f a* Plan Noordgouwe moet over Dwangsom gemeente voor steiger onterecht Vissen met de boswachter SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Compleet diner potoehou sii*. Kamerleden gaan regelmatig het land in. Zijn die kortstondige werkbezoeken wel nuttig? weekenddiensten €100.- Kleine Markt 3,4381 EJ Vlissingen tel. 0118-41 31 66 brijdorpe - „Als je je boodschap kwijt wilt, is het heel handig als je elkaar de hand hebt geschud", zegt Peter de Koeier van de ZLTO. Hij vindt het - net als zijn colle ga's van Agrarisch Schouwen-Dui- veland - prettig om politici (raads leden, Kamerleden of Statenle den) te ontmoeten en te vertellen over het werk en de bedrijven. „Het is toch gemakkelijker con tact zoeken als je kan zeggen ik heb u daar en daar ontmoet." Agrarisch Schouwen-Duiveland heeft onlangs een CDA-kamerlid op bezoek gehad. Donderdag was Carla Dik-Faber van de Christen- Unie op uitnodiging van haar par tij op bezoek. Ze was onder ande re bij het Gors, stichting Aan de Hand en het melkveebedrijf van de familie De Ruiter in Brijdorpe. De timing van de komst van Dik bij de Ruiter was bijzonder, er was zojuist een kalfje geboren, dat nog wat beduusd in het stro lag. De twee broers De Ruiter heb ben een melkveebedrijf met 240 melkkoeien en 220 stuks jongvee. Pieter de Ruiter vertelt enthou siast over het bedrijf en tussen neus en lippen door geeft hij veel informatie over regelgeving waar hij tegenaan loopt. Neem het peni- cillinebeleid. „Het is goed dat daar kritisch naar gekeken wordt, maar we moeten onze ogen niet sluiten voor het feit dat het een wereld wijd probleem is", aldus De Rui ter. Agrarisch Schouwen-Duiveland had voor Dik een heel lijstje voor bereid met zaken waar de boeren op het eiland tegenaan lopen. He laas voor hen moest het Kamerlid de trein halen en zal het lijstje per mail toegelicht moeten wor den. Dik beloofde er naar te kij ken. Ze is vaak in het land, zegt ze. „Tijdens de normale kamerwe- ken ben ik zoveel mogelijk op maandag en vrijdag op werkbe zoek, en nu is het reces en deze week ben ik vijf dagen op stap." Het levert volgens Dik concrete punten op waar ze in Den Haag mee aan de slag kan. „Ik ben eer der vandaag bij 'Aan de hand' ge weest, de zorgboerderij, en daar hoorde ik van problemen met het persoonsgebonden budget voor pleegkinderen. Dan zie je dat zo'n initiatief daar hinder van onder vindt." Ze kent het probleem van de penicilline bij boeren. „Dat heb ik eerder ook al gehoord en heeft mijn aandacht." De Christenunie op Schou wen-Duiveland is actief met werk bezoeken. Wim Dorst: „Ik vind het erg nuttig. Wat wij vooral ho ren is dat mensen oplopen tegen regeltjes waar je eilandelijk niets mee kan omdat het in Den Haag geregeld wordt." Daarom organi seert hij regelmatig werkbezoe ken. „En het is ook belangrijk om als partij zichtbaar te zijn." Andere partijen doen het juist veel minder vaak. „Voor ons is het al lang geleden", zegt Petri d'An- jou (PvdA). „Misschien doen we het later weer, als de verkiezingen er aan komen." Ze geeft aan dat dergelijke bezoeken wel nuttig zijn. „Wat je er mee bereikt, is dat ze op plekken komen waar ze an ders nooit komen." De WD - een andere grote partij met veel Ka merleden - zoekt het juist in de interne circuits. „Wij gebruiken vaak het stille netwerk", zegt frac tievoorzitter Wout van den Berg. „En Kamerlid André Bosman komt vaak langs." LEERZAAM Twee buren hebben bezwaar ge maakt bij de Raad van State tegen het plan. De een omdat hij uitbrei ding van zijn bedrijf in gevaar ziet komen, de ander omdat de ge plande huizen erg dicht bij haar eigen woning komen en ze over last vreest. Hoewel de Raad de meeste bezwa ren verwerpt, zijn er wel twijfels bij de ruimtelijke onderbouwing door de gemeente. Als de wonin gen in het kader van het project 'Experiment Boerenerven' wor den gebouwd, moet de gemeente aantonen dat dit daadwerkelijk de landschappelijke kwaliteit van de omgeving ten goede komt. De ge meente heeft slechts gesteld dat er een markt is voor de zes wonin gen en de omgeving wordt ver lost van asbestdakplaten op de schuren. De Raad van State vindt deze onderbouwing absoluut on voldoende. Op het terrein aan de Heereweg staan nu nog een varkensstal en melkveehouderij. De eigenaar wil de stallen slopen en zes koopwo ningen neerzetten. Daarnaast wordt een paardenpension ge bouwd. De gemeente krijgt van de Raad van State twee maanden de tijd om aan te geven wat er allemaal gesloopt wordt en in welke mate de boerenervenwoningen een ver betering voor dorps- en land schapsgezicht betekenen. Als de gemeente niet met een betere on derbouwing komt, veegt de Raad van State het plan alsnog van ta fel. Dat zou de bezwaarmakers goed uitkomen, zij pleiten voor een al ternatieve bouwlocatie aan de Groeneweg. De Raad van State is het in hoger beroep geheel eens met de recht bank Middelburg. Die veegde eer der al de dwangsom tegen de fa milie A. Smaal van tafel. De Raad van State stelt vast dat het dwang- sombesluit van de gemeente -niet duidelijk is. De gemeente wilde Smaal met een dwangsom van maximaal 5000 euro dwingen een (zwem)steiger en de onderliggen de trap weg te halen. De trap naar het water fungeerde als funda ment voor de steiger. Nadat de fa milie Smaal de steiger had wegge haald, maar de trap had laten lig gen, eiste Schouwen-Duiveland toch 1000 euro op. Volgens de ge meente was het 'zonneklaar' dat de dwangsom niet alleen bedoeld was voor de steiger, maar voor steiger en trap. De Raad van State stelt dat de dwangsom alleen de steiger noemde en niet de trap. Als de gemeente Smaal wilde dwingen ook de trap weg te ha len, had ze' dat expliciet in de dwangsom moeten opnemen. VRIJDAG 12 JULI 2013 zichtbaarheid voof 2 personen Ontvangst met aperitief en amuses 4 gangenmenu met keuzes Res bijpc&sende wijn en tafelwater Koffie of thee met frianó'ses 0164-233196 d SpwhUinl Restaurant trendy damesmode door Melita Lanting Kamerlid Carla Dik in gesprek met melkveehouder Pieter de Ruiter (rechts). Het Kamerlid was donder dag op werkbezoek op Schou wen-Duiveland. foto Dirk-Jan Cjeltema Zaterdag 13 en zondag 14 juli 2013 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 0111-412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 15, 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zierik zee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827, Renesse 0653674446. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Iriz thuiszorg, 0113-232529. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezel schapsdieren en uitsluitend op afspraak 9.30-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 06-43727125. WESTENSCHOUWEN - 'Boswachter aan Zee', Dirk Fluijt (rechts), heeft donder dagochtend met een dertigtal kinderen gevist aan het strand bij Westenschou- wen. Met z'n allen trokken ze een sleepnet over de zeebodem. Over de platvis- jes, garnalen, jonge haring, krabbetjes en zeesterren in het net gaf een natuur- gids uitleg. „Leuk en leerzaam", aldus Fluijt foto Dirk-Jan Gjeltema door Jan van Ommen NOORDGOUWE - De Raad van State eist dat de gemeente Schouwen- Duiveland nog eens haarfijn uitlegt waarom het plan om zes nieuwe woningen in Noordgouwe te bou wen past in het zogenoemde pilot- project Experiment Boerenerven. door Jan van Ommen ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland kan fluiten naar een dwangsombedrag voor een 'illega le' steiger achter een woning aan de Scheepstimmerdijk in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55