26 ZEELAND DAGBOEK VAN JORIS JANSEN Het mosselseizoen zou afgelopen woensdag beginnen. Zenuwen dus voor de Zeeuwse mosselrestaurants. Joris Jansen van Auberge des Moules in Philippine heeft het er maar druk mee. *q7uU 1965 beroeP des Moules Maandag Mijn week begint met een vrije dag, en wat voor één! Een heerlijk zonnige maandag. Een goed begin na een druk weekend. Natuurlijk ben je als zelfstandige nooit echt klaar. De och tend breng ik door op kantoor, administratie ve rondslomp wegwerken. De start van het nieuwe mosselseizoen vergt altijd een hoop voorbereidingen. Ook de geplande restaura ties zijn niet binnen tijdschema opgeleverd. De stoffeerder uit Brussel, die franjes aan de nieuwe salonbank komt nieten, is zijn nietma chine vergeten. De oranje geverfde terrasstoe len worden geleverd, maar zijn nog nat. In al lerijl terrasstoelen huren, dus. De spiegels voor de gerenoveerde toiletten passen niet in de op maat gemaakte lijsten. De bestelde kra nen zijn niet geleverd. Het zweet breekt me uit. Ik vlucht met mijn gezin naar het strand om daar de middag door te brengen. Dinsdag Vandaag ben ik jarig. Ik besluit er niet al te veel aandacht aan te geven. Te veel te doen. Een hoop gebel en geregel, maar alle verbou wingsperikelen zijn gelukkig afgerond. Ik ben tevreden. Het resultaat is mooi. We zijn klaar voor een druk mosselseizoen! Na het draaien van de lunch snel naar Axel voor een catering. Service club Kiwanis, waar ik lid van ben, heeft vandaag de jaarlijkse boogschietavond. Auberge verzorgt het diner. Nadat de heren zich hebben uitgesloofd op de boogschiet- baan, krijgen ze onder het genot van een koud biertje Hollandse nieuwe als amuse voorge schoteld. Daarna volgen de mosselen met een goed glas wijn en een nagerecht. Dit alles in de buitenlucht. Wat wil je nog meer? Onder tussen bij Auberge des Moules rinkelt heel de dag de telefoon met de vraag: 'Zijn er al echte mosselen?' Wie kan mij vertellen wat er 'niet echt' is aan een Zeeuwse hangcultuurmossel? Waarom wordt er in de Belgische pers nauwe lijks iets vermeld over de prima kwaliteit van deze mossel? Zo blijven de mensen onwetend. Frustrerend. De laatste gasten zijn net vertrok ken als ik rond 23.30 uur op de zaak arriveer. Met alle overgebleven medewerkers drinken we nog een pintje. Ik was tenslotte jarig. Wat een tegenslag! De kranten koppen: mos selseizoen voorlopig uitgesteld. De heerlijke hangcultuurmosselen die op de markt zijn, worden weer nauwelijks vermeld. Voor ons be tekent dit dat de grote aantallen gasten weg blijven. Die komen pas als de mosselkwekers en de pers berichten dat het seizoen geopend is. De natuur laat ons trouwens al het hele jaar in de steek; Oosterscheldekreeften die niet bo ven water willen komen door de kou, de maat- Tegenslag: d0 IlcltUUr lansen ^onpfcats 'hi'W"' bürgerUike staat, gahuvd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 88