Woede om negatief oordeel over haring 'Elk jaar festival aan begin grote vakantie' \Ne weer open- Klok'uus PORTUGAL IN ZEELAND 28 BEVELANDEN en THOLEN Renovatie voor muziektent Tot verbijstering van eigenaren Maurits Saarloos en Wilco Schrier kreeg zo'n zelfde haring een 3,5 in de jaarlijkse haringtest van het Al gemeen Dagblad. De haring zou niet vers gesneden, veel te rijp en niet vet genoeg zijn. „In een bakje ligt een hoop bruine drab. Oh nee, dat zijn haringen. Graten en ingewanden. Tanig en Vet. Ge woon vies." „Onmogelijk", zeggen Saarloos en Schrier, dat dit oordeel over hun haring gaat: óf er is een andere ha ring beoordeeld, óf er is iets mis met de mensen die de haring tes ten. „Wij horen juist de hele dag: goh, jullie snijden ze nog zelf', zegt Schrier. „En dat doen we het hele jaar door, niet alleen in de eerst zes weken van het seizoen." Ze sluiten uit dat er een smerig exemplaar tussendoor is geglipt. „We hebben één en dezelfde par tij haringen. En we maken ze per stuk schoon. We weten zeker dat die haring net zo was als deze", vertelt Schrier. Het oordeel van het AD: een 3,5. „Dat accepteren we niet", zegt Saarloos. „Dat kan echt niet. We zijn dag en nacht bezig om die ha ring perfect te verkopen. Super markten die ze voorsnijden en een week in de verpakking bewa ren, scoren hoger." Schrier denkt dat er willekeur, of misschien zelfs wel kwade opzet in het spel is. „Toen ik nog voor mijn baas werkte, haalde ik met dezelfde haring en dezelfde ma nier van snijden een 8,5. Dat is vijf punten verschil. Het bestaat gewoon niet." De haringtest verschijnt op 20 juli in de krant. De twee Goese visver- kopers hebben'nog tot maandag de tijd om hun schriftelijke reac tie in te sturen. Die wordt bij het oordeel geplaatst, beloven de ma kers van de test. Hij zegt te beseffen dat het lekke re weer voor een groot deel heeft bijgedragen aan de hoge bezoe- kerscijfers, maar de opzet was vol gens hem ook erg goed. Verhulst zegt dat vanuit de horeca al de wens is uitgesproken om het festi val volgend jaar te herhalen. „Of dat mogelijk is, weet ik niet", stelt hij. „Dit jaar hebben wij als ge meente tenslotte een behoorlijke subsidie verstrekt uit het budget voor het Latijns-Amerika jaar." Toch zou er volgens Verhulst een vervolg moeten komen, wellicht iets minder groots van opzet. „Je zou de meest succesvolle elemen ten eruit kunnen halen en daar iets mee doen", stelt hij voor. „Zo vond ik bijvoorbeeld de dj's en het salsadansen erg leuk." Het begin van de grote vakantie is volgens de burgemeester het idea le moment voor een dergelijk eve nement. „Dan zijn veel mensen nog thuis en bovendien goed ge mutst, omdat de vakantie net be gonnen is." m een naW9elc9e" sthoOTgemaakl; KATTENDIJKE - De muziektent in Kattendijke wordt binnen afzien bare tijd waarschijnlijk opge knapt. Ónder meer het houtwerk is dringend aan. renovatie toe. Over een paar maanden vindt een inventarisatie van het vastgoed van de gemeente plaats. Daarin zal ook de muziektent worden meegenomen. Dan moet.duide lijk worden hoe groot de schade is en hoeveel geld de opknap beurt gaat kosten. De gemeente wil het principe van 'social return' inzetten tijdens de renovatie. Dat betekent dat de aan nemer mensen met een uitkering mee laat werken. Op die manier kunnen ze weer wat ervaring op doen op de arbeidsmarkt. Bij Klok"uus kun je bwrterv- en buitenspelen, lasergamen, boeren - golfen em, lekker eten In het gezellig farasbesestawrarat OOK TIJDENS DE VAKANTIE STAAN WIJ VOOR U KLAAR IN ONZE SHOWROOM EN BOUWSHOP raab karcher door Nadia Berkelder GOES - Het schoongemaakte visje glanst op het kartonnetje, de bin nenkant is mooi roze, de smaak is romig, zilt en vet: er lijkt helemaal niets mis met de haring van de Vis Expo in Goes. Het moet door Rob Paardekam GOES - Als het aan burgemeester René Verhulst van Goes ligt, wordt voortaan elk jaar in het begin van de grote vakantie een evenement of festival gehouden in Goes. Hij zegt dat naar aanleiding van het La- tin Festival, dat afgelopen weekend plaatsvond. „Ik vond dat zeer ge slaagd", aldus Verhulst echt Sandra Galaio poseert trots met haar zoon Alexandre op haar arm en temidden van haar familie voor de winkel. Knielend haar man Martinho en hun dochter Ana Margarida. foto Marcelle Davidse Wfeselerkscweg. 6 |j s-Heef Arwrafsfeecfee T 0113 - 5611 306 I www.Wokuus.fvl Openingstijden van 12 juli t/m 3 augustus 2013: Bouwshop en magazijn: maandag t/m vrijdag I 08.00 - 16.00 uur zaterdag I gesloten Showroom: maandag I gesloten dinsdag t/m vrijdag I 09.00 - 17.00 uur zaterdag I 09.00 -16.00 uur Raab Karcher Middelburg Waldammeweg 2 4338 PJ Tel. 0118-625 055

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58