De combinatie molen, winkel en museun ZOMERAGENDA Zeeland 4 ZOMERKRANT MADE IN ZEELAND t/OH ÓOHet Heel Tholen geniet als de molen een dagje draait", vertelt Jan van Gorsel, eigenaar van korenmolen De Verwachting. De wieken van de molen gaan met een flin ke snelheid tekeer. Er staat volop wind vandaag. Als je de molen ingaat, kun je alle onderdelen zien draaien en bewegen. Maar dat is niet altijd het geval geweest. De korenmolen in Tholen was tot 2009 alleen nog maar een lege molenromp. De molen werd gebouwd in 1848. Tot 1930 werd er graan gemalen door middel van windkracht. „In 1930 raakten de kap en wieken in een slechte staat", legt Jan uit. De molen is daarna onttakeld en werd vervolgens zestien jaar lang door een die selmotor aangedreven. Deze werd op zijn beurt weer vervangen door een elektromotor. Uiteinde lijk stopte de laatste professionele molenaar er mee in 1966 en werd een jaar later alles wat in de molen was verkocht, waardoor alleen de romp nog overbleef. Nadat de molen een paar keer was verkocht, besloten )an en zijn vrouw Iza uiteinde lijk de molen te kopen. „We woonden daarvoor te genover de molen en keken er dus altijd tegenaan. Het plekje sprak ons gewoon erg aan." Toen het gebouw, na vele jaren bouwvallig te zijn geweest, te gevaarlijk werd door vallende stenen, maakte door een specialist in restauratie van monumen ten een restauratieplan dat de molen ook weer Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl VRIJDAG 12 JULI ge- door Kristy Evers De complete agenda is ook te vinden op de website van de WV www.wvzeeland.nl BIERVLIET Dorpswandeling; begint bij de maquette van Bier vliet. We bezoeken de beide kerken, de molen, zeesluis en het standbeeld van Willem Beukels- zoon, de uitvinder van het haringkaken. De rond leiding is op aanvraag, duurt anderhalf uur en de deelname is gratis. Meer info: T.0115-481521 0115-482880. Kerkstraat 4, gehele dag. BORSSELE 9Polderavontuur voor kinderen vanaf de Sluishoek Je wordt erop uitgestuurd met een bolderkar gevuld met stoel tjes, koffiemand en een schaar. In de tuin pluk je je eigen boe ket en geniet van de koffie mand. Na afloop maken we nog een mooie foto als blijvende herinnering. Graag reserveren telefonisch 0113-351729 of via de mail. Jurianeweg 5, van 10:00 tot 17:00. BRESKENS Rondvaart met sleepnetvissen. Na het sorteren van de vangst bekijken we die, zodat iedereen de gevangen vissen, krabben en garnalen goed kan zien. Deze vaartocht duurt ongeveer 1,5 uur. Elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9.30 en 11.00 uur. Deelname: kinderen t/m 12 jaar 9,00 p.p. Vanaf 13 jaar 11,00 p.p. Aanmelden via het reserveringsformulier op www.defestijn.nl. Voor meer informatie: lnfo@defestijn.nl of 06-53225401. CADZAND-BAD Wildlife- en natuurfotograaf Louis Drent organiseert work shops natuurfotografie in natuur gebied Het Zwin. Elke vrijdag kunt u mee op ontdekkingsreis. Maximaal 10 deelnemers. Start punt: Tearoom Columbia, Boule vard de Wielingen, Cadzand-Bad. Voor meer info en aanmelden: Proef Zeeuwse zilte zaligheden in Wemeldin-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48