PRAAG ZOMERRECES 4 BINNENLAND beschouwinc Het kabinet kan op vakantie, in de wetenschap dat daarna moeilijke tijden wachten. MB zoover Faunabeheer denkt aan grap dode wolf Faunabeheer denkt dat de onlangs gevonden dode wolf al in Duitsland is aange reden en als grap bij Luttel- geest is neergelegd. „Nie mand heeft gemeld dat hij een wolf heeft aangereden, er zijn geen pootafdrukken gevonden en een wolfis te schuw om zich in zo'n klein en druk gebied te begeven." Vluchtelingenstatus bij homovervolging Aboutaleb: Odfjell nu niet sluiten Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam ziet nu geen aanleiding om het omstreden tankopslagbe- drijf Odfjell te sluiten. Dat schreef hij gisteren aan de gemeenteraad na een 'in dringend gesprek' met het bedrijf Odfjell heeft inciden ten verzwegen waarbij de veiligheid op het spel stond. Kritiek ombudsman gevangenenbeleid Nationale ombudsman Alex Brenninkmeijer denkt dat Nederland 'stelselmatig" ver zoeken afwijst van Neder landse gedetineerden in het buitenland om hun resteren de celstraf in Nederland uit te zitten. Hij wijst erop dat de gedetineerden bij terug keer vaak direct vrij zouden komen. Brommerfabrikant verzwijgt vervuiling Uit TNO-onderzoek blijkt dat brom- en snorfietsen meer schadelijke stoffen uit stoten dan de fabrikanten op papier melden. Daarom zal de Rijksdienst voor het Wegverkeer vaker bij de fa brikanten langsgaan om te controleren of de uitstoot niet te veel afwijkt van wat officieel wordt opgegeven. DEN HAAG - De boodschap is posi tief op de laatste werkdag van het kabinet voor de zomer. Het pak ket van 6 miljard euro aan nieuwe bezuinigingen is zo goed als inge vuld en het energieakkoord is bijna rond. Een voorzichtig succes voor de coalitie - die laag scoort in populariteitspeilingen. Intus sen moet wel nog blijken hoe de maatregelen uitpakken voor de burger. Strak geregisseerd of per toeval uitgelekt: gisteren bleek in ieder geval dat de coalitie het nieuwe bezuinigingspakket op hoofdlijnen af heeft. Het moet een prettige gedachte zijn voor de bewindslieden die morgen met de caravan een paar weekjes naar Zuid-Frankrijk of Italië vertrekken. Het bezuini- gingsoverleg loopt gesmeerd, zeg gen betrokkenen. En voor zowel dat pakket als het energieakkoord geldt: alles wat rest is 'uitwer king', zoals het jargon luid* Maar in die geruststellende boodschap blijken niet zelden bommetjes verscholen. Uitwerking betekent ook doorre kening, bijvoorbeeld door het CPB. Pas daarna zijn de precieze gevolgen voor burger en bedrijf bekend. De sfeer van een overleg mag dan constructief zijn, de im plicaties van nieuwe miljardenbe zuinigingen zijn allesbehalve zon nig. Minister van Financiën Jeroen Dijsselbloem noemde de nieuwe maatregelen vorige week al 'ingrij pend' en 'vergaand'. Of Jan met de pet net zo gerust zijn vouwwagen kan aanhaken als de gemiddelde minister, is dus nog maar de vraag. Bekend waren onder meer al de nullijn voor ambtenaren en hogere inkomsten belasting. VVD en PvdA zijn het nu ook eens geworden over min der stijgende budgetten voor zie kenhuizen en minder zorgtoeslag voor hogere inkomens. Ook moeten ministeries nog eens 700 miljoen euro ophoesten en wil de coalitie meer belastingin komsten uit ontslagvergoedingen die in zogenoemde stam- recht-bv's zijn gestald. Over een maand hopen WD en PvdA de De waarde van de gesloten deals moet nog blijken, want obstakels liggen na de vakantie op de loer vragen over Ouder worden Deense en Amerikaanse weten schappers hebben gedurende lan gere tijd studie gemaakt naar de vaardigheden van twee groepen zeer oude Denen, geboren in 1905 en 1915. De onderzoeken zijn uit gevoerd in 1998 en 2010. Gekeken is naar de activiteiten en naar de geestelijke en lichamelijke vermo gens van de proefpersonen. De re sultaten van het onderzoek, waar aan 3840 mensen hebben deelge nomen, zijn gepubliceerd in het gezaghebbende wetenschappelij ke tijdschrift The Lancet. De conclusies stemmen tot opti misme: de proefpersonen uit 1905 konden zich als 90-plusser min der goed concentreren, kampten met meer geheugenproblemen en hadden meer moeite uit hun woorden te komen dan de groep uit 1915. Ook had de eerste groep grotere moeite met wandelen, zelfstandig uit een stoel komen en het kracht zetten met de handen. Met ande re woorden: hoogbejaarden heb ben in de loop van de onderzoeks- KOLENCENTRALES IN NEDERLAND Asielzoekers die door homo seksualiteit in hun eigen land vervolgd worden, zou den in de EU om die reden erkend kunnen worden als vluchteling. Dat adviseerde een belangrijke adviseur aan het Europees Hof van Justi tie gisteren. De vraag werd voorgelegd door de Neder landse Raad van State. imt.1 lISIEF TOURINGCAR LELYSTAD LUXEMBURG Aboutaleb foto ANP ROTTERDAM DEN HAAG DEN HAAG Met twee door Niels Klaassen en Michel Reijns succesi es Wetenschappelijk onderzoek toont aan dat hoogbejaarden van nu fitter zijn dan hun leeftijdsge noten tien jaar geleden waren. Er lijkt reden voor optimisme. Wat hebben de onderzoekers be studeerd? Wot zijn de uitkomsten van het onderzoek? Volgens de uitgelekte plannen worden vijf oude kolencentrales gesloten. Nieuwere centrales mogen openblijven. 1 Eemshaven 2 Amsterdam 3,4,5 Maasvlakte 6,7 Maasvlakte 8,9 Geertruidenberg 10 Nijmegen 11 Borsele Kolencentrales Bestaande centrale blijft Centrale wordt gesloten Nieuwe kolencentrale *De Amercentrale in Geertruidenberg bestaat uit eenheid 8 (in bedrijf sinds 1980) en eenheid 9 1993). Z-O- Vertrek: 31 juli, 6, 12 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Maak twee geweldige stadswandelingen door Praag. Bekijk de wisseling van de wacht bij De Burcht, het astronomische uurwerk, de Karelsbrug de St. Nicolaasdom en de prachtige St. Vituskathedraal. Maak een lichttour door Praag en een rondvaart over de Moldau! Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Kopenhagen Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 469667 Alle tomen voorbehouden. Prijren lijn venefen per persoon o.b.v. boeking ven 2 personen. Exclusief excursie en entreegelden ent IB.- reserveringsloslen per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4