De vrouwen wachten tot de man klaar is met shoppen 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN /Wwci* (lihkf) m JïAtcale Wie: Patricia (47) en Pascale (42) Woonplaats: Antwerpen Waan Middelburg De vriendinnen Patricia en Pascale uit Antwerpen zitten samen gezellig op een bankje in de winkelstraat van Mid delburg. Voor hen staan drie fietsen, met achter één een hond in een fietskarretje. De twee vrouwen gaan samen een weekje op vakantie in Zeeland. Ze verblijven in Vrouwen polder. „Mijn man heeft ons net hierheen gebracht. Hij gaat later weer naar huis", legt Pascale uit. Waar hij op dit moment is? „Hij is even in de win kels aan het rondkijken. Ja, dat is nog eens omge draaid hè", lachen Pascale en Patricia. „De vrouwen die op de shoppende man wachten." De vrouwen zijn al eerder in Zeeland geweest. „We komen hier al tien jaar en we zeggen net tegen el kaar dat we volgend jaar weer gaan", vertelt Patricia. Eén van de pluspunten van Zeeland vinden ze de vriendelijkheid van de Zeeuwen. „De mensen zijn veel opgewekter dan in Antwerpen. Misschien is dat wel het verschil tussen een grote stad en de wat klei nere steden net als Middelburg", speculeert Patricia. Een ander pluspunt is voor de twee de fietsvriende- lijkheid van de omgeving. „Er is mooie natuur, waar je fijn doorheen kunt fietsen. Dat geeft ons vaak weer een open en rustig gevoel." Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl zomer kra nt Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl De wind voel je niet, de geluiden van de stad ver dwijnen en zowel mensen als dieren lijken speel goedpoppetjes. Een ballonvaart met Sidony Bal- loonings is een groot avontuur met open einde. Kijk, een hond! Of een schaap. Of een koe. Of wat is het ei genlijk?" Hoe hoger de ballon klimt, hoe meer de we reld op een speel goeddorpje begint te lijken. Ach ter het kleine voetbalveldje waar de ballon opsteeg zwaaien de mensen vanuit hun tuinen. Binnen een aantal minuten versto ren nog slechts wat geblaf van honden en geklik van camera's de stilte in de mand. De wind is am per voelbaar, omdat de ballon zich door de stroom laat meevoe ren. „Nou mensen, we zijn bijna op een kilometer hoogte", zegt ballonvaarder Gaston de Rudder. „Het weer is goed, dus als ik straks de kriebels krijg, doen we nog even een looping." Na ruim 3100 ballonvaarten weet hij niet alleen precies hoe hij het gevaarte krijgt waar hij het heb ben wil. Met een haast onuitputte lijke voorraad aan grapjes en anek dotes neemt Gaston ook moeite loos elke passagier voor zich in. Met een grote grijns stuurt' hij nog wat extra vuurwolken naar de nok van de ballon. Zijn liefde voor het varen ontstond zo'n vij fendertig jaar geleden op een luchtballonnenfestival in Sint-Ni- klaas, waar hij destijds als één van de eersten met een videocamera rondliep. „Is dat nou een televi sie?", vroeg men. Toen de ballon- vaarders doorkregen dat het ding documenteert wat je ziet, nodig den ze hem uit om vanuit de bal lon te filmen. „Vanaf dat moment was ik verkocht. Geen houden meer aan." Gaston kocht een eigen ballon en leende hem uit aan een ballon vaarder. Onder één voorwaarde: hij wilde zo vaak mogelijk mee om alles te leren. En zo geschied de. Gaston keek de kunst van het ballonvaren af en een jaar later was Sidony Balloonings een feit. Na al die jaren verveelt het hem nog steeds niet. „Elke keer is weer prachtig. Bovendien: het is een avontuur met open einde. )e weet maar nooit wat er onderweg ge beurt, en waar de wind je naartoe brengt." Als alle vergezichten wel zo'n beetje zijn gefotografeerd, laat Gaston de ballon dalen tot net bo ven de huizen. „Ga met mij geen weddenschap aan of ik een fles champagne van een schoorsteen kan varen, want ik win hem. Echt hoor." In de velden onder de bal lon schieten hazen in paniek alle kanten uit. Na een laatste stijging om een bot sing met hoogspanningsmasten te voorkomen, begint Gaston zijn zoektocht naar een goede lan dingsplaats. Het ene veld is te be groeid, in het volgende grazen koeien en de velden daarna staan vol jonge maisplantjes. „Ik heb niet heel veel zin in een boze boer die met zijn geweer aan komt rennen", zegt Gaston. Uiteindelijk doemt er een perfect stuk braakliggend terrein op en weet hij de ballon - na een aantal keer deinzen - veilig op de grond te krijgen. Toch nog inclusief bo ze boer, al is het zonder geweer. Zijn paarden zijn van schrik over de omheining gesprongen. Geluk kig is Gastons team inmiddels ook wel wat gewend. Terwijl de groep de ballon weer invouwt ja gen Gastons mannen de paarden terug op hun plek. Afgesloten wordt er met champag ne. Alle mensen die voor het eerst met een ballon hebben gevaren, dienen te knielen tussen de koeienvlaaien, waarop Gaston champagne over ieders nek giet. Na de traditionele ballonvaarders- doop is het tijd voor een echt glas. Als de zon bijna onder is vertrekt iedereen naar huis, met een erva ring om nooit te vergeten en meer dan genoeg om over te dro men. ZELF BALLONVAREN door Kristy Evers Als ik de kriebels krijg, doen we een looping door Simone Maas Voor de 6000 kubieke meter lucht die er in zo'n ballon zit, gaat het verwarmen nog behoorlijk snel. Met een groep van minder dan acht personen kun je voor een bal lonvaart met Sidony Balloonings terecht in Sint-Niklaas. Vanaf acht personen komt Sidony Balloonings naar de plek die je wenst. Familie of vrienden kunnen de luchtballon met de auto volgen om zo de landing mee te maken. Voor foto's van eerdere vaarten, zie www.sidonyballooning.be of www.ballongespot.com. Voor meer informatie: mail naar info@sidonyballooning.be. Bellen kan ook: 03 776 51 78 of 0475 74 87 92.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42