-I- Het zou fijn zijn als we nog wat mensen erbij hebben die routes willen uitzetten Over wind gesproken, die wordt door veel deelnemers ook wel verfoeid. „Om die reden zijn de meesten nooit zo Noord-Beveland-ach- tig, maar is het windstil, dan is het zó prach tig, horen we dan ineens." Een ander 'obsta kel' bij het uitzetten van de routes bleek de Zeelandbrug. Platteeuw: „Die durven veel mensen vanwege hoogtevrees niet over. Dat was wel een probleem met routes naar Schou wen, dus dat doen we niet meer. Jammer, want je hebt er schitterende plekken om te fietsen." Traditie tijdens de Fietsvierdaagse is dat deel nemers altijd van alles meekrijgen voor onder weg. De spullen worden verstrekt door spon soren, maar het wordt steeds lastiger om die over de streep te trekken, merkt het bestuur. Dat heeft alles te maken met de crisis. Het or ganiseren van het evenement brengt ook be hoorlijk wat kosten met zich mee, onder meer voor drukwerk, vlaggetjes en natuurlijk de me dailles. Ook is er EHBO en - op afroep - een fietsenmaker beschikbaar (niet voor lekke ban den overigens). Er is nu nog geen probleem omdat die kosten kunnen worden gedekt met het inschrijfgeld, maar het is niet uitgesloten dat er ooit een verhoging wordt doorgevoerd, vreest het bestuur. Vooralsnog is dat niet aan de orde en voor deelnemers aan de komende jubileumeditie is er zelfs een speciaal herinne ringspresentje. DINSDAG 16 JULI 2013 ZEELAND 27 Zeelandbrug niet op' Het bestuur van de Zeeuwse Rijwiel- en Toer Vierdaagse met Jaap Platteeuw. foto Mechteld Jansen Scheidend voorzitter ad interim en coördinator routecommissie Jaap Platteeuw rl Alle informatie over inschrijven is te vinden op de website van de Zeeuwse Rijwiel- en Toer Vierdaag se: www.fietsvierdaagsezeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27