ZEELAND Nummer blootsvoets Blauwalg in kreek Westdorpe almanak Kampeerders vrezen voor hun plekje als uitbreidingsplannen van Roompot bij Nieuwvliet-Bad doorgaan. Grootste culturele vnlksfepct van Huisarts moet vaker kleine behandelingen zelf uitvoeren NIEUWVLIET-BAD - Vaste gasten op drie campings van Roompot bij Nieuwvliet-Bad hebben de daad bij het woord gevoegd. Zij hebben officieel bezwaar aangetekend te gen de uitbreiding van hun vakan tieparken met 360 recreatiebunga lows. Daardoor verdwijnen tegen de driehonderd bestaande plaat sen voor stacaravans en chalets. Het is een trend aan de Zeeuws- Vlaamse kust. Het ene na het an dere vakantie-oord met caravans wordt (gedeeltelijk) omgebouwd tot een park met vakantiewonin gen. De gemeente Sluis steunt deze ontwikkeling. Vakantiegangers willen meer luxe, wijzen onder zoeken uit, en Nederlanders gaan nog wel in eigen land op vakan tie, maar vaker voor een kortere tijd en niet meer de hele zomerpe riode. Roompot wil daar bij Nieuwvliet- Bad op inspelen door vakantiepar ken De Pannenschuur, De Boshoe- ve en Hof ter Willegen te vernieu wen en fors uit te breiden. De ter reinen die nu 27 hectare beslaan, worden samengevoegd tot één va kantie-oord van 52 hectare. De omvang verdubbelt dus bijna, ter wijl het aantal recreatieplaatsen nauwelijks groeit, van 1153 naar 1225. Staanplaatsen voor stacaravans zullen groter worden, waarvoor meer betaald zal moeten worden. De voorgenomen bouw van 360 recreatiebungalows zal ook ten koste gaan van plaatsen voor staca ravans. Dat steekt de huidige vas te gasten die - als ze weg moeten - moeilijk elders aan de West- Zeeuws-Vlaamse kust een plekje voor hun stacaravan kunnen vin den. In 2011 is dat al gebleken bij de ontmanteling van camping De Sandt Plaet bij Retranchement. Die camping moest weg voor uit breiding van het natuurgebied 't Zwin. Op informatiebijeenkomsten had den caravanhouders op de drie parken bij Nieuwvliet-Bad al dui delijk laten blijken dat ze het niet eens zijn met de Roompot-plan nen. Ze zijn nu ook juridisch in actie gekomen. De 174 leden tel lende Vereniging Vakantiepark Pannenschuur heeft bij de ge meente Sluis officieel een be zwaarschrift ingediend. De vereniging stelt dat het project een verslechtering inhoudt voor de huidige recreanten en zet grote vraagtekens bij de haalbaarheid. Of onder vakantiegangers echt be hoefte bestaat aan (meer) recrea tiebungalows is nergens aange toond, volgens de belangenorgani satie. De campinggasten vrezen verder toename van de wateroverlast. De polder waarin de parken liggen, is één van de laagst gelegen polders in Zeeuws-Vlaanderen. Roompot is al wel verplicht waterpartijen aan te leggen om water te kunnen bergen. westdorpe - Waterschap Schelde- stromen heeft waarschuwingsbor den geplaatst bij de Molenkreek in Westdorpe, omdat vermoedelij ke blauwalg is geconstateerd. Mens en dier kunnen erg ziek worden als ze dit besmette water binnenkrijgen. Geadviseerd wordt om honden niet in het wa ter te laten zwemmen. Volgens een woordvoerder van het water schap is het nog niet voor hon derd procent zeker dat het om de blauwalg gaat. De borden zijn uit voorzorg geplaatst. Die politiefunctionaris is een model- voorlichter. Geen moeite te veel en als hij zelf niet over alle informatie beschikt, is hij niet te beroerd het te lefoonnummer te geven van een col lega die net iets meer details kent. Laatst had een verslaggever van de ze krant de beminnelijke communi cator weer aan de lijn en andermaal verwees hij naar iemand met nog meer informatie. „Waar heb ik nou toch mijn mobiel tjegelaten", riep hij vertwijfeld uit. „Daar zit dat nummer in." Nadat het gerommel aan de andere kant van de lijn nog even was doorge gaan, klonk het bedremmeld: „O, ik zit ermee te bellen." GENTSE FIESTE ZEELAND tegen plan Roompot Fel verzet door Harmen van der Werf DONDERDAG 18 juli 2013 Tip? redactie@pzc.nl T>| f (TpTY^ppc|"pv DOMBURG - Burgemeester Rob van der Zwaag van U ^vlliCvolCl was gisteren op het strand te vinden. Niet om te zc Veere zonnen, maar om de strandwachten te helpen met hun patrouille. De burgemeester (rechts op de foto) inspecteerde het strand grondig met de herkendbare strandwachtkleding aan. Hij verrichte de inspectie om zich te oriënteren op de strandwacht. De gemeente Veere spendeert jaarlijks 1,2 miljoen euro aan de Stichting Strandexploitatie Walche- ren(SSW), die de verschillende stranden en strandposten beheert, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17