ZEEUWS-VLAANDEREN Bolletjes Oefening baart voorstelling Badkamers heel goede aarde Restaurants in Philippine kunnen voorlopig vooruit met hangcultuurmossel, maar zuiderburen wachten voorlopig af. almanak www.pzc.nl/festivals Oranjeleeuwinnen pakken een punt tegen Duitsland CIRCUSLES Alles over www.pzcwonen.nl juli - de eerder 'gerijpte' hangcul- tuurmosselen. Jansen: „Als de Bel gen daar net zo massaal op af zou den komen als op bodemmosse len, dan weet ik niet of we ge noeg zouden hebben tot 24 juli of wie weet nog wat later." Jan Bout van hangcultuurbedrijf Bout in Bruinisse kan Jansen ge ruststellen. „De verkoop gaat heel snel, maar ik ga m'n best doen. Voor Philippine zal het wel luk ken." Dat Belgen hangcultuurmos- selen niet als echte mosselen zien, vindt Bout vreemd. „We le veren al jaren aan de Belgische kust." Dat het bodemmosselseizoen laat begint, stelt de restaurants in Phi lippine wel voor een probleem. De personeelsbezetting is afge stemd op een grote toeloop vanaf begin juli. „Normaal zouden we nu met twaalf man in de bedie ning lopen", geeft Jansen aan. „Momenteel hebben we er zeven, terwijl we aan vijf genoeg zouden hebben. Je wilt je personeel toch vasthouden." Frank Wiskerke van restaurant Au Port houdt hoopt dat er vlug ger bodemmosselen -komen dan 24 juli. „In Yerseke zijn er altijd wel bedrijven die eerder begin nen. Maar het mooiste zou zijn, als het mosselkantoor ook eens aandacht gaf aan hangcultuurmos- selen." Het succes komt niet helemaal on verwacht, de watertoren is toch de blikvanger van Oostburg en 'de druppels' zijn een geliefd fo to-object. Maar toch: pas zaterdag is het startsein voor de actie gege ven. Stichting Vrienden van de Oostburgse Watertoren werd offi cieel gelanceerd. Nog geen week later zijn er dus al meer dan vijf honderd vrienden. Vrijblijvend is dat niet. Wie vriend wil worden, moet eerst vijf euro overmaken op de rekening van de stichting, NL42RABO0155644335. De actie gaat op volle kracht door. De stich ting is present op markten in de streek. Op tal van plaatsen staan ook collectebussen, opdat kunste naar Johnny Beerens uit Breskens over een tijdje 'zijn druppels' weer voor vele jaren in orde kan maken. Bolle. Zo heten veel mensen in het lieflijke dorp Oosterland op Schou- wen-Duiveland. Twee jonge loten van die familietak: de twaalfjarige tweeling Jantje Bolle en Pietje Bolle, zaten op een zonnige donderdagoch tend een ijsje te eten op de stoep van de Hema in Zierikzee. Een toevallig passerende Zierik- zeeënaar herkende de twee jongetjes en begroette hen vrolijk met een: „Hé, daar heb je twee Bolletjes." De twee broertjes keken eerst elkaar aan, waarna Pietje met een ietwat teleurgestelde blik in zijn ogen ant woordde: „Nee hoor, meneer, het is maar één bolletje." En hij wees daar bij op zijn inderdaad niet al te grote ijsje. PHILIPPINE - „Zijn de echte mosse len er al?" Joris Jansen, eigenaar van restaurant Auberge des Mou- les in Philippine, krijgt deze da gen veel van zulke telefoontjes uit België. Hij kan nog zo praten als Brugman dat er wel heel goede hangcultuurmosselen zijn, maar, zegt Jansen, „Belgen komen pas massaal naar Philippine als er Zeeuwse mosselen van de bodem zijn." Jansen vindt dat jammer, maar hij is er aan de andere kant ook blij mee. Het mosselkantoor in Yerse ke maakte deze week bekend dat de bodemmosselen door het kou de weer pas 24 juli op de markt komen. De restaurants in Philippi ne serveren - zoals vaker begin SPORT Belg wil bodemmossel Oostburg valt in VRIJDAG 12 juli 2013 OOSTBURG - Al meer dan vijfhon derd mensen hebben hun steun ge geven aan de actie voor restauratie van 'de druppels' op de watertoren van Oostburg. Tip? redactie@pzc.nl lentjes tussen hoor!", zegt Ronnie Wijsevelde van Circus Reinardi. Zo kon Thijs (7) al heel snel kunstjes met de dia bolo en wist Lotte (6) al vlug een bordje draaiend te hou den op een stokje. „Misschien kan ik het ook als ik er bo terhammen op zou leggen!" 's Middags gaven de kinde ren een voorstelling voor hun ouders, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf O Ga verder op KLOOSTERZANDE - „Billen samenknijpen en kleine stap jes maken, zó blijf je goed op die bal staan!" Zo'n dertig bezoekertjes van kinderopvang Foxkidz kregen donder dagochtend 'circusles' in Ter Duinen van Circus Reinardi uit Hulst. Ze oefenden acrobatiek, koorddansen, jongle ren en fietsen op een eenwieler. „Er zitten wel een paar ta-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61