Zeeuwse bedrijven op beurs Chicago Volop voordeel^» Cruise ltalie-Brazilie****+ Cruises met tot wel 250 éxtra korting p.p. stipreizen.nl ...grensverleggend! (stip ECONOMIE 15 INTERNETCRIMINALITEIT Cybercrime kan ook bij mkb een grote schadepost zijn. Verzekeraars zien kansen. Toeristenvisum TUrkije te downloaden Nederland oververzekerd DEN HAAG - Het hoeft niet moei lijk te zijn je bedrijf en je klant gegevens te beschermen tegen cybercriminelen. Net als voor de gewone burger draait het om het up-to-date houden van bestu ringssysteem en software, om het beveiligen van de wifi en het re gelmatig wijzigen van wachtwoor den. Ook een anti-virusprogram- ma, een firewall en anti-spyware software zijn belangrijk. Toch heeft eenderde van de onderne mers in het midden- en kleinbe drijf (mkb) geen maatregelen ge nomen tegen cybercriminaliteit. Dat bleek uit een peiling van MKB Nederland daags voor de grootschalige DDoS-aanvallen op Nederlandse banken. De recente cyberaanvallen maak ten duidelijk dat de schade hoog kan oplopen. Twee dagen offline kost webshops zo'n 23.000 euro omzetverlies, schatten de eigena ren. Om het probleem op te los sen, moeten ze nog eens 27.000 euro neertellen. Ook dienen ze re kening te houden met reputatie schade. En als de Tweede Kamer ermee instemt, zijn ze vanaf ja nuari verplicht een datalek te mel den, op straffe van boetes die op lopen tot 450.000 euro. Verzekeraars zien een gat in de markt. Allianz vergoedt, nu alleen nog in Duitsland maar later dit jaar ook in Nederland, grote be drijven tot 10 miljoen euro schade als gevolg van digitale aanvallen. Het gaat daarbij om omzetverlies, kosten om klanten te informeren of claims van belanghebbenden. Kosten: circa 50.000 euro per jaar. Hiscox dekt een bedrag tot 1 mil joen euro, ook voor mkb met een T)mzet tot 5 miljoen euro en 'mkb- -plus' tot 50 miljoen euro. Het stelt de ondernemers geen eisen aan het beveiligingsniveau. „Het mkb kan bij ons binnen vijf minu ten een polis afsluiten. We stellen wel een gratis risico-scan beschik- baarom ondernemers bewust te maken. Want niet alles is verze kerd. Zo is er een eigen risico van 4.500 euro." Kosten: voor mkb Dat is de grootste beurs op het ge bied van voedingsingrediënten, wetenschap en innovaties. Organi saties en foodbedrijven die inter nationaal hun technologie willen uitwisselen, zijn daar present. In het Holland Food Valley-pavil- joen zijn Nederlandse innovaties te zien, waaronder de producten van Meatless - producent van vleesvervangende producten van lupine, tarwe en rijst - en Algae link, producent van micro-algen. Het Nederlandse paviljoen is een initiatief van Food Valley NL en het ministerie van Economische Zaken. De beurs duurt tot en met dinsdag. Foodport Zeeland is een econo misch samenwerkingsverband voor en door ondernemers. Direc teur Jos Hugens van Meatless: „Dankzij Foodport Zeeland kun nen wij deelnemen aan de be kendste internationale foodbeurs ter wereld. Die biedt ons een kans om nieuwe zakenpartners te vin den en onze naamsbekendheid te vergroten. We hopen hiermee ook andere midden- en kleinbe drijven in de Zeeuwse agrofood- sector te inspireren tot samenwer king en innovaties. Mooi voor be drijven zelf, maar ook goed voor de Zeeuwse economie." Reizigers met een e-visum hoe ven na aankomst op de luchtha ven in TUrkije niet meer langs het visa-loket en kunnen direct door naar de paspoortcontrole. Dit maakte het Tlirks Verkeersbureau maandag bekend. Bij grote drukte op de luchthaven kan dit de reiziger een behoorlij ke tijdwinst opleveren. Het toeris tenvisum voor Turkije is zes maanden geldig en de bezoeker kan maximaal negentig dagen in het land verblijven. Behalve via in ternet is dit visum ook op alle in ternationale luchthavens in Tbr- kije en aan de grens verkrijgbaar. Reizigers kunnen het document aanvragen op de website www.evisa.gov.tr/en. De kosten zijn 15 euro, evenals op andere lo caties. Alle Nederlandse reizigers naar TUrkije dienen in het bezit te zijn van een geldig paspoort of identiteitskaart en een visum. maximaal 2.000 euro per jaar, voor bedrijven met meer dan 5 miljoen euro omzet maximaal 8.000 euro per jaar. Nationale Nederlanden (NN), vooralsnog de enige Nederlandse aanbieder, richt zich op de klein- zakelijke, online markt door om zetverlies te dekken als de web shop of website eruit vliegt. „We stellen geen keiharde eisen aan preventie. We gaan uit van goed ondernemerschap", zegt een woordvoerder. NN betaalt yit als de oorzaak 'buiten de invloeds sfeer van de verzekerde' valt. Nederland staat te boek als een oververzekerd land. We geven jaarlijks gemiddeld 5.984 euro uit aan premies, inclusief zorgverze kering. Waar betalen we voor? Garantieverlenging betaalt de reparatiekosten als bijvoorbeeld je televisie of wasmachine kapot gaat buiten de periode van fa brieksgarantie. Consumenten heb ben echter ook daarna vaak recht op kosteloze reparatie, omdat die producten langer behoren mee te gaan dan een of twee jaar. Bruiloftverzekering verzekert het niet doorgaan, onderbreken, uitstellen, of afbreken van een trouwerij, bijvoorbeeld door ern stige ziekte, ongeval of overlijden van het bruidspaar. Ook als er een dag van nationale rouw is afgekon digd op de geplande datum, wordt uitgekeerd. Echter: Neder land kent geen nationale rouw. Brilverzekeringen bij opticiens dekken (onbewuste) schade aan of diefstal van je bril. Vraag is wie er vandoor zou willen gaan met jouw bril. 21-daagse cruisevakantie per Costa Fascinosa jg§ nv«..ophovov.. boek on-line of hel met 020 66 22 222 \Z*S DINSDAG 16 JULI 2013 Verzekeren tegen e-boef door Freke Remmers illustratie Farhad Karimi MIDDELBURG - De innovatieve be drijven Meatless en Algaelink uit Yerseke vertegenwoordigen mo menteel de Zeeuwse agrofoodsec- tor op de ITF Food Expo in Chica go- DEN HAAG - Nederlandse toeristen die op vakantie willen naar Turkije, kunnen een visum voor het land nu ook via internet aanvragen. Vertrek alléén 29 november. Beleef een unieke cruisevakantie van Italië naar Bra/ilië voor nog geen 60 per dag! Ontdek o.a Casablanca, Kaapverdië en leg aan In maat liefst 6 havens in het mooie Brazilië! Inclusief; non-stop vliegreis per KLM, transfers, cruise per/4-sterren-plus(osla Fascinosa met alle maaltijden aan boord en stadstour Sao Paulo. Normale brochureprijs tol wel 2199! Boek deze reis voor 20 juli met extra korting,,. VOL VOL! Zie Silpreifen.nl/ticlv excursiesl Costal 1 prilsveruagdl L.lM/.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15