8 Wie betaald wordt door de gemeenschap past geen extraatje f5 Broodje kaas ZEELAND 19 commentaar Word het nieuwe gezicht van glossy Geniet! Bibliotheek krijgt oude boekband Baltic Ace in 2014 geborgen Rapper vrij De PZC is voor de volgende uitgave van de glossy Geniet!, die eind sep tember verschijnt, op zoek naar een covermodel. Ben jij fotomodel, of wil je dat graag worden? En ben je zestien jaar of ouder? Grijp je kans om jezelf te pre senteren op de cover van de Geniet!, die verschijnt in tienduizenden huis houdens in Zeeland. Stuur vóór dins dag 13 augustus enkele mooie foto's van jezelf naar redactie@pzc.nl, met als onderwerp 'Modellenwed- strijd Geniet'. De foto's worden be oordeeld door een jury. De winnaar of winnares krijgt een fotoshoot, waarvan de mooiste exemplaren in de Geniet! worden geplaatst. MIDDELBURG - Voor Paul van Tongeren, hoogle raar wijsgerige ethiek aan de Radboud Universi teit Nijmegen, bestaat er geen twijfel over al dan niet toelaatbaar declara tiegedrag van de Vlissing- se burgemeester René Roep en zijn wethou ders: „Wie betaald wordt door de gemeenschap, moet zich ten dienste stellen van die gemeen schap. Ik neem aan dat de werkbesprekingen ten dienste van de gemeenschap waren en dat de betrok kenen al door de gemeenschap betaald werden om dit soort werk te doen. Dan passen daarbij geen extra voordeeltjes." Natuurlijk is het mogelijk dat er aan een werkbespre king extra onkosten zitten, nuanceert Van Tonge ren. „We vragen van mensen die vergaderen niet dat ze hun eigen koffie of glaasje water betalen. Maar men zal wel heel sterke argumenten moeten hebben om voor een werkbespreking'niet de ruim tes die daarvoor zijn op het gemeentehuis te gebrui ken, of meer dan de gebruikelijke koffie en thee daarbij te nuttigen. Het drinken van wijn en whisky bij vergaderingen is overigens ook om andere rede nen niet aan te bevelen, lijkt me." Toch kunnen er omstandigheden zijn waarin zelfs dat zinvol is, vindt hij. „Er zijn geen eenduidige strikte regels te maken die in alle omstandigheden altijd werken. Daarom zal een verstandig oordeels vermogen vereist blijven. Als een handreiking daar voor kan ten aanzien van het gedrag van mensen die publieke functies uitoefenen het volgende gel den: „Als ik niet zou willen dat mijn gedrag in de krant komt te staan, is er waarschijnlijk iets mis mee en moet ik wel heel goede redenen hebben om het toch te doen." „Luxe etentjes lijken me alleen te verantwoorden als representatie (daarmee moet men in politieke functies terughoudend zijn) en voor de onderlinge verstandhouding. Maar als dat vaker dan één keer per jaar nodig is, is er iets mis, lijkt me. Om het in perspectief te zetten: mij lijkt dat vrijwilligers die het bestuur van een vereniging vormen en daartoe in hun vrije tijd móeten vergaderen, dat best bij een bescheiden etentje mogen doen. Op voorwaarde na tuurlijk dat de kosten open worden gemeld aan de leden. Maar in dit geval gaat het niet om vrijwilli gers maar om mensen die betaald worden door de gemeenschap om het soort van werlfte doen, waar voor ze vervolgens extra gaan declareren." Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl intratuin MIDDELBURG - De Zeeuwse Biblio theek heeft een rijk versierde Zeeuwse waaierband ontvangen. Het is een boekband uit het begin van de achttiende eeuw, met ge bonden katernen van perkament en papier. De notities bevatten in formatie over de leden van de Zeeuwse familie Radaeus uit de periode 1633 tot en met 1754. De boekband werd kortgeleden geveild bij het Zeeuws Veiling huis in Middelburg. De schen king aan de bibliotheek is afkom stig van een echtpaar uit Zeeland, dat anoniem wil blijven. Het waardevolle boek is tot en met 3 augustus te bekijken in het Zeelandpaviljoen, op de eerste ver dieping van de bibliotheek. Zeeuwse bestuurders reageren voorzichtig op de Vlissingse bon- netjesaffaire. Ook uit deskundige hoek klinkt een ge nuanceerd geluid. Toch is de achterliggende boodschap dui delijk: met declareren kun je maar beter overdreven recht in de leer zijn, anders vraag je om moeilijkheden. Een luxe eten tje kan best eens nodig zijn, maar declareer dit alleen als het nut ervan voor iedereen zonneklaar is. En zorg voor een verantwoording via heldere procedures. Het optimaal be nutten van een verhuiskosten regeling mag, maar interpre teer zo'n regel nooit té ruim. In alle gevallen: hou de eer aan jezelf. Het oordeel of de Vlissingse burgemeester René Roep dit voldoende heeft gedaan, is uit eindelijk aan de gemeenteraad. Ondertussen ontstaat wel het beeld dat zijn collega-bestuur ders zich iets behendiger aan de tijdgeest van 'een zelf be taald broodje kaas in de kanti ne' hebben aangepast. OUDDORP - Rijkswaterstaat be steedt de berging van de gezon ken autocarrier 'Baltic Ace' bin nenkort aan. Naar verwachting vindt de berging plaats in 2014 en 2015. Op Sinterklaasavond 2012 vond er op ongeveer 65 kilometer buiten Goedereede een aanvaring plaats tussen de Baltic Ace en container schip Corvus J. MIDDELBURG - De 23-jarige rapper Lo-Bo uit Sas van Gent, die vast zat op verdenking van mensen handel, is dinsdag op last van de rechtbank in Middelburg op vrije voeten gesteld. De rechtbank ver bond daaraan geen voorwaarden, zodat de man kan gaan en staan waar hij wil. Dat maakte zijn ad vocaat Ab Sol gisteren bekend. WOENSDAG 17 JULI 2013 I foto's ANP; fotomontage Kees Lammers I Paul van Tongeren. foto Erik van 't Hullenaar door Marcel Modde Vlambloem (Phlox Paniculata) Oiv ?rse kleuren, hoogte SO cm zon, potmaat 17 cm. Per stuk 5T' Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl kleurt je leven VERKOOP BIJ EXECUTIE Op DONDERDAG 18 JULI 2013'S MID DAGS OM 14.00 UUR zal er op het ter rein van Watersportvereniging De Arne aan de Polredijk 13A te Veere (aanleg steiger 28A) ten laste van M.P.M. van Vlierberghe een motorboot genaamd Ma ana met nr. YS 53-29 in het openbaar worden verkocht. De verkoop wordt gehouden bij opbod en de toewijzing zal geschieden aan de meestbiedende en tegen gerede betaling, zonder op geld en zonder BTW. (Bezichtiging 1/2 uur voor de verkoop) GGN Dam 2 4331 GJ Middelburg 088-3314500 Westsingel 132 4461 DR Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57