L Massaal protest tegen dreigend ontslag 15.000 Griekse ambtenaren 'Doornsteek is ongeval' 'Ribbelstroken' eenmalig Bergen in brand 6 BUITENLAND effeweg.nl Een Duitse weduwe van een man die overleed nadat hij zich had gestoken aan een doorn van een roos, heeft recht op geld van de ongevallenverze kering. Dat besliste de recht bank in de Duitse stad Karlsru he gisteren. De verzekeringsmaatschappij weigerde haar de uitkering om dat ze van mening was dat het hier niet om een ongeval zou gaan. De rechter oordeelde an- Drugscrimineel gepakt in Spanje Een van de meest gezochte drugscriminelen, de Brit Brian Colin Charrington, is bij Calpe aan de Spaanse zuidoostkust gearresteerd. De Spaanse poli tie meldde gisteren dat Char rington samen met zijn vrien din en een van zijn kinderen is gearresteerd. In een apparte ment is 220 kilo cocaïne in be slag genomen. Er zijn tien ande re verdachten aangehouden. ders en bepaalde dat de vrouw nu 15.000 euro moet krijgen. De man had zijn vinger in 2010 tijdens het snoeien van zijn ro zen gestoken en stierf uiteinde lijk aan bloedvergiftiging. De definitie van een ongeval is 'een plotseling, onverwacht, van buiten inwerkend geweld op het lichaam van de verzeker de'. De rechtbank vond dat een dodelijke doornsteek hieron der valt Britse hulp tegen chemische wapens Groot-Brittannië gaat rebellen in Syrië bescherming bieden te gen aanvallen met chemische wapens. Dat meldde de Britse minister van Buitenlandse Za ken William Hague gisteren. De rebellen krijgen bescher mende kleding, pillen en appa ratuur om chemische wapens te traceren. Volgens Hague is er bewijs dat regeringstroepen chemische wapens tegen de re bellen gebruiken. Nederlanders vast om fraude met tickets De Zwitserse politie heeft vrij dag vijf Nederlanders opgepakt op verdenking van fraude met creditcards en illegale handel in tickets voor het Open Air Festival in Frauenfeld, dat afge lopen weekend plaatshad. De Nederlanders zouden met ge stolen gegevens van credit cards op internet duizenden tickets hebben gekocht om ze door te verkopen. De betonnen ribbel- of rammel- stroken op een fietsroute over het jaagpad langs de Schelde in Oost-Vlaanderen worden inge kort. Bovendien komt er geen vervolg op dit omstreden pro ject op andere fietsroutes in Vlaanderen. Dat heeft de Vlaamse Verkeersminister Hil- de Crevits gisteren besloten na dat ze met haar eigen fiets over de minihobbels had gereden. Er was flinke ophef ontstaan over de aanleg van tientallen ribbelstroken. Op het pad geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur, maar veel fa natieke wielrenners denderen er met veel hogere snelheden overeen. De 'pestribbels' moeten de vaart eruit nemen en gevaarlij ke situaties vermijden. De stro ken worden nu aan de zijkan ten ingekort. Helemaal wegge haald worden ze niet. BRAND VERWOEST 3.000 HECTARE BOS Tot de grote demonstratie in het centrum van Athene was opgeroe pen door de twee grootste vakbon den, die samen ruim twee mil joen leden hebben. Door een soli- dariteitsstaking van luchtvaartper- soneel kwam het vliegverkeer en kele uren plat te liggen. Trein- en busverbindingen werden stilge legd, sommige diensten voor eni ge uren. De meeste ziekenhuizen behandelden alleen spoedgeval len. Toeristen bleven enigszins buiten schot, want bij hotels, ban ken en veerboten wordt niet ge staakt. Ook de winkels waren veel al open. Met de stakingen willen de bon den vooral deze week druk uitoe fenen. Het Griekse parlement stemt waarschijnlijk vandaag over de plannen. Daarbij zit de rege ring vast aan de voorwaarden die door EU-ministers zijn opgelegd voor de eerste uitbetaling van 7,6 miljard euro aan Europese steun. De nieuwe ontslagronde valt slecht, omdat de werkloosheid in Griekenland al hoog is. Ruim een op de vier Grieken is werkloos. In de nieuwe voorstellen zullen tot het eind van 2014 ongeveer 15.000 ambtenaren hun baan ver liezen, waarvan 4.000 nog dit jaar. 12.500 ambtenaren moeten dit jaar nog een andere baan bij de overheid vinden, anders mo gen ze ontslagen worden. Volgens een vakbondsvertegenwoordiger maakt de Griekse regering 'dood lopende keuzes die het Griekse volk naar armoede en ellende lei den'. Het is de bedoeling dat de komen de week ambtenaren blijven de monstreren voor het parlements gebouw. Morgen dreigen de emo ties verder op te lopen wanneer de Duitse minister van Financiën Wolfgang Schauble op bezoek komt in Athene. De onbuigzame houding van Duitsland in het af dwingen van bezuinigingen heeft al eerder geleid tot grote woede te gen bondskanselier Angela Mer kel. Die wordt bij protesten vaak afgebeeld met een Hitler-snor. De nieuwe ontslagronde valt slecht, omdat de werkloosheid in Griekenland al hoog is KARLSRUHE Brian Colin Charrington BENIDORM BRUSSEL LONDEN FRAUENFELD INCLUSIEF TOURINGCAR dagen v Vertrek: 10. 16, 19, 22, 25, 28 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijp voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak per touringcar een ontdekkingstocht langs verschillende bezienswaardig heden in Londen. Zie onder andere Big Ben, Buckingham Palace en Picadilly Circus. Maak ook een boottocht over de Theems en ontdek de Tower of London. I0*0 V©f Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Praag Kopenhagen Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18. reserveringskosten per boeking. IDYLLWILD - Een auto van de brandweer rijdt over snelweg 74 in de Ameri kaanse staat Californië. Op de achtergrond is de rookpluim te zien die boven de bosbrand hangt die maandagochtend ontstond in de San Jacinto-bergen. Ondanks de inzet van blusvliegtuigen verwoestte het vuur gisteren zeker 3.000 hectare bos. Brandweerlieden hebben te maken met moeilijk begaan baar terrein en plotseling opstekende winden. Dat maakt bestrijding van de brand moeilijk, foto Stuart Palley/EPA ATHENE - Tienduizenden Grieken zijn gisteren in staking gegaan uit protest tegen nieuwe bezuinigings rondes en plannen van de regering om duizenden ambtenaren te ont slaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6