50% Een auto zal niet snel ontploffen Overname hotel Bed by the Sea In de jacht op daders zoekt de politie hulp bij mensen die mogelijk iets gezien hebben Een bakfiets vol speelgoed REEKS BRANDEN 115, €215 24 WALCHEREN Speelstad wordt Freggeldorp Ondernemerspiein BUITEN SPELEN mu tifocaa korting op de complete bril specialist in multifocal brillenglazen tilroeoptiek Roudleidüig ea /caaiptoei/ea zonnebrillen op sterkte veraf dan op hen afstapt om eens wat vragen te stellen. De agenten hiel den zich bezig met het regelen van het verkeer." Hij stelde voor een lokvoertuig in te zetten, maar daar werd niet op ingegaan. „Ja, als ik zelf bij zo'n auto zou gaan posten." Volgens hem is er op Zanddijk al wel over gesproken misschien een burger wacht op te zetten. „Het is niet zo dat de mensen direct bang zijn, maar ze zeggen wel: het wordt steeds erger." Tonny van Ameele, wiens friet tent op het Oranjeplein in Veere eind vorig jaar in brand werd ge stoken, denkt dat de politie niet ver hoeft te zoeken naar de brand stichters. „Als ze bepaalde jonge ren in Veere meenemen naar het bureau, zonder hun vader erbij, hebben ze de daders waarschijn lijk snel te pakken." Bij garage Poppe in Zanddijk wor den auto's met brandbare lading binnen gezet, sinds de lading van een oplegger in as werd gelegd. „Als iemands auto dicht op je ge vel staat, ben je geneigd te zeg gen: zet 'm alsjeblieft ergens an ders neer", zeg Marius Hekhuis van garage Poppe. Bed by the Sea zit in één van de Belgische loodsenhuizen in de Spuistraat in Vlissingen. Achter de bijzondere Jugendstil-gevel gaat een klassieke inrichting schuil. Bovenop de balie staat een ingelijst compliment van boe kingssite Booking.com met het ge middelde cijfer dat de gasten het hotel gaven: een 8. „Maar inmid dels zitten we op 8,7 en dat groeit maar door", zegt Dirk van Hun- nik. Hij en zijn vrouw Kirsten hebben het hotel in december overgeno men van de vorige eigenaar, Jur- ben Ubbink. Van Hunnik was net zijn baan als financieel en hypo thecair planner kwijtgeraakt, hoorde dat hotel Bed by the Sea te koop stond, dacht terug aan zijn vroegere bijbaantje in hotel Le Beau Rivage in Middelburg en hoefde toen eigenlijk niet langer na te denken. Ook Kirsten heeft haar baan inmiddels opgezegd om zich helemaal toe te leggen op het hotel. „Samen hebben we al les aangepakt wat in internetre- censies als minpunten werd aan gemerkt. Nu gaan we nadenken over wat we met de serre en het terras doen, want het is zonde om die alleen tijdens het ontbijt te ge bruiken. Misschien beginnen we wel een restaurant. Een tapas- restaurant, dachten we zelf aan. Of misschien kunnen we iets doen met een bestaand restaurant in Vlissingen, want de onderlinge samenwerking spreekt mij erg aan. ledereen stuurt gasten naar elkaar door. Dat is echt goed." De kans dat een auto bij brand ontploft, is volgens de vuurbestrij- der 'klein maar wel aanwezig'. „Ik heb het nog nooit meegemaakt en ik draai toch al twintig jaar mee. Ik zou me eerder druk ma ken om het gezondheidsrisico", zegt Lems. Het grootste gevaar schuilt in de rook. De huidige ge neratie auto's zit vol met onderde len van kunststof en plastics. „Wanneer je dat in een grote con centratie binnenkrijgt, is het écht verstandig even langs de dokter of het ziekenhuis te gaan." Een brandstoftank zal volgens hem niet snel exploderen. Het meeste gevaar schuilt nog in een verouderde LPG-installatie, aldus Lems. „Als die zou knallen, is de impact groter. Dat komt door het gas en doordat zo'n tank in feite een drukhouder is. Maar een goed gekeurde LPG-tank heeft een af- blaasventiel dat bij te hoge druk (door verhitting) altijd eerst zal af blazen." Ook de dampen uit een benzinetank zullen over het alge meen via de vulopening ontsnap pen, voordat ze een gevaar kun nen vormen. Wat wél kan gebéu ren, is dat de brandstof gaat lek ken en vlam vat. „Maar zolang de dampen maar weg kunnen, is er niks aan de hand." Een beginnen de autobrand onder de motorkap laat zich volgens Lems goed blus sen. vlissingen - Nog een week en dan kan er in Vlissingen weer op los getimmerd worden. Maandag 22 juli begint Speelstad, net als vo rig jaar op het Arodaveld aan het Baskensburgplein. Een week lang kunnen kinderen dan aan de slag met planken, spij kers en hamers. Speelstad duurt tot en met zaterdag 27 juli. Het thema dit jaar is 'Freggeldorp'. Al le kinderen zijn dus Bouwers en Freggels.Een toegangskaartje voor Speelstad kost 2 euro per dag. Een weekkaart kost 9 euro in de voor verkoop. Er rijdt een bus van en naar Speelstad. zijn vrijwel altijd in het weekein de, 's avonds laat of in het holst van de nacht. De politie heeft er een rechercheteam op gezet en pa trouilleert vaker. Maar omdat het zo'n groot gebied betreft en on voorspelbaar is waar een nieuwe brand wordt gesticht, noemt de politie het lastig om daders op he terdaad te betrappen. Daarom, zegt Vis, zou het veel hel pen als omwonenden en anderen die eventueel iets gezien hebben, al hun kennis aan de politie ge ven. Een aantal slachtoffers heeft overi gens niet de indruk dat de politie zelf alles uit de kast haalt om da ders te pakken. „In de nacht dat mijn oplegger in brand stond", zegt Jas Machielse uit Zanddijk, „stonden de hele tijd drie jongens over hun fietsen geleund te kij ken. Denk maar niet dat de politie VLISSINGEN - Het is de politie nog steeds niet gelukt een vinger te krijgen achter de hausse aan brandstichtingen op Walcheren. Dit jaar zijn al meer dan honderd objecten in vlammen opgegaan, van auto's tot bouwketen en van opleggers tot schuurtjes. „Er zijn namen genoemd. Die zijn allemaal onderzocht. Maar er is geen peil op te trekken", ver zuchtte laatst een wijkagent tij dens een vergadering van de stadsraad in Veere. Hulp van het publiek is hard nodig, zegt woord voerster Mirja Vis. Afgelopen weekend gingen in Vlissingen en Souburg weer drie auto's en een bouwkeet in vlam men op. Andere concentratieplaat sen zijn Koudekerke, Middelburg en Veere/Zanddijk. De branden tips: walcheren@pzc.nl wij kunnen declareren bij vele GESLOTEN VAN 3-8 t/m 10-8 walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl Iedere dinsdag en donderdag in de maanden juli en augustus om 14.00 uur rondleiding overhel bedrijf. Kosten: €3.00 uur pp incl. kaasproeven. Breeweg 21 4371 SB Koudekerke [r] 0118-596031 [e) pilteperk©planetnl |w] www.pitleperk.nl Brandstichting op Walcheren topcollecties voor iedereen modern en betaalbaar door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Het waren vier taaie maanden, met soms dagen dat er geen enkele gast verbleef. Maar in middels lopen de nieuwe eigena ren van hotel Bed by the Sea in Vlissingen zich de benen uit het lijf. door Marcel Modde MIDDELBURG - „Wanneer in een Amerikaanse film twee auto's op el kaar botsen, zie je vaak gelijk een ontploffing. Dat is wel heel bijzon der", zegt officier van dienst Eric Lems bij de Veiligheidsregio Zee land met een vette knipoog. Meer info over bustijden, haltes en kaartverkoop staat op www.speel- stad-vlissingen.nl MIDDELBURG - Veel verkeer, meer asfalt, minder sociale controle. Dat zijn vol gens de Stichting Welzijn Middelburg belangrijke redenen waarom kinderen tegenwoordig niet meer zo vaak buiten spelen. En dat vinden ze erg, de Mid delburgse welzijnswerkers. Daarom gaan ze deze zomer met een bakfiets vol spelmateriaal de verschillende wijken in. De kinderen kunnen daarmee zelf aan de slag. Vrijdag waren ze al in Klarenbeek, maandag in de Griffioen, don derdag komen ze van 10 tot 12 uur in Nieuw-Middelburg. Daarna volgen Dau- wendaele (22 juli, 14-16u), Zuid (23 juli, 10-12u), Centrum (29 juli, 14-16u), 't Zand (31 juli, 10-12u), Stromenwijk (5 augustus, 14-16u) en Mortiere (8 au gustus, 14-16u). foto Ruben Oreel door Maurits Sep en Henk Postma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24