Voldoening Belkin-kopman Mollema heeft in klimtijdrit geen goede benen en zakt naar plaats vier. 24 SPORT TOUR DE FRANCE de Tour van Johnny Mollema en Ten Dam in Boxmeer Froome verlengt contract bij Sky met twee jaar Gelukkig kon ik de tijdrit naar Chorges in droge omstandig heden rijden. Daar door was het in de afdalingen niet al te link. Ik had de rit niet verkend. Vooral in het eerste gedeelte naar beneden was het heel goed opletten geblazen. Op die twee klimmetjes in de etappe had ik echt power. En ook al viel er niks te halen, m'n klasse ring en m'n tijd vielen me niet te gen. Met een 72e plaats hou je toch honderd man achter je. Dat geeft weer een beetje voldoening. Dat had ik ook na de rit naar Gap, waarin ik wel meezat in de beslis sende vlucht, maar toch moest passen. Niet leuk, maar realiteit. Simpel. Het regende woensdag vanaf de namiddag onafgebroken. Er is ook slecht weer afgegeven voor de rit van vandaag naar Alpe d'Huez. Het is niet te hopen, maar de kans is levensgroot dat het heel gevaar lijk wordt in de grote afdaling na dat we voor de eerste keer naar Al pe d'Huez zijn gereden. Daar heb ik me nu al op ingesteld. En dan kan het alleen maar meevallen, hoop ik. Natuurlijk heb ik de geluiden op gevangen dat de tweede klim naar Alpe d'Huez - en dus ook die afdaling - er vanwege de sombere weersvoorspelling misschien wordt uitgehaald. Ik kan me het niet voorstellen. Alleen als het on weert, dondert en bliksemt, dan wel. Aan de andere kant zou het heel zuur zijn om de Tour van zijn koninginnerit te beroven. Want dat is de etappe van van daag toch echt. En ook al wordt het loodzwaar, ik verheug me op al die Nederlanders in de boch ten. M'n vriendin Gerda zal er ook staan. Samen met de vrouw en dochter van onze ploegleider Aart Vierhouten. Ze is er sinds vorige week vrijdag. Gezellig. Ik ben blij dat Gerda er is. Ook voor haar is het altijd spannend hoe ik het er van afbreng. Niet dat ze er voort durend wakker van ligt, maar er bestaan veiliger beroepen dan profwielrenner. Het brengt veel verantwoordelijkheid met zich mee. En die wordt trouwens over dik vijf maanden een aanzienlijk stuk groter. Want we krijgen een kindje. Geweldig. We verheugen ons er enorm op. Op 2 augustus heeft Gerda een echo. Dan weten we ook of het een jongen of een meisje wordt. Niet dat dit ons veel uitmaakt, maar we zijn wel heel nieuwsgierig. Eerst wacht het peloton nog drie loodzware etappes, waarin ik ver wacht dat er een behoorlijk aan tal renners vanaf wordt gereden. Het circus na de Tour is natuur lijk nog lang niet achter de rug, want dan staan de criteriums weer voor de deur. Ik rij er voorlo pig zes. Daarna volgen grote wed strijden. Zoals het er nu naar uit ziet rij ik ook in de Eneco Tour. Die doet wederom Zeeland aan. Daar zie ik dus wel naar uit. BOXMEER - De wielrenners Bauke Mollema en Laurens ten Dam ver schijnen maandag aan de start het wielercriterium in Boxmeer. Dat heeft de organisatie van 'Daags na de Tour' woensdag bekendge maakt Behalve Mollema en Ten Dam ko men Johnny Hoogerland, Tom Du- moulin, Lars Boom, Bram Tan kink, Tom Veelers, Koen de Kort en de broers Danny en Boy van Poppel ook naar Boxmeer. In Antwerpen, waar op woensdag 31 juli het Natourdernycriterium wordt verreden, heeft men al gele truidrager Chris Froome vastge legd. CHORCES - Er was al regen voor speld op Alpe d'Huez, waar tien duizenden Nederlanders zijn neergestreken om hun nieuwe wielerhelden Bauke Mollema en Laurens ten Dam naar boven te schreeuwen. Woensdag volgde voor al die fans een tweede dom per. 'Bau' en 'Lau' verloren in de klimtijdrit langs het Lac de Serre- Ponton kostbare tijd op hun naas te rivalen. Mollema zakte uit de top drie en staat vierde. Ten Dam verloor één plekje: hij ging van zes naar zeven. „Ik snap dat dit voor de mensen in Nederland een tegenvaller is", zo refereerde ploegleider Nico Ver hoeven aan de ontstane hype rond zijn twee klassementsren ners. Voor hem is het niet meer dan de logische realiteit. „Als twee goede klimmers en tijdrij- ders als Contador en Kreuziger zo kort achter je staan, weet je dat het lastig wordt om die twee voor te blijven." Er heerste daarom vooral een gela ten stemming bij het campertje van Belkin, waar Ten Dam en Mol lema bijkwamen van de tijdrit die de gekte rond de twee tot meer nuchtere, Hollandse propor ties had teruggebracht. Ten Dam inspecteerde er de gevolgen van zijn val in de laatste afdaling. „Wat schaafwonden aan mijn rug, denk ik", zei hij, kijkend naar het bloed op zijn shirt. Hij had bij zijn glijer een kind geraakt, maar vernam dat daarmee alles goed ging. De reden van de val was wel dui delijk. „Ik ging even iets te hard een bocht in. Je gaat zo hard om dat je zesde staat in de Tour. Dat wil je zo houden." Ook Mollema miste een bocht. „In de laatste afdaling ging het re genen en werkten mijn remmen bijna niet meer." Hij raakte een hek, maar bleef overeind. Ten Dam kon leven met zijn tijdrit. „Ik voel me nog goed. Me- rijn Zeeman (ploegleider) reed achter me en zei: 'Mooi om te zien dat je er zo voor ging'. Dat wil ik onthouden van deze tijdrit." Naast hem reed Mollema met een ander gevoel uit op de rollenbank. „Ik had vandaag niet de power in de benen als anders." Tijdens de beklimming van de eerste berg op het 32 kilometer lange par koers voelde hij dat al aankomen. „En als je bergop de kracht niet hebt, gaat het snel", zei hij over het tijdverlies van twee minuten ten opzichte van Contador. Zeeman wist niet goed wat hij er van moest denken. „Dit verlies had ik niet verwacht. Na gisteren hoopte ik er zelfs op dat Bauke tijd zou winnen op Contador. De reden? Dat de anderen harder re den. Dat klinkt flauw, maar ik zou niet weten waarom Bauke plots een mindere dag had." Terwijl de vele Nederlandse fans in Chorges de twee toeriepen dat ze het goed gedaan hadden, besef te Mollema dat half Nederland naar Alpe d'Huez is afgereisd om hem naar het podium te zien rijden. „Die mensen moet ik nu dus een mooie dag zien te bezor gen." Of hij strijdbaar genoeg is om het verloren terrein te herwin nen? „Dat blijf ik zeker", liet hij weten. Verhoeven weet niet of het reëel is dat van zijn kopman te ver wachten. „Natuurlijk kan er de ko mende drie dagen nog van alles gebeuren, maar we zullen geen gekke dingen doen om terug in de top drie te komen. Je zult mis schien al gekke dingen moeten doen om op de vierde plaats te blijven staan. Quintana staat kort achter Bauke in het klassement. Het is jammer dat we de tweede plaats niet hebben kunnen vast houden, maar aan de andere kant moet je ervan kunnen genieten dat wij anderhalve week op deze plek hebben gestaan." CHORGES - De Britse wielrenner Chris Froome zet op korte ter mijn zijn handtekening onder een nieuw contract, dat hem tot eind 2016 bij Team Sky houdt. Dat zei zijn verloofde en manager Michelle Cound woensdag tegen de BBC. „Er ligt al een akkoord, we wer ken op dit moment aan het afron den van de laatste details", vertel de Cound. „Het zal binnen één of twee weken helemaal rondko men." De in Kenia geboren Brit rijdt sinds 2010 voor Team Sky. Vorig jaar eindigde Froome in de Tour als tweede achter ploeggenoot Bradley Wiggins, dit jaar is hij op weg naar zijn eerste eindzege. Met zijn derde ritzege verstevigde Froome (28) woensdag de leiding in het algemeen klassement. Zijn huidige contract loopt bij Sky tot eind 2014, maar daar komen nu twee jaar bij. Zelfs het regenbuitje dat de we gen in het tweede deel van zijn tijdrit gevaarlijk glad maakte, bracht de Brit van Team Sky niet uit evenwicht. Bij de finish had Froome negen seconden voor sprong op Alberto Contador en tien op Joaquim Rodriguez. De twee Spanjaarden klokten onder weg een snellere tussentijd, maar verloren hun bonus tijdens de laatste afdaling. Ook de Tsjech Ro man Kreuziger, vierde in de tijdrit, werd in de slotfase nog door de klassementsleider gepas seerd. In tegenstelling tot het Saxo Bank-duo Contador en Kreuziger wisselde Froome voor de laatste afdaling van fiets. De 28-jarige heerser van deze Tour had een dergelijk manoeuvre nooit eerder toegepast, maar tijdens de par koersverkenning dacht Froome dat hem dat voordeel zou opleve ren. Een goed plan, concludeerde hij achteraf. „Hoewel ik tijdens de tweede afdaling geen enkel risico heb genomen, reed ik in het twee de deel van de tijdrit veel sneller", zei de man die in Chorges al zijn derde ritzege in deze Tour liet op tekenen. Hij was ook al de beste op Ax 3 Domaines en de Mont Ventoux. Met nog vier ritten voor de boeg, waarvan drie Alpenetappes, heeft het er alle schijn van dat rondom Froome een aura van onaantast baarheid hangt. De Brit heeft zich sinds de start van de honderdste Tour op Corsica nog op geen fout laten betrappen. Zelfs het feit dat D< Domper op Mollemania door Ad Pertijs plNAW I Froome maakt v door Patrick Delait I Voorover gebogen op zijn tijdritfiets passeert Chris Froome de meet Hij had gekozen om onderweg van fiets te wisselen, foto Guillaume Horcajuelo/EPA CHORGES - Tijdverlies incalculeren, maar als de balans wordt opge maakt opnieuw als de grote win naar op het podium staan. Het overkwam geletruidrager Chris Froome in de 32 kilometer lange klimtijdrit van Embrun naar Chor ges.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24