Rooney boos op nieuwe trainer Moyes SPORT 31 Rabout snelste in Zomerloop Eckel negende in New York Judoka Polling scheurt knieband Judoka Kim Polling heeft tij dens een training in Spanje een knieband gescheurd. De Europees kampioene in de klasse -70 kilogram ver wacht dat ze eind augustus toch op het WK in Rio de Janeiro kan uitkomen. „Ik kan voorlopig niet judo ën", reageert ze. „Maar er zijn natuurlijk ook ander ma nieren om mijn conditie op peil te houden." Meer bestuurders Heerenveen weg Na het recente vertrek van Robert Veenstra als directie voorzitter van sc Heeren veen heeft nu ook de voltalli ge raad van commissarissen (Wino de Jong, Gerard Brinkman, Chris Mulder en Sybren van der Goot) beslo ten op te stappen. Het kwar tet wil 'toekomstgerichte op lossingen' binnen de Friese club niet in de weg staan. Rudisha moet WK laten lopen De Keniaanse atleet David Rudisha heeft zich dinsdag afgemeld voor het WK in Moskou. De wereldrecord houder op de 800 meter her stelt te langzaam van de knieblessure die hij onlangs in New York opliep. „Het is onmogelijk dat Da vid zijn titel in Moskou op een behoorlijke manier kan verdedigen, dus we hebben aan de Keniaanse atletiek - bond en de LAAF laten we ten dat hij zich terugtrekt", zei zijn Ierse coach Colm O'Connell. Manager Powell beschuldigt trainer De manager van de op do ping betrapte sprinter Asafa Powell houdt een fitnesstrai ner verantwoordelijk voor de positieve test van zijn pu pil. Powell zou supplemen ten hebben gekregen om meer energie te krijgen. Bij de oud-wereldrecordhouder op de 100 meter werden spo ren van oxilofrine gevon den. Zijn landgenote Shero- ne Simpson werd ook posi tief getest op oxilofrine. Ze traint bij dezelfde trainer. Geen NK dressuur voor Cornelissen Amazone Adeline Cornelis sen heeft de training met haar paard Jerich Parzival sinds een week hervat. Maar de nationale'titelstrijd deze week in Hoofddorp komt voor het paard nog te vroeg na de behandeling vanwege hartritmestoornissen in juni. Dat liet de winnares van olympisch zilver dins dag weten. Het is nog niet duidelijk of Cornelissen vol gende maand wel kan mee doen aan het EK. GROEDE - Theo Rabout heeft dins dagavond in Groede de Zomer loop gewonnen. De atleet uit Aar denburg legde de afstand van 9,9 kilometer afin 35.57 minuten. Rabout had met Axelaar Erwin van de Broeke een lastige concur rent. De twee liepen lange tijd met elkaar op, maar in de laatste ronde werd het gaatje groter. De nummer twee finishte in 36.15. Derde werd Angelo van Nevel uit het Belgische Koolkerke. Bij de vrouwen was Marianne Mettler uit Goirle de snelste. Zij passeerde de meet na 46.0 minu ten. Evelien de Visser uit IJzendij- ke werd op meer dan drie minu ten tweede. Eric Cappon (Zuidzande, 23.42) en Karla Rammelaere (Breskens, 31.44) trokken aan het langste eind bij de wedstrijd over 6,6 kilo meter. Kris Derveaux (Oostende, 11.13) en Linda Herwegh (Bres kens, 15.03) wonnen op de 3,3 kilo meter. NEW YORK - De Hansweertse bil jartster Sylvia Eckel is in New York als negende geëindigd in het USBA vrouweninvitatietoernooi in het wereldberoemde Carom Ca fé. De titel ging dinsdagavond naar de Nederlandse Thérèse Klompenhouwer, die voor het team van Garage Verbrugge Hyun dai in Sluiskil uitkomt. Eckel werd als derde van het Ne derlandse kampioenschap uitge nodigd voor het toernooi waaraan vrouwen uit Japan, Oostenrijk, Ko rea, Nederland en de Verenigde Staten deelnamen. Onder hen wa ren regerend kampioen Natsumi Higashiuchi uit Japan, haar land genote Orie Hida en dus Klom penhouwer, de Europees kampioe ne. Eckel won twee van haar tien par tijen (van de Amerikaanse vrou wen Esther Park en Olivia Lee) en eindigde met 4 punten, 0.407 ge middeld en een hoogste serie van 7- MANCHESTER - Wayne Rooney ligt bij Manchester United op ram koers met de nieuwe coach David Moyes. De 27-jarige aanvaller is „boos en verward" na enkele uitla tingen van de opvolger van Sir Alex Ferguson tijdens de oefen trip in Thailand. Dat meldde Sky Sports dinsdag op basis van bron nen rond de Engelse oud-interna tional, die door een hamstring blessure al snel weer thuis was vanuit Azië. Moyes benadrukte in het afgelo pen weekeinde nog maar eens dat Rooney niet te koop is. De verkla ring die hij daarbij gaf, viel echter volledig verkeerd bij Rooney. „Als Robin van Persie geblesseerd raakt, hebben we Wayne nodig. Ik wil zoveel mogelijk opties heb ben", liet Moyes optekenen in Bangkok. Rooney concludeerde uit de woor den van zijn trainer dat hij ko- mend seizoen tweede keus is bij ManUnited, de club waarmee hij onder meer de Champions Lea gue en vier landstitels won. Daar voelt hij zich echter veel te goed voor. Arsenal en Chelsea zouden hem graag willen overnemen van de Mancunians. WOENSDAG 17 JULI 2013 RIJSWIJK HEERENVEEN NAIROBI KINGSTON HOOFDDORP Het zit Manon Melis nog niet mee op het EK in Zweden, foto Robin Utrecht/ANP Wayne Rooney

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31