auping 6 BINNENLAND NATIONALISERING SNS Misleide spaarders krijgen toch geld At-'^'NG Persoonlijk comfort voor een optimale nachtrust NVM: verruim aftrekbaarheid restschuld tot 15 of 20 jaar 'Laat je niet door onbekenden omhelzen' Aandeelhouders en houders van obligaties van SNS kunnen een schadevergoeding tegemoet zien. ,upingbedbodems met matraden AMSTERDAM - De onteigening van SNS Reaal dreigt een hoofdpijn dossier te worden voor minister Dijsselbloem van Financiën. Gisteren besliste de Onderne mingskamer van het Gerechtshof in Amsterdam dat de door de staat onteigende bank een schadever goeding moet betalen aan de aan deelhouders en achtergestelde obligatiehouders. Een nog samen te stellen commissie van deskundi gen moet beoordelen hoe hoog de schadevergoeding moet zijn. Richtinggevend voor de aandeel houders en beursgenoteerde obli gaties is de slotkoers van 84 cent van het SNS-aandeel op 31 januari; de dag voor de nationalisering. De schadevergoeding moet ook zijn gebaseerd op het toekomstperspec tief van de bank als er geen natio nalisering had plaatsgevonden en de hoogste prijs die een overname kandidaat voor de bank-verzeke- raar zou hebben geboden in geval van vrije verkoop. „Wij zijn buitengewoon tevreden. De weg ligt open, het pad is ge baand en er zijn een paar beren van de weg af', zei Paul Coenen, jurist van de Vereniging van Effec ten Bezitters die de belangen van circa zesduizend gedupeerden van SNS behartigt. Ook de 'activisti sche belegger' Frans Faas uit Boe kei die de belangen van een aantal gedupeerden behartigt, toonde zich tevreden. De woordvoerder van Dijsselbloem zei gisteren het oordeel van de commissie af te wachten. Op de inhoud van het vonnis wil de minister geen com mentaar geven. Dijsselbloem kan binnen drie maanden cassatie te gen het vonnis aantekenen bij de Hoge Raad. Juristen verwachten dat dat zal gebeuren. Bij cassatie laat de uitspraak 6 tot 24 maanden op zich wachten. Juristen zijn het er niet over eens of de commissie in geval van cassatie gewoon aan het werk kan. Dijsselbloem kreeg gisteren in het vonnis van de On dernemingskamer een paar gevoe lige tikken op de vingers. Volgens de Kamer heeft de minister het aanbod om nul euro te vergoeden aan aandeel- en obligatiehouders onvoldoende toegelicht. Ook zegt de Kamer dat de minister 'essen tiële informatie' heeft weggelaten uit een rapport waarin het vast goed van SNS wordt gewaardeerd. AMSTERDAM - Circa 2500 spaarders die tezamen 54 miljoen euro hadden gestoken in SNS Participatie Certificaten krijgen 90 procent van hun vordering tegoed. Dat heeft SNS, na instemming van minister Dijsselbloem en met goedkeuring van de Europese Commissie gisteren aan de cerficicaathouders aange boden. Voorzitter Jan Hendrix uit Deurne van de Stichting Compensatie SNS Participatie Certificaten is blij met het aanbod. Bij presentatie van de jaarcijfers, een maand gele den, kondigde bestuursvoorzitter Gerard van Ol- phen van SNS Reaal al aan dat de certificaathouders een behoorlijke compensatie tegemoet konden zien. Zij worden schadeloos gesteld omdat de huidige SNS-top, de minister en Brussel het erover eens zijn dat de meeste spaarders niet op te hoogte waren van het feit dat zij een achtergestelde lening waren aan gegaan en risico liepen als de bank in de problemen zou komen. Dat gebeurde toen de certificaathou ders, net als aandeelhouders en veel obligatiehou ders op 1 februari zonder vergoeding werden ontei gend door Dijsselbloem. 2013 In het regeerakkoord tussen WD en PvdA is afgesproken dat men sen die een restschuld oplopen bij de verkoop van hun huis de rente daarover nog tien jaar van de belas ting mogen aftrekken. Volgens Ger Hukker, voorzitter van de NVM, is dat te kort. „Wij pleiten voor vijftien of twintig jaar." Volgens Hukker blijkt het voor veel mensen onmogelijk onder de huidige voorwaarden te verhui zen. Gevolg is dat iedereen die dat kan, blijft zitten waar hij zit. En dat is weer funest voor de door stroming op de woningmarkt. Het aantal mensen dat hun huis te koop zet, daalt al vier kwartalen op rij. BREDA/UTRECHT - Mensen moeten zich op straat niet laten omhelzen door onbekenden als dank voor een kleinigheid. Ook uitbundig handenschudden, een knuffel of het aanbieden van een cadeautje is verdacht Woensdag werden op ze ker drie plaatsen in het land men sen het slachtoffer van dergelijke praktijken. De 'knuffelaars' - vol gens de politie vaak van Oost- Europese afkomst - zien namelijk kans om tijdens de omhelzing sie raden en portemonnees te stelen. Dijsselbloem moet bloeden door Chris van Alem 1888 ■I De Auping matfassen a Adagio, Ciesto en AnnCpl V,vo zijn uitgeroepen I als'Beste uit de test'. Een goede nacht begint bij: Auping Plaza het complete Auping assortiment onder 1 dak Auping Premium - de complete Auping shop-in-shop formule Vind uw dichtstbijzijnde winkel op www.auping.nl/plazapremium Zondag a.s, geopend! Kijk op www.auping.nl Geniet van persoonlijk slaapcomfort; combineer de voor jou ideale bodem en matras van Auping en ontvang tot maar liefst 20% voordeel. Zo slaap je heerlijk op jouw unieke en comfortabele bed, om vervolgens alles uit de dag te halen. Auping nights, Better days 20% op combinatie of 15% op losse bodem óf matras. Kijk voor de actievoorwaarden op www.auping.nl/summersale. Deze actie geldt van 15 juli t/m 25 augustus 2013. AMSTERDAM - Mensen met een restschuld moeten ruimere moge lijkheden krijgen die schuld mee te financieren bij de aankoop van een nieuwe hypotheek. Dat vindt de Nederlandse Vereniging van Make laars (NVM). De makelaars weten zich daarbij gesteund door de Vere niging Eigen Huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6