Drie Zeeuwse combinaties naar WK voor jonge paarden in Verden KNVB: BSZ behouden voor eredivisie Nu supervoordelige maandbundels met prepaid Wielerronde van Westkapelle is nog springlevend 32 SPORT WTA-TOERNOOI Zierikzeese tennisster overleeft kwalificaties en mag haar WTA-debuut maken in het Zweedse Bastad. 300 min belplezier Maandag was in Ermelo de laatste selectieronde voor het WK. Bij de vijfjarige paarden doet voormalig Westkappelaar Hans-Peter Min derhoud mee. Hij rijdt op een in Denemarken gefokt paard en komt daarom voor dat land uit. Onder de tien overgebleven com binaties bij de zesjarige paarden bevonden zich er drie uit de pro De KNVB betreurt het voorval, maar wacht eerst de rapportage van de scheidsrechters en de be trokken teams af. Daarna zal de bond met een reactie richting Beach Soccer Zeeland (BSZ) ko men. „Vlak na de wedstrijd is er vincie. De jury van het organise rende KWPN (Koninklijk Warm- bloedpaard Nederland) liet ze alle drfc toe tot het WK: Dinja van Liere uit Kapelle met Duvals Cap ri Sonne, Hans-Peter Minderhoud met Glocks Casper en Thamar Zweistra uit Schore met Hexa gons Charon. Alle drie de Zeeuw en hebben ervaring op het WK. Dinja van Liere greep vorig jaar met Duvals Capri Sonne verras send brons bij de vijfjarige paar den. Minderhoud liet zich de ja ren ervoor met verschillende paar den tot wereldkampioen kronen. In 2001 en 2002 greep hij de titel met Rubels, in 2004 en 2005 met Florencio. In 2007 pakte Minder houd zilver met Ucelli T. Zweistra al contact geweest met de club, maar toen waren er nogal wat emoties aanwezig", laat persvoor lichter René Ebens weten. „We hebben nog geen officieel bericht van Beach Soccer Zeeland gekre gen, dus formeel spelen ze vol gend jaar in de eredivisie. Dat is ook de intentie die we als bond hebben. Als we de rapportage van de arbitrage binnen hebben, ko men we met een reactie." Nadat zaterdag een beslissing van de scheidsrechter werd herroe pen, na commentaar van de twee de arbiter, liepen de emoties bij spelers en trainer van Beach Soc cer Zeeland hoog op. In plaats van een vrije trap in het voordeel van de Zeeuwen kreeg Rotterdam een deed enkele jaren geleden mee met Hexagons Truppa. De Beve- landse amazone had er vorig jaar op gerekend met Hexagons Charon naar het WK te mogen, maar werd door de selectiecom missie thuisgelaten. „Ik was toen zwaar teleurgesteld", keek Zweis tra maandag terug. „Ik had me er helemaal op ingesteld dat ik naar het WK zou gaan. Ik vond dat Charon daar gewoon thuishoor de." Dit jaar was Zweistra minder gefocusd op het WK en mag ze wel mee. „Ik ben er toch ontzet tend blij mee. Ik wil volgende maand zo goed mogelijk preste ren. Charon heeft een mooie toe komst. Hij is een stuk beter en sterker geworden." strafschop. Trainer Veli Eryürük sommeerde zijn spelers vervol gens van het veld te stappen. „We stelden nog voor een afkoelingspe riode van vijf minuten in te las sen, maar daar wilden de spelers niet aan meewerken", aldus Ebens. „Los van de situatie: van het veld stappen doe je niet." Trainer Eryürük verklaarde na af loop dat het niet de eerste keer was dat er met de betreffende scheidsrechter mot was. Hij zou ook de zegen van andere teams ge kregen hebben. Ebens: „Daar is bij ons niets van bekend. We heb ben twee vaste scheidsrechters en we horen zelden wanklanken." Eryürük wacht de reactie van de KNVB af. MIDDELBURG - Dat ze de afgelopen maanden behoorlijk stond te ten nissen, wist Lesley Kerkhove wel. Maar goede resultaten bleven als maar uit. De Zierikzeese verloor vaak vroeg in de toernooien en zakte daardoor op de wereldrang lijst. „Nu win ik opeens wel mijn partijen", zei ze maandag vanuit Zweden. „In Middelburg heb ik het vertrouwen helemaal terugge kregen." In de Zeeuwse hoofdstad haalde de 21-jarige Kerkhove twee weken geleden de kwartfinales van de Challenger Zeeland. Vorige week reikte ze ook bij een challenger in het Duitse Aschaffenburg tot de laatste acht. En meteen daarna reisde ze door naar Bastad, waar ze de afgelopen drie dagen drie kwalificatiepartijen won en door drong tot het WTA-toernooi. „Dat ik nu mijn debuut mag ma ken is wel een mijlpaal", zei ze. „De speelsters die hier meedoen, zijn even van een ander niveau." Dat Serena Williams, de Ameri kaanse nummer één van de we reld, naar Bastad is afgereisd, on dersteunt die stelling. Zij is van zelfsprekend de torenhoge fa voriete voor de titel. Andere aan wezige wereldtoppers zijn de Roe meense Simona Halep en de Tsje chische Klara Zakopalova. „Ik heb Serena hier al een paar keer zien lopen", vertelde Kerkho ve. „En als zij voorbijkomt, dan komt er ook écht iemand voorbij. Ze heeft altijd bodyguards om zich heen en bij haar trainingen zit het bomvol." De kans dat Kerkhove Williams ook op de baan treft, is nihil. Dan zouden beiden de eindstrijd moe ten halen. „Gelukkig ontloop ik haar in de eerste ronde", zei de Schouwse na de loting. „Natuur lijk is het leuk om een keer tegen haar te tennissen, maar ik heb lie ver nu iemand tegen wie ik mis schien een beetje een kans heb." Kerkhove werd gekoppeld aan de Russin Nina Bratchikova, de num mer 140 van de wereld. De Zeeuw se, die 331e staat, acht zich niet ge heel kansloos. „Ik heb niets te ver liezen. Ik kan dus ontspannen spe len, denk ik. In de kwalificaties heb ik drie keer goed staan tennis sen, al had ik het in mijn laatste 0^' S 25 In de straten van het dorp komen woensdagavond amateurs, ama teurs 40+, S/P en renners uit de D-categorie in actie. Secretaris André Toutenhoofd van de wieler stichting ziet een toename in het aantal deelnemers. „We doen elk jaar ons best om zo veel mogelijk deêlnemers aan de start te krijgen en dat is ons dit jaar gelukt. Het vergt wel wat inspanningen maar daar krijg je wel wat voor terug. We hebben huis-aan-huis ge- flyerd en ook flyers uitgedeeld bij campings en winkels. We hebben ook behoorlijk wat toeristen aan de start. En wellicht heeft de be langstelling ook te maken met de Nederlandse successen in de Tour de France. Er wordt weer volop over wielrennen gesproken." Toutenhoofd zit al sins de oprich ting in 1976 in het organisatieco mité van de wielerronde. „We zijn een van de weinige wieier- stichtingen op Walcheren die nog steeds bestaan. De spoeling wordt steeds dunner maar wij zijn nog springlevend. Daar ben ik best wel trots op. We hebben 126 spon soren. Natuurlijk, die geven niet allemaal duizenden euro's maar het geeft wel de betrokkenheid bij de wielerronde aan." De coureurs leggen 52 kilometer af door het centrum van het dorp. „Een ronde is 1758 meter, dus de renners komen vaak langs." De start is om 20.15 uur. Voorafgaand aan de wielerwed strijd in het kustdorp, wordt de vierde wedstrijd van het PZC-stra- tenloopcircuit gehouden. De meer dan tweehonderd atleten lo pen vijf ronden door het dorps centrum, de totale afstand be draagt 8,5 kilometer. In tegenstel ling tot de andere wedstrijden in het stratencircuit wordt er al om 19.00 uur gestart. Voor de jongste hardlopertjes is er een jeugdloop. Na Westkapelle volgt er nog een stratenloop in Burgh-Haamstede en als afsluiting is de Boulevard loop in Vlissingen. Mijlpaal Kerkhove door Koen de Vries ERMELO - Zeeland is uitstekend ver tegenwoordigd op het WK dres suur voor jonge paarden, volgende maand in het Duitse Verden. Bij de zesjarige paarden komen drie van de vijf Nederlandse berijders uit Zeeland. door Bob Maes ZEIST - Als het aan de KNVB ligt, speelt Beach Soccer Zeeland ook komend seizoen in de eredivisie. De Zeeuwse beachvoetballers stap ten zaterdag van het veld wegens ontevredenheid over de arbitrage, in de wedstrijd tegen Rotterdam. En passant verklaarde de ploeg van trainer Veli Eryürük niet meer te willen uitkomen in de eredivisie. door Roeland van Vliet 9.- Je betaalt de bundel gemakkelijk uit je prepaid tegoed. Lees hier meer over op telfort.nl/maandbundels V— E E Sb O. 50 telfort.nl 08001707 Telfort winkels door Maurice Steketee WESTKAPELLE - Waar andere koer sen het moeilijk hebben om het hoofd boven water te houden, is de Wielerstichting Westkapelle springlevend. Voor de 38e keer wordt woensdagavond de Wieler ronde van Westkapelle verreden. De organisatie is zeer tevreden met de 115 renners die zich tot nu toe hebben ingeschreven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32