i k M arrea Paintballers naar 20 WALCHEREN Driemanschap moet cultureel profiel en bedrijfsvoering theaters in de gaten houden voor Goes en Middelburg. OPENBAAR VERVOER De buurtbus is een goedkope oplossing voor gebrekkig openbaar vervoer in dunbevolkte gebieden. Subsidiepot gemeente Kapelle is leeg www.marrea.nl „fbei0571 nn44 MIDDELBURG - De gemeenten Mid delburg en Goes betalen jaarlijks maximaal 9000 euro voor de drie koppige Raad van Toezicht voor de Stadsschouwburg en Theater de Mythe. Na het debacle met de voormalige stichting Theater Exploitatie Zee land zetten de gemeenten drie 'zeer bekwame mensen' op het toezicht. Eén van de conclusies van een in Middelburg gehouden raadsonderzoek was dat in het ver leden het toezicht vanuit de ge meente ontbrak. Dat werd als een van de- oorzaken genoemd van het uit de hand lopen van de kos ten in de periode tot 1 juli 2011. Daarna is de exploitatie van de Stadsschouwburg en Theater de Mythe in handen gekomen van BV's van Frans Lievens, die ook het Scheldetheater in Terneuzen onder zijn hoede heeft. Toen Lie vens de theaters overnam vonden de gemeenteraden dat er toezicht moest komen op de kwaliteit en het aantal en soort voorstellingen. En dat is wat de drie leden van de Raad van Toezicht (één namens de gemeente Middelburg, één na mens de gemeente Goes en één namens exploitant Lievens) on der meer gaan doen. De drie leden zijn: namens Mid delburg 'theaterprofessor' Cees Langeveld, bijzonder hoogleraar Economie van de Podiumkunsten aan de Erasmus Universiteit, direc teur van het Chassé Theater in Breda en eigenaar van een advies bureau op het gebied van de con gres-, theater- en concertwereld; namens Goes de voormalig onder nemer John Zwartepoorte en na mens exploitant Frans Lievens Walter de Clerq, onder meer voor malig interim-directeur van het Zuidlandtheater in Terneuzen. Zij krijgen elk 650 euro per verga dering (tot een maximum van 3000 euro per jaar). Zeker voor Zeeuwse begrippen een aanzien lijk bedrag; een alleenstaande met een bijstandsuitkering moet het met een tientje meer een hele maand uitzingen. „In de culturele sector is de ver goeding wellicht niet aan de lage kant, in andere sectoren is de hoogte van deze vergoeding be hoorlijk normaal", legt de ge meente Middelburg de hoogte van de vergoeding uit. „Er zitten een aantal zeer bekwa me mensen in de Raad van Toe zicht. Bovendien hebben die men sen een paar belangrijke verant woordelijkheden. Behalve dat toe zicht wordt gehouden op de invul ling van het cultureel profiel, wordt er ook toezicht gehouden op de financiën en het onder houd van het gebouw. En daar naast is er sprake van een belang rijke adviserende taak voor de Stadsschouwburg en Theater De Mythe." De buurtbus is een aanvulling op de huidige dienstregeling die veel al via Vlissingen en Middelburg rijdt. Hierdoor duurt het veel lan ger om bijvoorbeeld van Westka pelle naar Veere te reizen. Met de buurtbus wordt dit makkelijker en sneller. De buurtbus rijdt vijf keer per dag van Westkapelle naar Veere en terug en wordt bestuurd door ongeveer twintig vrijwilligers. Dat zijn voornamelijk gepensio neerden. „Zij hebben allemaal een training gehad om te leren in een kleine bus te rijden", vertelt Marjam ter Roller van de buurt busvereniging. „We gaan het eerste jaar bijhou den hoeveel mensen er met de buurtbus gaan. Als de bus te vaak vol zit, zullen we daar een oplos sing voor moeten vinden." De buurtbusvereniging is verant woordelijk voor het functioneren van de buurtbus. Met de introductie van de bus telt Zeeland nu acht buurtbussen, waaronder één van Nieuw- en Sint Joosland via Ritthem naar Middelburg. Deze trend zorgt niet voor personele problemen bij Connexxion. De buurtbussen zijn namelijk geen vervanging van be staande buslijnen, dus er verval len geen banen. De bestaande lij nen rijden gewoon door. Eind 2014 gaat er wel wat verande ren met het busvervoer. Door de nieuwe CAO zullen de zogenoem de kleinbussen grotendeels ver dwijnen. Belbussen, waarbij van tevoren moet worden gebeld, zul len vaker rijden. De kleinbussen zijn te vergelijken met buurtbussen. Het grote ver schil is dat de chauffeurs op vrij willige basis werken, terwijl de kleinbuschauffeurs betaald krij gen. Volgens wethouder Jaap Melse van de gemeente Veere voegen de buurtbussen iets toe aan het open baar vervoer. „De vrijwilligers ko men uit de buurt en kennen de omgeving daarom goed. Dit levert vast leuke conversaties op. In de toekomst zullen er waarschijnlijk meer buurtbussen komen. Het is namelijk het één of het ander. Een grote busverbinding is financieel niet'haalbaar. Dit is ge woon vele malen efficiënter." buurtbus DIENSTREGELING Prijs: 111,00 p.p. kapelle - Inwoners van Kapelle die van plan waren nog een subsi die aan te vragen voor het verbete ren van hun woning hebben pech. De pot is leeg, zo liet de ge meente dinsdag weten. De subsidie voor particuliere wo ningverbetering werd begin dit jaar in het leven geroepen door de gemeente. Mensen die verbeterin gen aanbrachten aan het casco van hun huis - zoals dak, muren of vloer - konden daar een bijdra ge voor krijgen. In totaal zijn de afgelopen zes maanden 21 aanvra gen toegekend. Het gemiddeld uit gekeerde bedrag bedroeg 6000 eu ro. GOES - Paintballen wordt door steeds meer mensen ontdekt als sport. Toch worden wedstrijden tot nu toe voornamelijk in de Randstad gespeeld. De Paintball Vereniging Zeeland wil daar ver andering in brengen. In het Poel- bos bij Goes legt ze momenteel een baan aan. De basis voor de vereniging werd ruim twee jaar geleden gelegd toen acht Zeeuwen begon met paintballen. Omdat dit steeds se rieuzere vormen aannam, beslo ten ze een heus team op te rich ten, het Paintball Amateur Corps (PAC). Daarmee doen ze mee aan allerlei wedstrijden. Er is zelf aan landelijke competitie. „We moe ten voor die wedstrijden altijd een eind rijden, want paintball is nog wel een beetje een randstad- sport", stelt voorzitter Patrick Maat. De zoektocht naar een geschikte locatie voor een wedstrijdbaan bleek lastig. Na een vergeefse po ging in Vlissingen en het afvallen van het havengebied in Goes werd de vereniging getipt over het Poelbos. Het bleek de gouden tip te zijn. „Staatsbosbeheer heeft zich heel bereidwillig opgesteld", zegt Maat. „We kunnen een stuk bos van 2,5 hectare voor een schappe- t 3 DAGEN BELLA ITALIA LUXE OP DE VEÜJWE W Trojka houdt toezicht op schouwburg door Theo Ciele Buurtbus Veere a door Jelle Kempe WESTKAPELLE - De nieuwe buurt bus op Walcheren zorgt voor een snellere verbinding tussen de dor pen langs de kust. Lijn 183 rijdt van Westkapelle via Domburg, Oostkapelle, Serooskerke, Gapinge naar Veere. De buurtbus maakte maandag zijn eerste rit. Lijn 183 rijdt sinds 15 juli 2013. De buurtbus rijdt van de Markt in Westkapelle via Domburg, Oostka pelle, Serooskerke en Gapinge naar Veere. Er kunnen acht passa giers mee. Zij kunnen betalen met de OV-chipkaart of voor 1,80 euro een Zeeuwse 2-strippenkaart bij de chauffeur kopen. Lijn 183 rijdt vijf keer per dag in twee uur heen en weer van West kapelle naar Veere, van maandag tot en met vrijdag. De dienstregeling gaat volledig in op 1 september. Tot dan rijdt de bus van Domburg naar Veere. Tus sen Westkapelle en Domburg rijdt nu nog de zomerbus (lijn 864). www.connexxion.nl (zoek: lijn 183) Het arrangement: 2 x overnachting inclusief vorstelijke 'Bilderberg Ontbijtbuffet' 1 x romantisch 3-gangen diner inTrattoria Artusi (1s,e avond) Vrij gebruik van het zwembad, de sauna en de fitnessruimte Deelname aan de boswandeling op zondagochtend onder begeleiding van de boswachter (onder voorbehoud van doorgang) Toeslag op vrijdag- en zaterdagnacht: 5,00 p.p.p.n. Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoons- kamer, excl. toeristenbelasting 2,50 p.p.p.n. Toeslag alleengebruik 25,00 p.n. Reserveringskosten: 9,95 per boeking. Geldig t/m december 2013, m.u.v. feestdagen. door Rob Paardekam Verras uw geliefde eens met pure Italiaanse romantiek op de Veluwe. Hotel De Bilderberg in Oosterbeek staat garant voor een heerlijk verblijf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20