 tot 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Excursie van Staatsbosbeheer door de Meeuwen duinen op de Kop van Schouwen. Aanvang: 19.00 uur. De Meeuwenduinen is een dynamisch duinge bied waar geen bomen-zijn geplant en waar de na tuurelementen vrij spel hebben. Vertrek: vanaf het waterleiding pompstation aan het eind van de A. van der Weijdeweg in Westen- schouwen. Duur circa 2 uur. De hond mag aangelijnd mee. Neem verrekijker en fototoestel mee. Aanmelden en reserveren WV Schouwen-Duiveland, kan toor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of via 0900-2020233. t i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40