Lievens pakt het gewone leven op Van der Meet op 250e plek SPORT 33 Zilveren WK-plak triatlete Van Anrooij Lindy van Anrooij uit Kapel- Ie heeft zaterdag in Kijkduin een zilveren medaille ge wonnen op het WK cross triatlon voor junioren. De ze ventienjarige Bevelandse moest 500 meter zeezwem- men, 15 kilometer mountain- biken en 5 kilometer hardlo pen over het strand. Ze fi nishte in 1.21.34 uur en hóef de alleen de Zuid-Afrikaan se Genevieve van Colier voor zich te dulden. Van Anrooij doet in septem ber ook nog mee aan het EK crosstriatlon in Oostenrijk. Hulster rallyduo valt uit met pech Sjef Meersschaert en Debbie Everse hebben geen punten overgehouden aan GTC-ral- ly in Etten-Leur. Het Hul ster rallyduo, rijdend in de 325Ï challenge, liep op de eer ste dag van het evenement twee keer tegen een lekke band aan. De tweede dag moesten zij de strijd staken vanwege motorische proble men. De titelstrijd gaat in septem ber verder. Uppss pakt titel béachsoccer Het Middelburgse beachsoc- certeam Uppss is in Scheven- ingen Nederlands kampioen geworden bij de B-junioren. De ploeg bestond uit spelers die elkaar bij JTVOZ leerden kennen: Roy de Smit, Erwin Franse, David Widarto, Tim de Winter en Kariem Amer. Coach was Carlo van Rijs wijk. De finale werd met 3-1 gewonnen. Uppss plaatste zich voor het NK via de voor ronde in Middelburg. Tweede Zomerloop vanavond in Groede In Groede wordt vanavond de tweede van vijf Rabo Zo- merlopen van atletiekvereni ging De Wielingen gehou den. Er wordt weer gestart om 19.50 uur met de afstan den 3300,6600 en 9900 me ter. Vanaf 19.30 uur zijn er jeugdlopen over 750 en 1500 meter. De inschrijving vindt plaats in de kantine van de plaatselijke voetbalvereni ging aan de Traverse. Gerrard verlengt contract Liverpool Steven Gerrard heeft zijn contract bij Liverpool met twee jaar verlengd. De aan voerder zette maandagoch tend zijn handtekening on der de nieuwe verbintenis, zo maakte de Engelse club bekend. Gerrard speelt al sinds zijn debuut in 1998 voor The Reds'. De 33-jarige aanvoer der heeft meer dan zeshon derd wedstrijden voor Liver pool achter zijn naam staan. partij nog wel een beetje lastig. Dat kwam doordat dat meisje nog al wisselvallig speelde. Het ene moment maakte ze fout na fout en vervolgens sloeg ze vier win ners op rij. Het duurde even voor dat ik vat op haar had." Uiteindelijk versloeg ze de Russin Marina Melnikova met 7-6 en 6-4. „Mijn opslag loopt ook hier in Zweden steeds beter", vertelde de Zierikzeese. „Natuurlijk zal ik dubbele fouten in mijn spel hou den. Dat hoort ook een beetje bij vrouwentennis. Maar ik verlies er momenteel geen wedstrijden door." Met haar kwalificatie voor het hoofdtoernooi verdiende Kerkho ve zestien punten voor de ran king. Ze gaat volgende week waar schijnlijk de top driehonderd bin nenkomen. Daarnaast verdiende ze met haar WTA-debuut al 1800 dollar. Wint ze vandaag, dan wordt het verhaal nog mooier. MIDDELBURG - Tennisster Angeli- que van der Meet heeft maandag haar hoogste positie ooit op de wereldranglijst bereikt. De 22-jari- ge speelster uit 's-Heer Abtskerke staat nu precies 250e. Tot nu was de 266e plaats haar hoogste note ring. Van der Meet komt van plek 271 en dankt haar stijging aan haar fi naleplaats in de Challenger Zee land van 7 juli. De Bevelandse, deze week actief in Frankrijk, is nu de tweede Ne derlandse op de ranglijst van de WTA. Ze passeerde Arantxa Rus (nu 260e) en heeft alleen Kiki Ber- tens (66e) nog voor zich. Twaalf maanden geleden was Lie- u vens actief op de Olympische Spe len van Londen. Met Tim Heij- brock en de broers Vincent en iy- cho Muda plaatste hij zich op La- a, ke Eton Dorney voor de finale. Daarin werd het kwartet vervol gens zesde. Voor de Zeeuws-Vla ming, de routinier in de boot, was het de ervaring van zijn le ven. Dat hij nu niet meer in de lich- t te-vier zonder zit, komt doordat hij de keuze heeft gemaakt voor „het echte leven". Hij wilde in Delft zijn studie civiele techniek weer helemaal oppakken en af ronden. „Ik heb nog even gedacht het sporten en het studeren te kunnen combineren. En ik dacht dat ik daarbij zou kunnen accepte ren dat het met het roeien iets d4 minder goed zou gaan. Maar toen ik eenmaal bezig was, voelde dat niet goed aan. Ik bleek toch niet in staat om halfslachtig aan top sport te doen. Toen heb ik maar besloten om even te stoppen en weer fulltime student te wor den." Roeland Lievens denkt voor de zomer van 2014 zijn studie te kunnen afmaken. Maar of hij daarna weer terugkeert bij de lichte mannenboot, weet hij niet. „Ik sport nu nog wel elke dag, hoor. De ene keer roei ik, de ande re keer is het krachttraining. Ik ben dus nog wel in vorm en heb niet ondertussen een buikje ge kregen. Ik denk dat ik, mocht ik weer besluiten er vol voor te gaan, ook niet heel veel achter stand hoef in te lopen. Maar ik kan nu nog niet een jaar vooruit kijken en weet dus niet hoe de boot er tegen die tijd voor staat en of het voor mij aantrekkelijk is om weer alles op het roeien te zet ten." Lievens zou graag naar de Olympische Spelen van Rio de laneiro gaan. „Maar ik heb niets aan een missie om alleen deelna me af te dwingen", zegt hij. „Zo'n missie heb ik al een keer meege maakt. Als ik er weer aan begin, moet ik in een boot zitten die vol voor goud kan gaan." In de vernieuwde lichte-vier zon der die zondagmiddag op de Rot- see in Zwitserland derde werd, zitten volgens Lievens talentvolle roeiers. „Maar die bronzen plak zegt niet alles. Het verschil met de nummer één in de race was nog groot. Dat gat moet langza merhand gedicht worden. Over een jaar kijk ik hoe de kaarten er voor liggen." Na de zomer van 2014 - eigenlijk na het WK van 2014 - begint de aanloop naar de Spelen van 2016. Dan moet Lievens de knoop door hakken: de topsport oppakken of definitief een burgermansbe- staan gaan leiden. „Hoewel ik roeien nog altijd een machtig, mooie sport vind, bevalt het me wel hoe het nu gaat. Ik heb ge merkt dat ik ook in mijn studie goede resultaten boek als ik er net zo fanatiek mee aan de slag ga als met het sporten. Ik heb in het afgelopen jaar veel studiepun ten verdiend en hoge cijfers be haald." DINSDAG 16 JULI 2013 KUIKDUIN MIDDELBURG SCHEVENINGEN GROEDE LIVERPOOL Lesley Kerkhove timmert de laatste weken hard aan de weg. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Tijdens de eerste wereldbekerwedstrijd roeien in Luzern presteerde de Nederlandse equipe uitstekend. Eén van de boten die een medaille pakte, was de lichte-vier zonder. Maar Roe land Lievens zat er niet in. De dertigjarige IJzendijkenaar is er een tijdje tussenuit. En of hij ooit nog voor Oranje gaat uitkomen, is onzeker. Roeland Lievens (geheel rechts) was bijna een jaar geleden nog actief op de Olympische Spelen van Londen, foto Nic Bothma/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33