'Waarom verder zoeken als je het naar je zin hebt?' 'Je neemt wel een kind met een rugzakje in huis' ZOMERKRANT 3 fietsen meukt t\ou<jentj AANSCHUIVEN BIJ In deze rubriek schuiven we onverwacht aan bij mensen die bezig zijn met lunch of diner. Van daag: Adriënne Rademakers en Joke Akkermans uit Oud Gastel. Als er twee mensen honkvast zijn, zijn het Adriënne (48) en Joke'(6s). Hun ouders waren al buren, en de dames wo nen nu nog steeds naast elkaar. Al die ja ren in goede harmonie. „Joke kent mij al sinds mijn geboorte", vertelt Adriënne. „Het voelt als fa- milie."„Niet dat we elke dag bij elkaar op de kof fie gaan of zo", vult Joke aan. „Maar als er iets is, staan we altijd voor elkaar klaar." Ook voor leuke dingen bellen ze elkaar op: zo nam Adriënne Joke vandaag mee naar Burgh-Haamstede. Ze komen allebei al hun hele leven graag in Zeeland, vooral voor de natuur. Joke is ondanks haar leeftijd nog een fervent fietster. „En dat kan in Zeeland zo fijn", zegt ze. „Onderlangs de duinen, heerlijk. En het is hier overal ook zo schoon." Adriënne heeft sinds een aantal jaren een eigen huisje onder aan de duinen. Daar slapen ze nu re gelmatig. Maar vandaag niet, want morgenoch tend moet er gewoon weer gewerkt worden. Voor dat ze de auto weer pakken richting Brabant, slui ten ze af met een etentje bij Paviljoen Duinzigt. Ook dat is een vaste stek, vertelt Adriënne. „We kennen de eigenaren, en het eten is altijd goed. Waarom verder zoeken als het ergens prima is?" b Europa Kinderhup is in i960 in Amsterdam opge richt. Een aantal jaren later is ook een regionaal be stuur in Zeeland opgezet. Het is een ontvangend orgaan dat sa menwerkt met uitzendende orga nisaties zoals het Rode Kruis. Zij geven kinderen uit gezinnen met financiële of andere problemen de kans om tot rust te komen en van een vakantie te genieten. „Het is vaak een verademing voor de kinderen en ze krijgen de tijd om gewoon lekker te spelen", ver telt Margo Lemsom, bestuurslid bij Europa Kinderhulp Zeeland. Ook is de vakantie een goed mo ment voor de ouders om bij te ko men. „Iedereen kan gewoon lek ker even opladen." Dit jaar komen er rond de hon derd kinderen naar Zeeland. De vraag naar gastgezinnen is groot en Europa Kinderhulp is altijd op zoek naar nieuwe gezinnen. „Ie der jaar wordt het moeilijker om gastgezinnen te werven. Mensen lijken het steeds drukker te heb ben", legt Margo uit. Margo zelf werkt al zeventien jaar voor de PR-afdeling van Europa Kinderhulp. Ze kwam in aanmer king met het bestuur van de orga nisatie, toen zij zelf gastouder werd. Met deze ervaring op zak weet Margo als geen ander hoe het is om gastouder te zijn. De hechte connectie die je met het gastkind legt, is vaak heel bijzon der. „Laatst stuurde één van onze vroegere gastkinderen ons een fo to van haar nieuwe kamer en ik zag ineens dat er een foto van mijn kinderen boven haar bed hing. En dat na al die jaren, erg mooi is dat", vertelt Margo trots. De ervaring van het leven in een gastgezin is vaak voor zowel gast kind als gastfamilie erg leerzaam. „Veel gastkinderen zijn zich vaak niet bewust van alle mogelijkhe den die ze hebben. De nadruk ligt in hun omgeving op heel andere dingen." Ook kunnen de andere kinderen van het gezin leren over leven in andere omstandigheden. „Mijn kinderen waren verbaasd toen ze hoorden dat ons gastkind zich niet hecht aan waar ze woont, omdat ze al meerdere ma len was verhuisd. Dat konden zij zich niet voorstellen, hun hele le ven al in hetzelfde huis wonend." Het is dus ook altijd belangrijk te onthouden dat je een kind met een rugzakje in huis neemt, ver telt Margo. „Ook moet een gastou der goed geïnformeerd zijn over de culturele en sociale achter grond van het kind. Vaak zijn er wel verschillen tussen landen." Te bereiken op 0113-233286 ZATERDAG 13 JULI 2013 door Simone Maas De kinderen komen de bus uit. Alessia ontmoet de familie Pad mos voor de eerste keer. CONTACT INFORMATIE Secretariaat: May van den Broek Ga voor meer informatie naar www.europakinderhulp.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63