Historische schepen op Zeeuwse reünie 'Minister moet Zeeland voor sluiting compenseren' STOOWTriCIÏI GOESBOESEEE ZEELAND 23 SportZeeland en Word het nieuwe gezicht van glossy Geniet! SMWO gaan in Goes samen Zomeractie! 25% korting Kijk voor het laatste nieuws ook op www.pzc.nl en we an. het /an ter: /an issaj •pal VVD-Kamerlid René Leegte vindt dat Zeeland met een mari nierskazerne al voldoende schade loos is gesteld voor het vertrek van rijksdiensten en verloren ba nen in het Sloegebied. De provin cie moet zijn kaarten niet zetten op 'gesubsidieerde schone ener gie', maar eerder op 'samenwer king tussen Zeeland Seaports en de haven van Antwerpen'. Aanwezig is een grote verschei denheid varend erfgoed, van zalm- schouwen en westlanders tot tjal ken en luxe motoren. Donderdag en vrijdag zijn er activiteiten op en rondom de Loskade in Middel burg. De schepen zullen zaterdag ^gezamenlijk, in een vlootschouw, taar Vlissingen varen waarbij er phepen worden gejaagd door Zeeuwse trekpaarden. Zaterdag en zondag liggen alle schepen in de Dokhaven en zijn daar zijn weer allerlei activiteiten in en rondom de Machinefabriek. Don derdagavond aan het begin van de manifestatie worden de schepen ontvangen in Middelburg met ka nonsalvo's bij het havenmeester kantoor van wsv De Arne, aan de Rouaansekaai. Vrijdag is er een uitgebreid programma op de Los kade met kinderspelen, een nau tische markt, rondvaarten en shantykoren. De avond word afge sloten met muziek. Zaterdag avond is het Celtic Music Festival in de Machinefabriek. De PZC is voor de volgende uitgave van de glossy Geniet!, die eind sep tember verschijnt, op zoek naar een covermodel. Ben jij fotomodel, of wil je dat graag worden? Grijp je kans om jezelf te presenteren op de cover van de Ge niet!, die verschijnt in tienduizenden huishoudens in Zeeland. Stuur vóór dinsdag 13 augustus enke le mooie foto's van jezelf naar redactie@pzc.nl, met als onderwerp 'Modellenwedstrijd Geniet'. De foto's worden beoordeeld door een jury. De winnaar of winnares krijgt een fotoshoot, waarvan de mooiste exemplaren in de Geniet! worden geplaatst. Verheugende berich ten uit de biblebelt. Inenting tegen kin derziekten blijkt in reformatorische gezinnen min der stellig te worden afgewe zen dan tot dusver werd aange nomen. Dat hebben reacties tij dens een reportage in Kruinin- gen en een vraaggesprek met gedeputeerde George van Heu- kelom vandaag en gisteren in deze krant te zien gegeven. In dat licht zijn oproepen van uit de (landelijke) politiek aan reformatorische ouders hun kinderen te laten inenten enigs zins misplaatst. Het gebeurt toch wel. Nog niet in de mate waarin ouders die in hun reli gieuze overtuiging geen belem mering voelen hun kinderen een prik te laten geven, maar de keus wordt steeds vaker ge maakt. Zo zullen jeugdziekten als mazelen, rodehond en polio op den duur minder om zich heen grijpen. En zal blijken dat de veronderstelde afwijziging van preventief inenten vooral op vooroordelen buiten refor matorische kring leeft. BORSSELE - Als het Rijk sluiting van de kolencentrale in Borssele eist, moet het het verlies aan ar beidsplaatsen compenseren, vindt Kamerlid Jan Vos (PvdA, energie). „Zeeland is al zwaar ge raakt." Vos doelt op de faillisse menten van Zalco en Thermphos, het wegtrekken van rijksdiensten en de banenkrimp bij Delta. Ook al zorgt de komst van een mari nierskazerne voor bijna tweedui zend banen, Vos acht compensa tie toch op zijn plaats. Sluiting vindt hij uit milieuoogpunt een goede zaak, al is zo'n maatregel wel pijnlijk voor Delta. „Andere energiemaatschappijen met meer dere kolencentrales lijken te gaan profiteren van het afschaffen van de kolenbelasting. Hun oude, ver vuilende centrales weg, maar in ruil daarvoor worden de nieuwe centrales niet belast. Die vlieger gaat echter niet op voor Delta. Daar zal minister Kamp aandacht aan moeten besteden." Wat Vos betreft compenseert het Rijk Zee land door deels hier te investeren in de offshore-windenergie. De haven van Vlissingen is een goe de uitvalsbasis, vindt Vos. „Er lig gen kansen." Redenen voor de fusie zijn; creë ren van een breder fïnancieel-eco- nomisch draagvlak voor onder steunende diensten en een meer efficiënte organisatie; op een effi ciënte wijze gebruikmaken van dezelfde huisvesting en daarbij be horende faciliteiten; aanbrengen van samenhang en afstemming tussen de activiteiten van par tijen waar het gaat om activeren van mensen tot vrijwilligerswerk, participatie van specifieke doel groepen, bewegen en een actieve en gezonde leefstijl. De fusie die per 1 januari ingaat heeft geen personele gevolgen voor beide organisaties. Ze gaan het kantoor van de SMWO aan de 's-Heer Elsdorpweg in Goes be trekken. Directeur wordt M. C. Noordhoek, de huidige directeur van SMWO en daarvoor directeur van SportZeeland. iet sie ZATERDAG 13 JULI 2013 MIDDELBURG - Middelburg en Vlis- singen vormen vanaf donderdag 25 tot en met zondag 28 juli het de cor voor de landelijke reünie van honderd historische bedrijfsvaartui- gen. Deze schepen komen vanuit heel Nederland naar Zeeland. Minister Kamp (EZ) wil vijf kolencentrales uit de jaren tachtig, waaronder die in Borssele, sluiten omdat ze te vervuilend zijn. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - SportZeeland en Maatschappelijke Werk en Welzijn Oosterschelderegio gaan fuseren. Tpnpn inlrn/nrinn won Hava /nr:ninnl#.\ -üx. Tegen inlevering van deze (originele) advertentie ontvangt u 25% korting op dagkaarten voor het volledige traject. Max. 1 groep per adv. Niet combineerbaar met andere kortingen, niet stapelbaar. Niet geldig op andere kaartjes. Geldig in 2013. Dienstregeling: www.destoomtrein.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 101