Modern schatzoeken in de duinen van Zoutelande ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? De GPS is iets wat we altijd meenemen op vakantie", vertelt Tim. „Daarmee gaan we namelijk geocachen." Hij is met zijn vrouw en twee kinderen op een cam ping in Zoutelande op vakantie. Tim werd ongeveer anderhalfjaar geleden geïn troduceerd in de wereld van het geocachen, ofte wel het moderne schatzoeken mét een GPS. „Een vriend van me heeft me toen echt aangestoken." Samen met de kinderen gaat hij nu meestal een paar keer per maand op pad. Zowel thuis als op va kantie. „Je kan het overal op de wereld doen, dat is juist zo leuk", legt hij uit. Hoewel de familie al een aantal dagen op vakan tie is, is die nog niet gaan geocachen. „Het weer was zo lekker dat we vooral naar het strand zijn geweest, maar we zullen er in de komende dagen wel op uit gaan." Enthousiast pakt Tim een stapel papier erbij. „Kijk dit zijn alle routes die ik heb uitgeprint. Genoeg om te doen dus." Tim legt uit dat de verschillende routes ook allemaal een indi catie van de schatgrootte hebben. „Deze bijvoor beeld heeft een grote schat. Dat is dan waarschijn lijk een doosje met verschillende dingen erin." Het idee is dat je er wat uithaalt en er iets nieuws in stopt. „Je vindt dan vaak allemaal dingen uit verschillende landen. Dat is wel erg leuk!" MEER WETEN? VRIJDAG 12 JULI 2013 In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Tim (35) uit Etten-Leur door Kristy Evers De struisvogelboerderij is van 15 maart tot 31 oktober iedere zaterdag en zondag geopend. In juli en augustus zijn ze dage lijks open voor bezoekers: je kunt er tussen 10.30 uur en 17.00 uur terecht. Het bezichten kost per persoon €4,50 (rondleiding inbegrepen). Voor kinderen tot en met 11 jaar geldt een tarief van €2,50 per persoon. Rondleidingen zijn in het hoog seizoen elke dag om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uu en 15.30 uur. Honden zijn ook welkom, mits aangelijnd. Voor groepen is de boerderij geopend van 15 maart tot 31 ok tober (volgens afspraak). De struisvogelboerderij is te vinden aan de Hogeweg 1. (Tussen Sluis en Aardenburg, richting Heille.) Wil je je navigatiesysteem gebruiken? Voer dan de postcode in: 4524 KG. Voor meer informatie over de dieren en leuke weetjes kun je terecht op www.destruisvogel.nl. De struisvogelboerderij heeft een eigen collectie lederwaren. Voor die collectie en voor foto's van de boerderij kun je surfen naar www.facebook.com/Struis- vogelboerderijMonnikenwerve. Meer informatie: mail dan naar: info@destruisvogel.nl of bel: 0117-49 21 31 (Vlnr) Ruben, Tibo, Luna en Vedran na de rondleiding. Het uitkomen van de eieren is elke keer weer een hoogtepunt voor zo wel bezoekers als verzorgers. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47