Aannemers profiteren van laag btw-tarief Bezoekers St Barbara kunnen weer parkeren 50% Minder animo gastouders 24 SCHOUWEN-DUIVELAND AANLEG NATUURATTRACTIE BEGONNEN 115,00} korting 215 ,00} Bouwend Zeeland heeft onder haar leden een enquête gehouden over het effect van het door het kabinet tijdelijk verlaagde btw-ta rief op renovatiewerk van 21 naar 6 procent tot 1 maart 2014. Voor zitter Eric de Ruijsscher stelt dat de bouw in eerste instantie scep tisch was over de maatregel. Vak blad Cobouw meldde dat de btw-verlaging niks zou helpen en dat alsnog honderden werkne mers hun werk zouden verliezen. De enquête van Bouwend Zee land wijst anders uit. „Er zijn wel degelijk positieve ef fecten te melden", zegt De Ruijs scher. „We moeten wel een onder scheid maken tussen de kleine, midden- en grote bouwbedrijven. Met name de kleine aannemers profiteren. Zij halen hun werk voornamelijk uit de directe omge ving waarin ze zijn gevestigd en melden dat de laatste maanden steeds meer woningeigenaren bij ze aankloppen voor klussen." Aannemer Verseput Bouw- en Mi lieutechniek uit Burgh-Haamste- de is zo'n bedrijf dat profiteert van de maatregel. „Het heeft ze ker effect, al komt het wel laat op gang. Mensen moeten eerst plan nen maken, dan moer er vaak nog en vergunning worden aange vraagd. Na de bouwvak heb ik daardoor heel veel nieuwe op drachten", zegt eigenaar Bert Ver seput. In gesprekken met klanten merkt hij dat het gunstige tarief de doorslag geeft. „Maar een jaar is te kort. Voor je het weet, is het weer voorbij. De overheid moet tijdig besluiten over een verlen- ging."Verseput heeft zijn negen man personeel de afgelopen jaren kunnen behouden. „Mede door het btw-tarief kunnen ze na de zomer ook weer aan de slag." Hans Boogert van Bouwbedrijf Boogert uit Oosterland ziet ook een positief effect. „Maar lang niet zo groot als tijdens de eerste keer dat de btw tijdelijk werd ver laagd." Het voordeel is volgens hem 'mooi meegenomen', maar geeft slechts bij een enkeling de doorslag. Boogert verklaart de toe name in verbouwingen vooral doordat er minder verhuisbewe- gingen zijn. „Mensen investeren daarom in hun bestaande huis." „De regering kan beter de btw van de nieuwbouw verlagen. Dat kost geld, maar als iedereen bezig is, levert het ook weer wat op. Het is beter dan mensen in de ww thuis te laten zitten." Sinds de gemeente vorig jaar een eind maakte aan gratis parkeren in de binnenstad, stond de par keerhaven vrijwel dagelijks vol met langparkeerders, constateer de ook Peter Verkaart, beheerder van de begraafplaats. „Bij de gemeente hebben we in het najaar voorgesteld om, net als in Malta, een blauwe zone in te stellen." Ondanks dat het lang duurde totdat de blauwe steentjes werden aangebracht, is Verkaart blij dat het nu gebeurd is. „Mensen moesten anders hun au to een eind verderop parkeren of in de berm zetten. Dat hoeft nu niet meer." Ook kunnen de vrij willigers die elke woensdag onder houd uitvoeren aan de begraaf plaats weer met een aanhangwa gen het terrein op. Verkaart hoopt dat mensen zich aan de regels gaan houden. „Maar als er een be grafenis is, neem ik geen risico en zet ik de avond van tevoren de in gang met borden af." zonnebrillen op sterkte veraf op de complete bril specialist in multifocale brillenglazen ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland maakt zich zor gen om de terugloop van het aan tal gastouders op Schouwen-Dui- veland. Momenteel zijn er vol gens cijfers uit het jaarverslag over 2012 van de kinderopvang nog 57 gastouders beschikbaar en dat zijn er 13 minder dan het jaar ervoor. „Dat is voor ons zeker een zorg", zegt wethouder Gilles Houteka mer. ,jAlleen hebben wij daar als gemeente verder weinig grip op. De kinderopvang, voegt Houteka mer er aan toe, zit in zwaar weer. De landelijke overheid wil dat de kwaliteit van de kinderopvang op gekrikt wordt en de inspecties zijn streng. Het aantal bij inspec ties naar voren gekomen tekortko mingen lijkt alarmerend, maar is dat volgens Margreet van Heest van* de gemeente Schouwen-Dui- veland niet. Het gaat volgens haar vooral om kleinigheidjes. Op het gebied van veiligheid en gezond heid is er bij de Schouwen-Duive- landse kinderopvang niets aan de hand. „Er is absoluut geen sprake van onveilige situaties. Om aan de strengere normen te kunnen voldoen, wordt hard ge werkt volgens wethouder Houte kamer. In augustus dit jaar wordt een verbeterplan gepresenteerd. Tegelijkertijd wordt de kinderop vang geconfronteerd~Ttfet zware bezuinigingen. Als gevolg van die bezuinigingen hebben kinderop- vanglocaties moeten sluiten. Op Schouwen-Duiveland ook twee. Tegelijkertijd neemt het aantal aanbieders van kinderopvang toe. Het merendeel van de kinderop vang op Schouwen-Duiveland wordt verzorgd door Kibeo Kin deropvang en concurrent Koos. Sinds kort zijn kinderopvangorga nisaties 't Voortvarend Scheepje en Het kinderpaleis ook actief op Schouwen-Duiveland. Houteka mer is daar niet zo blij mee. „Ik ben bang dat er wat te veel aanbie ders van kinderopvang zijn. zierikzee - Schouwen-Duivelandse bouwbedrijven profiteren van het tijdelijk verlaagde btw-tarief op re novatiewerk. Om de bouw écht een stimulans te geven, moet de maatregel worden verlengd of lie ver nog uitgebreid tot nieuwbouw. door Joeri Wisse ZIERIKZEE - Dankzij een rij blauwe klinkers kunnen mensen die het graf van een overleden dierbare wil len bezoeken hun auto weer parke ren bij de rooms-katholieke be graafplaats St. Barbara in Zierikzee. Klimbos houdt topcollecties voor iedereen modern en betaalbaar multifocaal r wij kunnen Ideclareren bij vele 'jU ^zorgverzekeraar^- tj|roeoptjek walstraat 81 GESLOTEN VAN 3-8 ï/M 10-8 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl door Piet Kleemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50