Kabinet denkt na over elektronische ID-kaart Fiscus op jacht naar wanbetaler i- BINNENLAND 5 APELDOORN - De belastingdienst zet een offensief in om honder den miljoenen euro achterstallige belasting te innen. De fiscus is begonnen met het werven van meer dan duizend extra medewerkers. Die zouden nog dit jaar 256 miljoen euro extra moeten binnenbrengen. Binnen enkele jaren moet het be drag oplopen tot 663 miljoen extra inkomsten. De nieuwe in specteurs gaan zich onder meer bezighouden met het kritischer beoordelen van aangiften, het zo genoemde toezicht. Bovendien wil de belastingdienst fraude beter aanpakken. De in specteurs richten hun pijlen op onder meer zogeheten windhap- pers, mensen die zeggen geen in komen te hebben. De afgelopen jaren is er flink be- Chokotoffs met 4,6 kilo cocaïne op Zaventem Twee Nederlanders (31 en 53 jaar) krijgen in België 34 en 36 maan den celstraf omdat zij in april 4,6 kilo cocaïne bij zich hadden. Ze probeerden op het Brusselse vlieg veld Zaventem het land binnen te komen. De twee hadden de drugs verstopt in 208 kleine choko- toff-toffees. Ambtenaar veroordeeld om fraude bij scouting Een opsporingsambtenaar van de Belastingdienst is gisteren door de rechtbank in Zwolle veroor deeld tot een werkstraf van 150 uur wegens fraude. De man zou als penningmeester van een scou tinggroep uit Deventer tiendui zenden euro's hebben verduis terd. Typemachines Hermans verhuizen naar België De verzameling typemachines van schrijver W. F. Hermans gaat naar België en daar heeft cultuur minister Jet Bussemaker vrede mee. PvdA en VVD vonden het niks dat de collectie naar een boekhandel in België j>aat. Busse maker: „De collectie blijft voor pu bliek toegankelijk." Kind strooit met scheermesjes Een jongetje van een jaar of ze ven uit Velp heeft zondag scheermesjes meegenomen naar een speeltuintje in zijn woonplaats. Twee meisjes sne den zich aan de mesjes, die in het zand lagen. Het jongetje had volgens de politie geen kwade bedoelingen. Nederlander verongelukt in Eifel Een 17-jarige jongen uit Harder wijk is zondag om het leven ge komen, nadat hij van een rots bij het Duitse Heimbach in de Eifel was gevallen. De jongen had de rots beklommen en boog zich over de rand om een achtergebleven klimhaak uit de rotswand te trekken. Dat staat in een brief van staatsse cretaris Van Rijn van Volksge zondheid aan de Tweede Kamer. Hij reageert op vragen van de SGP en het CDA over verkoop van alcohol via internet. Momenteel kunnen minderjari gen zonder problemen alcohol via internet kopen. 'In de praktijk is het lastig hier adequaat toezicht op te houden', schrijft Van Rijn. De handhaving van de online ver koop van alcoholbevattende drank is dan ook zeer beperkt, zo constateert hij. Met een elD kunnen jongeren zich online identificeren. 'Als veri ficatie van de leeftijd niet heeft plaatsgevonden, kan de drank niet worden geleverd', schrijft Van Rijn. De elD zou ook een oplossing vor men voor andere producten en diensten waar een leeftijdsgrens aan vastzit, aldus de PvdA-staats- secretaris. Het gaat dan onder meer om wapens, films en games. Over de invoering van de elektro nische identiteitskaart overlegt Van Rijn met de ministeries van Veiligheid en Justitie en Binnen landse Zaken. De Eerste Kamer ging vorige maand akkoord met het verhogen van de leeftijds grens voor alcoholgebruik naar 18 jaar. Vanaf 1 januari 2014 mogen jongeren onder de 18 geen alcohol meer kopen in winkels, slijterijen en horecagelegenheden. Ook wordt het in bezit hebben van al cohol op straat strafbaar. Sinds 1 januari zijn jongeren onder de 16 jaar strafbaar als ze in de openba re ruimte alcohol bij zich hebben. zuinigd op de bezetting van de fis cus. Daardoor loopt de schatkist jaarlijks naar schatting een mil jard euro mis. In het regeerak koord van kabinet Rutte-II is afge sproken het toezicht van de belas tingdienst te verbeteren. De nieuwe inspecteurs moeten ook meer toezicht gaan houden op de Bulgaarse toeslagenfraude Daardoor kwam verantwoordelijk staatssecretaris Weekers (VVD) onlangs onder vuur te liggen. Vluchten vanaf DINSDAG 16 JULI 2013 door Patrick Wiercx door Hub Dohmen en Jelte Posthumus BRUSSEL ZWOLLE DEN HAAG I De typemachines van Hermans. foto Sandra Peerenboom VELP HEIMBACH DEN HAAG - Het kabinet denkt na over de invoering van een elektro nische identiteitskaart (elD). Hier mee zouden mensen zich op het in ternet moeten kunnen identifice ren bij aankoop van producten en diensten. Het kan nog wel enkele jaren voordat zo'n elD geïntrodu ceerd wordt. (Chopin) -NCHfc SEIS, VftNGF Boek tot 18.07.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis in september-oktober. Geldig op de dagen: Maandag - Donderdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen, Vluchten vanaf Eindhoven, f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5