wSwalLTteet Oud-Sluissenaar getipt als favoriete kabinetschef Belgische koning Philippe Iets veiliger ZEELAND 27 commentaar Yerseke Moer weer groter Kinderkamers ADRZ vrolijker a*»** fel»'/ De Westerschelde is over vier weken iets veiliger. Dan is namelijk het wrak van de Ariana geborgen. Die berging is een dure aangelegen heid. Voor de berging van vier schepen, telt de overheid in to taal tien miljoen euro neer. En dan te bedenken dat er nog 56 andere wrakken als 'nautisch gevaar" zijn aangemerkt. Voor berging van die wrakken is voorlopig geen geld. Minister Melanie Schultz van Haegen kwam gisteren naar Baarland om te aanschouwen hoe de berging verloopt. Ze maakte van de gelegenheid ge bruik om twee suggesties te doen. Suggestie één - waarom blazen jullie het wrak niet op - werd door de aanwezige ber gers met ongeloof aangehoord. De tweede suggestie is serieu zer van aard: stel de eigenaar aansprakelijk voor de berging en schrap de mogelijkheid om afstand te doen van het wrak. Dit lijkt de enige manier om te zorgen dat het vaarwater ook in de toekomst veilig blijft. YERSEKE - Het Zeeuwse Land schap heeft net buiten Yerseke een paar percelen verworven. De aankoop is waardevol omdat daar mee een verbinding gemaakt wordt tussen Natura 2000-gebie- den, de Yerseke Moer en de Kou de- en Kaarspolder. Het gaat om totaal circa 30 hectare. Eerder dit jaar heeft het kabinet met de pro vincies afspraken gemaakt over de besteding van 112 miljoen euro voor versterking van de Ecologi sche Hoofdstructuur (EHS). Pro jecten met landelijke allure moes ten hiervan profiteren. Een van die projecten is de Yerse ke Moer. De aankoop van deze driehoek kon daardoor ook gereali seerd worden. MIDDELBURG - Waterschap Schel- destromen zal preventief waar schuwen voor de waterkwaliteit van oppervlaktewater. Dat ge beurt bij aanhoudend warm weer, weinig neerslag en stil staand water. Dit zijn voor de alg ideale omstandigheden om tot bloei te komen. Algenbloei is een natuurlijk verschijnsel. Het waterschap vraagt aan bur gers om te bellen (088-2461000) als het oppervlaktewater een rare kleur of geur heeft. Burgers wordt aangeraden om contact met dit water te vermij den. Om een beeld te krijgen van de algemene waterkwaliteit wor den jaarlijks ongeveer 150 meet punten onderzocht. Of Van Daele de eervolle functie daadwerkelijk krijgt, is nog niet honderd procent zeker, maar hij wordt in België wel getipt als be langrijkste kanshebber. Hij heeft een indrukwekkende diplomatie ke carrière achter de rug, en dat als zoon van een 'eenvoudige krui denier'. Koning Albert benoemde hem tien jaar geleden al tot ba ron, en maakte die titel ook nog erfelijk. Van Daele is geboren in Oostburg uit een Nederlandse moeder en een Belgische vader. Tot zijn twaalfde jaar woonde hij in Sluis, waarna het gezin Van Daele naar Knokke verhuisde. Zijn ouders hadden daar een kruidenierszaak. Hij kreeg de kans te studeren, Ro maanse filologie en kunstweten schappen in Leuven. Een indrukwekkende diplomatie ke carrière volgde. Van Daele was Belgisch ambassadeur in Italië en de Verenigde Staten en vertegen woordigde België bij de Europese Unie, de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties en de Noord-At lantische Verdragsorganisatie. Als kabinetschef van minister Her man Van Rompuy, nu voorzitter van de Europese Raad, sloot hij zijn ambtelijke carrière af. De loopbaan van Van Daele kreeg daarop een andere wending, als vertrouweling van de Belgische koninklijke familie. Zo stond hij de kroonprins bij op zijn laatste handelsmissie in Amerika. Zijn of ficiële benoeming tot kabinets chef wordt binnenkort verwacht. Van Daele woont nu in Ouder- gem bij Brussel. GOES - Vijf kinderkamers, de gang en de familiekamer van de afde ling Kindergeneeskunde van het ADRZ in Goes worden deze week in vrolijke kleuren geschilderd om het verblijf voor de kinderen en familie te veraangenamen. Ook zijn alle kinderkamers voor zien van kleurrijke dekbedden. De opknapbeurt is mogelijk dank zij een gift van de Stichting DaDa aan de Stichting Vrienden van het ADRZ en de medewerking van schildersbedrijf Meester de Koeijer. De Stichting Vrienden van het ADRZ zet zich in om die het verblijf van patiënt en familie te veraangenamen. Zo is er voor kinderen die opgenomen worden, de knuffel 'Michieltje'. VRIJDAG 12 JULI 2013 eilige scheepvaart Aannemer Van den Herik uit Sliedrecht is 1 juli begonnen met het ruimen van het wrak van de Finse vrachtvaarder Ariana in de Geul van Baarland. Het in 1952 gezonken stoomschip ligt op zo'n negen meter diepte en vormt een gevaar voor de binnenvaart en plezierjachtjes, foto's Adri van de Wege Minister Schultz van Haegen wilde zelf ervaren hoe het is om onder water naar loszittende delen van een wrak te graven. Losse onderdelen van de Ariana worden in de Geul van Baarland verza meld op een ponton van het Sliedrechtse aannemingsbedrijf. door Frank Gijsel SLUIS - De kans is groot dat de uit Sluis afkomstige 65-jarige topdiplo maat baron Frans Van Daele de ka binetschef wordt van de nieuwe Belgische koning Philippe. Philippe neemt 21 juli het roer over van zijn vader koning Albert II.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57